O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badmintonová extraliga: obhájí Brno za rok titul?

Nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev dospělých v badmintonu čekají v příští sezóně změny. Už nepůjde o první ligu, ale extraligu, namísto přímého sestupu čeká 7. a 8. tým tabulky baráž – a ti nejúspěšnější si to naopak rozdají ve hvězdami nabitém play-off. Stejně jako loni se můžeme těšit na velká jména, zahraniční posily a velký boj o titul – povede se obhajoba Sokolu Veselý Brno Jehnice, nebo uspěje indonésko-české partnerství v Deltacaru Benátky nad Jizerou?

Organizační změny a termíny

Nejvyšší soutěž se nově jmenuje extraliga, hrací systém ale zůstává velmi podobný. Účastní se osm nejlepších smíšených družstev v minimální sestavě 4 muži a 2 ženy, jednotlivá utkání se hrají na 8 zápasů (3 dvouhry mužů, 1 dvouhra žen, 2 čtyřhry mužů, 1 čtyřhra žen, 1 smíšená čtyřhra). V základní části sehraje každý s každým jedno utkání, první dva týmy jsou pak předsazeny do semifinále play-off, další čtyři bojují ve čtvrtfinále – a sedmý a osmý tým extraligy sehraje baráž o udržení s vítězi západní a východní skupiny 1. ligy.

Znám je už termínový kalendář extraligy a rozpis jednotlivých utkání. První dvě kola se odehrají o víkendu 30.-31. října, mezi nejzajímavější zápasy bude patřit jistě duel Benátek s Dobruškou a Meteoru A s Brnem A. Třetí a čtvrté kolo čeká hráče i diváky 13.-14. listopadu, dojde v něm například na střet Astry s Brnem A či duel Dobruška – Meteor A. Páté a šesté kolo se odehraje 8.-9. ledna, na programu je především důležité střetnutí Benátky – Brno A. 12. února pak základní část zakončí sedmé kolo, nejzajímavějším střetnutím bude jistě utkání Brna A s Dobruškou. Čtvrtfinále play-off je v plánu na sobotu 9. dubna a finálový turnaj se odehraje 16.-17. dne téhož měsíce.

Favorité: Brno Jehnice a Benátky nad Jizerou

O titul se budou prát především dvě mužstva s nejvyšším rozpočtem - Sokol Veselý Brno Jehnice A a Deltacar Benátky nad Jizerou. Brněnské družstvo podle slov vedoucího Ladislava Vorla pracuje s rozpočtem 1 900 000 korun, v českých podmínkách bezprecedentním. Ten jehnickým umožňuje přivést do české extraligy skutečné hvězdy: jedničkou Brna bude opět nejlepší domácí hráč Petr Koukal, k němu přivedlo Brno excelentního polského hráče Lukasze Morena a krátce před podpisem je i dlouhodobě druhý nejlepší Čech Jan Vondra. Sestavu Brna by vedle nich měli tvořit Jarolím Vícen, Vlado Závada, hrající trenér Stanislav Kohoutek a z žen Wang Linling, Lucie Havlová a Zuzana Pavelková.

Linling Wang - Brno

Rozpočet benáteckého oddílu není znám, ale mezi oddíly v nejvyšší soutěži patří k nadstandardním. Benátečtí pracují s asijskými posilami – budou spoléhat na výkony Vikiho Indry Okvany a Megawati Gustiani Sari: Megawati hraje v Česku už třetím rokem, Viki si vyzkoušel domácí nejvyšší soutěž loni. Hlavní posilou Benátek pro sezónu 2010/2011 je Pavel Florián, vynikající singlista a reprezentant ČR, dál bude za Benátky nastupovat Petr Jelínek, Petr Martinec, Jiří Provazník, Josef Richtr, Karel Šikal a Kateřina Tomalová.

Nedávní šampioni, sokolská družstva Sokol Radotín Meteor Praha a Sokol Dobruška mohou při příznivé konstelaci a dobré formě také myslet vysoko: za Meteor budou nastupovat úspěšní hráči z letošního mistrovství republiky Pavel Drančák, Hana Kollarová, Eva Titěrová, Josef Rubáš s Jaroslavem Sobotou a další. Barvy Dobrušky budou tradičně hájit bratři Tomáš a Ondřej Kopřivové, Alžběta Bášová, Šárka Křížková či Petra Hofmanová.

Gustiani Megawati Sari - Benátky

Boj o udržení: Liberec, Astra a dvě rezervy

Další pražský účastník extraligy, oddíl Astra ze Zahradního Města, spoléhá výhradně na odchovance. Proto asi nevystoupí na příčky nejvyšší, i když i favority může hodně pozlobit. Hvězdami Astry by měli být mladí hráči: Lukáš Kurz, Michal Netík, Tereza Lajdová či čerstvá akademická mistryně Eliška Maixnerová. Boj o záchranu se spíše bude týkat Liberce – severočeské družstvo také spoléhá na vlastní mladé hráče, mezi jinými Mirko Šídu, Jana Slatinského, Jana Zajíčka, mezi ženami je lídrem slovenská posila Barbora Bobrovská.

Eliška Maixnerová a Tereza Lajdová - Astra

Starosti se záchranou pak možná budou mít dvě rezervní družstva Sokol Meteor Praha Radotín B a Sokol Veselý Brno Jehnice B – oba týmy mají zkušené a kvalitní hráče, mohou překvapit, ale počítá se s nimi přece jen spíš do spodních pater tabulky.

Do začátku extraligy ještě zbývá mnoho dní, a tak se mohou informace o zajímavých posilách a změnách v kádru některých týmů ještě objevit. Už teď lze ale říci, že půjde o atraktivní ročník, v němž uvidíme na našich kurtech skutečné hvězdy a mimořádně kvalitní badminton. Je na co se těšit!

tým příchody odchody
Sokol Veselý Brno Jehnice Lukasz Moren (Polsko), Petr Koukal (na přestup), Jan Vondra (před podpisem smlouvy) Marian Smrek (Slovensko)
Deltacar Benátky nad Jizerou Pavel Florián (SKB Český Krumlov), Martina Brejchová (Slavoj Plzeň) Tomasz Mendrek (ukončil kariéru)
Sokol Meteor Praha Radotín Eva Titěrová (SoMetRad B) Miroslava Vašková (BSK Praha)
Sokol Dobruška    
Astra ZM Praha    
Sokol Meteor Praha Radotín B Petr Hošek (Hamr Praha), Ivo Stoklas (Slavia TU Liberec) Eva Titěrová (SoMetRad A)
Slavia TU Liberec   Ivo Stoklas (Sokol Meteor Praha Radotín B)
Sokol Veselý Brno Jehnice B    

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.06.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

1. kolo tipovačky: o vítězi rozhodoval los

První kolo extraligové tipovací soutěže přineslo vyrovnaný boj úspěšných tipařů. Na prvním místě musel mezi Martinem Schmiedem a Kamilem Kyzlíkem rozhodnout až los...

1. liga zná vítěze: SK Prosek Praha a TJ Orlová-Lutyně

Finálovými turnaji nadstavbové fáze skončila 1. liga – druhá nejvyšší soutěž smíšených družstev. Vítězem západní skupiny se stal po mimořádně napínavém průběhu celek SK Prosek Praha, východní skupinu ovládl tým TJ Orlová-Lutyně.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS