O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Letní přestupy: nejvíce posiluje Brno a Benátky

Jak se české týmy chystají na extraligu a 1. ligu smíšených družstev? Tradičně největší pohyb je v kádrech aspirantů na titul – loňský mistr Sokol Veselý Brno Jehnice angažoval polského reprezentanta Lukasze Morena a českého hráče číslo 2 Jana Vondru, vicemistr Deltacar Benátky nad Jizerou zase českokrumlovského Pavla Floriána či plzeňskou Martinu Brejchovou. Podívejte se na kompletní přehled změn v kádrech ligových týmů.

Extraliga: osmičce vévodí Brno a Benátky

Loňský mistr Sokol Veselý Brno Jehnice mocně posiluje s perspektivou úspěchu v dalším ročníku ligy mistrů. Proto angažoval polského deblistru Lukasze Morena, či Jana Vondru. Na přestup z Hořovic přichází také Petr Koukal, který v Brně loni hostoval - aktuální zdravotní problému mu ale bohužel start neumožní. Brno získalo na poslední chvíli na hostování ještě dvě další slovenské hráčky Naďu Kužmovou a Barboru Pálešovou.
Sestava: Petr Koukal, Jan Vondra, Vlado Závada, Lukasz Moren, Stanislav Kohoutek, Jarolím Vícen, Wang Linling, Lucie Havlová, Zuzana Pavelková, Naďa Kužmová, Barbora Pálešová
Trenér: Stanislav Kohoutek

Druhý tým ligového ročníku 2009/10 Deltacar Benátky nad Jizerou se bude muset vypořádat s odchodem olympionika Tomasze Mendreka, toho by měl v kádru Středočechů nahradit Pavel Florián. Sestavu v párových disciplínách posílila plzeňská Martina Brejchová. Uvidíme, jak Benátkám prospěje zahraniční soustředění ve švýcarském Uzwillu. Velké překvapení si Benátky přichystaly na poslední chvíli. Spekulovalo se o možném příchodu rumunské juniorské reprezentantky Sonii Olariu - ale manažer a trenér Petr Martinec nakonec angažoval další indonéskou hráčku!
Sestava: Pavel Florián, Petr Jelínek, Viki Indra Okvana, Petr Martinec, Jiří Provazník, Josef Richtr, Karel Šikal, Megawati Gustiani Sari, Kateřina Tomalová, Martina Brejchová, Cynthia Tuwankotta
Trenér: Petr Martinec

V kádru třetího týmu loňského ročníku, družstva Sokol Dobruška, se žádné velké změny nedějí. Klíčové hráče: bratry Kopřivovy a Michala Matějku ze Slovenska se dobrušským udržet podařilo, navíc přichází na hostování ještě další slovenská posila Marian Smrek, který loni hájil barvy Brna.
Sestava: Tomáš a Ondřej Kopřivovi, Michal Matějka, Marian Smrek, Marek Bureš, David Horáček, Alžběta Bášová, Petra Hofmanová, Šárka Křížková
Trenér: Pavel Maňásek

Sokol Meteor Praha Radotín je mnohonásobným mistrem republiky, letos bude chtít našlapaným kádrům Brna a Benátek vzdorovat hlavně kvalitou v párových disciplínách. Na poslední chvíli sehnal Ondřej Lubas dobré posily včetně hořovického Kanaďana Maxe Korenyho.
Sestava: Pavel Drančák, Maxmilián Koreny, Marek Teller, Michal Severa, Jaroslav Sobota, Josef Rubáš, Hana Kollarová, Eva Titěrová, Jana Čižnárová
Trenér: Ondřej Lubas

Další celek z hlavního města Astra ZM Praha nic nemění na své strategii spoléhat na vlastní mladé hráče. I v následující sezóně tak bude brát z domácích zdrojů a doufat také v dobrou podporu fanoušků.
Sestava: Lukáš Kurz, Michal Netík, Josef Kočí, Radek Gregor, Tereza Lajdová, Eliška Maixnerová
Trenér: Markéta Osičková

Loni šesté družstvo Sokol Meteor Praha Radotín B by mohlo výrazně omladit. Zkušený Pavel Kubiš se vrací po několikaletém hostování zpět do domovského oddílu na Prosek a příležitost v lize zřejmě dostanou mladé posily Meteoru – Skála, Hošek či Stoklas, dalším zkušeným hráčem v kádru Meteoru je Daniel Skrčený. Ženskou část sestavy doplnila Monika Erbenová z Kladna, naopak badmintonovou kariéru ukončila Kateřina Hejdrychová.
Sestava: Ondřej Lubas, Daniel Skrčený, Petr Hošek, Ivo Stoklas, Mikuláš Skála, Michal Turoň, Zdeněk Musil, Monika Erbenová, Eva Hnilicová
Trenér: Ondřej Lubas

Nováček extraligy, Slavia TU Liberec, se bude muset vypořádat s odchodem jedné z opor, Iva Stoklase, do Meteoru, kádr opusitl i Jan Zajíček. Zbytek sestavy by měl ale zůstat pohromadě a mladí liberečtí hráči budou jistě chtít nejvyšší soutěž udržet. Pomohou jim k tomu dvě slovenské posily.
Sestava: Mirko Šída, Jan Slatinský, Adam Hobzik, Rostislav Peníška, Barbora Bobrovská, Ivana Kubíková, Eva Davidová
Trenér: Rostislav Peníška

Druhý z nováčků, Sokol Veselý Brno Jehnice B bude nastupovat prakticky v sestavě, v jaké hrál nejvyšší soutěž přede dvěma lety, a spoléhat na brněnské hráče, či hráče, kteří v Brně studují. Na hostování přichází pomoci Lukáš Plošek.
Sestava: Stanislav Bernacik, Michal Weinbrenner, Radim Dvořák, Ondřej Král, Adam Mendrek, Martin Dvořák, Lukáš Plošek, Martina Vacková, Ivana Sahánková
Trenér: Stanislav Bernacik

Extraliga: přestupy a hostování v nejvyšší soutěži

Tým Příchody (H – na hostování, P – na přestup) Odchody
Sokol Veselý Brno Jehnice Wang Linling (Polsko - H), Lukasz Moren (Polsko - H), Petr Koukal (BK 93 Hořovice – P), Jan Vondra (Spoje Praha - H), Zuzana Pavelková (Přerov - H), Lucie Havlová (Doubravka - H), Naďa Kužmová (Slovensko - H), Barbora Pálešová (Slovensko - H) Marian Smrek (Dobruška)
Deltacar Benátky nad Jizerou Pavel Florián (SKB Český Krumlov – H), Martina Brejchová (Slavoj Plzeň – H), Cynthia Tuwankotta (Indonésie - H), Petr Jelínek (BC RSC Brno - H), Megawati Gustiani Sari (Indonésie - H), Viki Indra Okvana (Indonésie - H), Kateřina Tomalová (Sokol Klimkovice - H), Lucie Brhelová (Pardubice – P do rezervního družstva) Tomasz Mendrek (ukončil kariéru)
Sokol Meteor Praha Radotín Eva Titěrová (SoMetRad B), Maxmilian Koreny (Hořovice - H), Jana Čižnárová (Slovensko - H), Josef Rubáš (USK Plzeň - H), Jaroslav Sobota (USK Plzeň - H), Hana Kollarová (Dobrá Voda - H) Miroslava Vašková (BSK Praha -> Německo)
Sokol Dobruška Michal Matějka (Slovensko - H), Marian Smrek (Slovensko - H), Alžběta Bášová (UK Hradec Králové - H)  
Astra ZM Praha    
Sokol Meteor Praha Radotín B Daniel Skrčený (BaC Kladno – H), Monika Erbenová (BaC Kladno – H), Petr Hošek (Hamr Praha – P), Ivo Stoklas (Slavia TU Liberec – P) Eva Titěrová (SoMetRad A), Pavel Kubiš (SK Prosek Praha)
Slavia TU Liberec  Barbora Bobrovská (Slovensko - H), Ivana Kubíková (Slovensko - H) Ivo Stoklas (Sokol Meteor Praha Radotín B – P), Jan Zajíček (Sokol Doubravka - H)
Sokol Veselý Brno Jehnice B  Lukáš Plošek (Orlová - H), Martina Vacková (Králův Dvůr - H)  

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.07.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Yonex & Sportobchod finále play-off extraligy smíšených družstev 2011

Extraliga se blíží svému finále: o víkendu 9.-10. dubna se v tělocvičně ZŠ Vinoř utkají čtyři nejlepší týmy o mistrovský titul. Stane se vítězem Brno, Benátky, Meteor nebo Dobruška? Přijďte se podívat na bitvu o pohár mistrů ČR!

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Videozáznam utkání: Benátky – Meteor A 6:2

Sledujte videozáznam extraligového utkání mezi družstvy BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou a Sokol Meteor Praha Radotín A. Benátečtí dokázali v domácím prostředí zvítězit 6:2. Videopřenos realizovala společnost TVCOM.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS