O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Atletický žebřík: cvičit můžete i s raketou

Atletický žebřík je pro trenéra neutuchajícím zdrojem inspirace. Sledujte sedm nových videí se zajímavými cvičeními pro rychlost, odrazy i koordinaci z produkce BadmintonCoach.cz.

Základní spektrum třinácti více či méně jednoduchých cvičení jsme vám nabídli v létě letošního roku v článku Atletický žebřík: cvičte rychlost, odrazy i koordinaci, další pak nabízí nedávný článek Zamotejte si ruce i nohy a Dovnitř mohou i ruce. Pokud vás cvičení na žebříku zaujala, máme pro vás dnes celou řadu dalších námětů nejen na samotné rutiny cvičení, ale vůbec na různorodost využití atletického žebříku. Všechna videa vznikala v rámci tréninku hráčů žákovských družstev a přípravky SK Prosek Praha a žebřík jsme využili i při tréninku badmintonové školičky v areálu Hamr Štěrboholy. Videa pocházejí z produkce BadmintonCoach.cz.

Probíhání a předávání rakety za tělem

Hned první cvičení je relativně složité na koordinaci – je třeba hlídat frekvenci kroků a předávat si raketu za tělem. Děvčata na videu cvičila na atletickém žebříku poprvé v životě!

Šílený horolezec

Na první pohled složité, ale už na ten druhý snazší, ze čtyř kroků složené proskakování žebříku, připomíná pohyb poněkud šíleného horolezce...

Klasické lyžování

Boční proskakování žebříku samozřejmě nevyžaduje nasazení běžeckých bot či nedejbože lyží. Ale pohyb při zapojení práce rukou klasické lyžování připomíná:

Dovnitř, dovnitř, ven, ven

Frekvenční cvičen podle jednoduchého předpisu zahrnuje střídavě dva kroky dovnitř okénka a dva kroky vedle něj.

Vyšlapování a odrazy

Základním pohybem je tu střídavé vyšlapování dovnitř žebříku a zase ven, pomůže, když si hráči v duchu budou spolu s kroky opakovat: "Jedna, dva, tři, čtyři."

Zametání stop

Zatímco jedna noha zůstává uvnitř žebříku, druhá střídá strany a následuje vždy se zpožděním. Pohyb tak vypadá trochu jako zametání stop.

Probíhání a stínový badminton

A na závěr máme jednu lahůdku: cvičení, které spojuje frekvenční běh (jeden krok do každého okénka) s cvičením koordinace (ruce dělají něco jiného než nohy) a zároveň jde o nácvik badmintonových úderů (forehandový a backhandový drajv či push) a k tomu navrch veledůležité dovednosti – změn držení. Všechno pěkně v jednom ;-)

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.01.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Atletický žebřík: cvičte rychlost, odrazy i koordinaci

Letní příprava badmintonistů zahrnuje také řadu atletických prvků. Zpestřením kondičního programu může být cvičení s atletickým/koordinačním žebříkem. Sledujte, jak lze tuto pomůcku využít v tréninku.

Atletický žebřík: dovnitř mohou i ruce

Další várka tréninkových videí z produkce BadmintonCoach.cz vám ukáže možnosti kondiční přípravy s využitím atletického žebříku.

Atletický žebřík: tipy na odrazová cvičení

Atletický žebřík je pomůckou, jejíž využití prakticky nemá omezení. Přinášíme pětici videí s náměty na cvičení z produkce BadmintonCoach.cz - sledujte náměty na odrazová cvičení.

Atletický žebřík: zamotejte si ruce i nohy

Sledujte možnosti tréninku koordinace, frekvence, silovou i odrazovou přípravu s využitím atletického žebříku. Nabízíme nová videa z produkce BadmintonCoach.cz.

Backhandové podání: sledujte seriál tréninkových videí

 Co všechno umožňují a co naopak zapovídají pravidla pro podání? Jaká je správná technika krátkého či dlouhého servisu? A jak podávat takticky, variabilně a přitom konzistentně? Poradí vám čtveřice tréninkových videí.

Backhandový klír: sledujte seriál tréninkových videí

Jak správně hrát backhandový klír? Nechte si poradit s technikou, průpravnými cvičeními a taktickými kombinacemi v seriálu videí z produkce BadmintonCoach.cz.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS