O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Lukáš Zevl o trénincích v Malajsii: "Není lehké si zvyknout na podnebí."

Vysoká teplota a velká vlhkost jsou hlavními překážkami, které musejí překonávat Evropané při aklimatizaci v Malajsii. Čtěte tréninkové zápisky Lukáše Zevla, který od začátku srpna trénuje v této badmintonu zasvěcené zemi.

Tréninkový deník: před turnajem GP Gold ve Vietnamu

Lukáš Zevl společně s Maxem Korenym trénují v Kuala Lumpuru už od druhého srpnového týdne, návrat přitom plánují až v lednu: jde tedy o nadstandardně dlouhý tréninkový pobyt. V rámci úvodní části své přípravy také absolvovali turnaj Vietnam Open GP Gold, v něm ale oba podlehli svým soupeřům v prvním kole, společně prohráli také čtyřhru. Čtěte nejprve Lukášovy zápisky ze dnů, které vietnamskému turnajovému "zpestření" předcházely:

"Tato badmintonová túr začala 6. srpna na pražském ruzyňském letišti. Strávili jsme 20 hodin na cestě než jsme úspěšně přistáli na letišti v Kuala Lumpur. Malajsie je jedna z nejlepších badmintonových zemí na světě, proto jsme si právě vybrali ji. Rozhodli jsme se zde zůstat do ledna a vrátit se po malajském největším turnaji Malaysia Open. Jistě je to dlouhá doba v úplně jiné zemi, ale my doufáme, že je to nejlepší způsob a možnost jak zlepšit naší úroveň," říká na úvod Lukáš.

Na adresu klimatických podmínek pak uvádí: "Počasí v Malajsii je totálně odlišné než v České Republice nebo v Kanadě. Velká vlhkost a teplota dělá vzduch velmi těžce dýchatelný a není lehké si zvyknout na toho podnebí." A jak vypadá týdenní tréninkový program vedený malajským trenérem Andrewem Changem?

"Trénujeme každý den kromě neděle kdy je den volna. Tréninky jsou následovně:
Pondělí – dva badmintonové tréninky
Úterý – badmintonový trénink a posilovna
Středa – dva badmintonové tréninky
Čtvrtek – posilovna
Pátek – dva badmintonové tréninky
Sobota – kondiční trénink"

"Tréninky trvají v rozmezí 2 až 3 hodin a jsou ve velké intenzitě, na kterou rozhodně v Čechách nejsme zvyklí. Ranní trénink začínáme obvykle během a různými cviky venku na tenisových kurtech, kdy už ráno slunce pěkně praží. Následně v hale vybíhání kurtu v hale. Toto je pro nás denní rutina. Když se dostaneme po první hodině k míči tak je trénink veden ve stylu nástřelů a kontroly balonu. Každé cvičení, nástřely, které děláme je každé dlouhé cca 30 minut, kdy se ve dvou střídáme po jednotlivých sériích. Na konci tréninku je rovněž něco extra v podobě vybíhání kurtů, sprintů a posilování. Mezi tréninky jsou také zapojovány také tréninkové zápasy v místní akademii, ve které se připravují přes léto hráči téměř z celého světa nebo v místních státních týmech."

Náročnost programu se ale samozřejmě mění spolu s plány hráčů: "Druhý týden trénování byl zaměřen na odjez na turnaj, takže druhá polovina týdne byla vedena v mírnějším tempu, trénováním úderů a tréninkovými zápasy. Tak se mi dostala ta možnost si zahrát proti hráči světové úrovně Mohamedu Hafizovi vítězi slavného turnaje All England Open," říká Lukáš.

A ještě krátce první ohlas po turnaji Vietnam Open: "Teď jsme na turnaji ve Vietnamu s Maxem. Oba jsme prohráli singly první zápas. Já v prvním kole a Max v kvalifikaci. Máme zkušenost a víme co musíme natrénovat. Rychlost, přesnost, kondici a uvolněnost na kurt. Takže téměř vše. Já jsem s mým soupeřem dokázal hrát, ale rozhodly chyby, vlastní jednoduché chyby. Když jsem ve druhém setu vedl 3:0 a pak udělal 8 chyb, tak se potom těžko hraje..."

Držme tedy Lukášovi s Maxem palce, ať se daří v další přípravě i na nadcházejících turnajích, a zejména ať jim vydrží zdraví.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.08.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Atletický žebřík: tipy na odrazová cvičení

Atletický žebřík je pomůckou, jejíž využití prakticky nemá omezení. Přinášíme pětici videí s náměty na cvičení z produkce BadmintonCoach.cz - sledujte náměty na odrazová cvičení.

Evropské finále: české barvy bude hájit Lukáš Zevl

Na 4.-5. června je naplánována další vrcholná akce evropského badmintonu. V nizozemském Assenu se utkají nejlepší hráči starého kontinentu v European Circuit Finals. O 50 000 dolarů v prize money bude bojovat šestice nejlepších ...

Evropské finále: Dánové stvrdili vládu nad starým kontinentem

V nizozemském Assenu se ve dnech 4.-5. června odehrála Badminton Europe Circuit Finals - finále circuitových turnajů na starém kontinentu. Ti nejlepší evropští hráči se sice převážně účastní výše hodnocených turnajů Super Series, ...

Iceland International: Zuzana Pavelková ve čtvrtfinále

Na mezinárodní mistrovství Islandu se vypravila dvojice českých badmintonistů. V turnaji, který ovládli badmintonisté z Asie, se dokázala Zuzana Pavelková probojovat až do čtvrtfinále.

Cyprus International: (nejen) dánské mládí vpřed

Zahanbit se o víkendu nenechal ani další juniorský mistr světa – Dán Viktor Axelsen. Ten ovládl dvouhru mužů na mezinárodním mistrovství Kypru. Ze svého prvního velkého titulu mezi dospělými se mohla radovat i mistryně Evropy do ...

Hungarian International: Čechům se tentokrát nedařilo

Skromnou českou účast mělo mezinárodní mistrovství Maďarska. V turnaji evropského circuitu se našim zástupcům nepodařilo vybojovat ani jednu výhru v hlavní soutěži.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS