O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.

Badmintonisté roku: naše singlové jedničky

Titul badmintonista roku 2010 si v hlasování odborné poroty složené ze zástupců svazu a ligových družstev vybojoval Petr Koukal. Náš nejlepší singlista byl oceněn za výjimečnou formu a výsledky v průběhu kalendářního roku. Badmintonistkou roku 2010 byla podle stejného klíče zvolena naše nejlepší singlistka Kristína Ludíková - tituly nejlepších hráčů tedy brali titíž badmintonisté jako loni, naši zástupci na olympijských hrách 2008 v Pekingu a velké naděje pro olympiádu nadcházející.

Nejlepší junioři: Lukáš Zevl a Lucie Havlová

Ačkoliv Lukáš Zevl v juniorských kategoriích skončil už v polovině kalendářního roku 2010, zanechal za sebou výraznou stopu například v podobě účasti na finále evropského circuitu a stal se juniorem roku 2010. Titul juniorky roku 2010 si vybojovala jeho mixová partnerka a také tréninková sparing partnerka Lucie Havlová - jednička naši juniorské reprezentace a hráčka, na níž trenér Michal Turoň nejvíce spoléhá.

Trenérkou roku Markéta Osičková, počinem úspěch družstev

Titul trenér roku 2010 připadl zcela po právu Markétě Osičková, jejíž poctivá a mimořádně kvalitní práce s mládeži v oddílu Astra ZM Praha vede k tomu, že na dorostenecké MČR vycestuje skupina osmi hráčů – nevysoké trenérce se daří vychovávat jednoho špičkového juniora za druhým a ne náhodou najdeme v seznamu medailistů z mládežnických MČR takřka vždy alespoň jednoho „astráka“.

Počinem roku 2010 se stalo 7. místo reprezentačních družstev dospělých na mistrovství Evropy ve Varšavě. Sportovní hledisko bylo tedy upřednostněno před organizačním a oceněni nebyli úspěšní pořadatelé, ale naši hráči, kteří hájí čest České republiky na mezinárodní scéně.

Zlatým hřebem programu bylo uvedení do badmintonové síně slávy: oceněným se stal pan Bohumil Dufek.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Yonex Canada Open: tři tituly na Tchaj-wan

Kanadský Richmond hostil 13.-18. července mezinárodní turnaj kategorie Grand Prix. Účastnili se ho i Češi, ale přiliš se jim nedařilo: pouze Petr Koukal se dostal do třetího kola dvouhry. Trojnásobnými vítězi byli reprezentanti ...

Welsh International: Jan Fröhlich se dostal do semifinále!

Pěkných výsledků dosáhli čeští singlisté na mezinárodním mistrovství Walesu. Jan Fröhlich se probojoval až do semifinále, Petr Koukal skončil ve dvouhře mezi osmi nejlepšími.

Vyhrajte trénink s Petrem Koukalem a Dicky Palyamou

Pošlete svou badmintonovou fotku či video a vyhrajte trénink s Petrem Koukalem a Dicky Palyamou. To je jedna ze zajímavých nabídek VAŠÍ LIGY před začátkem podzimní sezóny.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS