O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Evropské finále: Dánové stvrdili vládu nad starým kontinentem

V nizozemském Assenu se ve dnech 4.-5. června odehrála Badminton Europe Circuit Finals - finále circuitových turnajů na starém kontinentu. Ti nejlepší evropští hráči se sice převážně účastní výše hodnocených turnajů Super Series, přesto byl v Assenu k vidění špičkový badminton. Svou třídu potvrdili Dánové, kteří získali tři z pěti vítězství mezi dospělými. Rune Ulsing vyhrál dvouhru mužů, Mads Conrad-Petersen s Madsem Pielerem Koldingem a Marie Helsbolová s Anne Skelbaekovou pak čtyřhry. Ve dvouhře žen zvítězila Ella Diehlová (Rusko), v mixu Robin Middleton s Marianou Agathangelouovou (Anglie). V doplňkovém finále evropského juniorského circuitu podlehl český reprezentant Lukáš Zevl Angličanu Tobymu Pentymu 15:21 a 14:21.

Skupiny: napínavé boje mezi ženami i muži

Finálový turnaj dospělých nabídl souboje šesti nejlepších singlistů a singlistek rozdělených do dvou skupin po třech. V párových disciplínách byly zvány už jen dva nejlepší páry a hrály rovnou sobotní finále. Páteční program tak patřil výhradně dvouhrám. Ty přinesly málo radosti pro domácí, kteří si nepřipsali ani jeden vítězný zápas, ba ani set. Mezi muži ve skupině 1 nizozemský reprezentant Lester Oey podlehl nejprve Pablo Abianovi (Španělsko) 16:21 a 11:21, posléze prohrál také s Dánem Christianem Lindem-Thomsenem 21:18 15:21 14:21. Ve skupině 2 nejprve Rune Ulsing (Dánsko) porazil Dmitro Zavadského (Ukrajina) 21:19 a 21:14, Ukrajinec si pak ale spravil chuť výhrou nad Scottem Evansem (Irsko) 21:17 a 21:15. V první ženské skupině domácí Patty Stolzenbachová napodobila svého kolegu a prohrála s Taťánou Bibikovou (Rusko) 14:21 a 16:21, na její reprezentační kolegyni Ellu Diehlovou pak uhrála dokonce jen 11 a 11 bodů. Ženská skupina číslo 2 nabídla tyto výsledky: Larisa Grigová (Ukrajina) v ní porazila Anastasii Prokopenkovou (Rusko) 21:11 a 21:19, Prokopenková pak podlehla i Susan Engelstaffové (Skotsko) 21:16 21:11.

Ella Diehlová

V sobotním dopoledním programu se hrálo o postup do finále dvouher. Pablo Abian v přímém souboji s Christianem Lindem-Thomsenem vyhrál 15:21 22:20 a 21:13 (napínavý zápas trval hodinu a čtvrt). Druhým finalistou se stal Rune Ulsing, který potvrdil své kvality a přehrál Scotta Evanse 22:20 a 21:16. Mezi ženami si nejprve splnila povinnost proti reprezentační kolegyni Taťáně Bibikové Ella Diehlová – vyhrála 21:16 a 21:12. Ve druhém dramatu kvalifikačních bojů potom Susan Engelstaffová po hodinové bitvě udolala Larisu Grigovou 21:19 19:21 a 21:18.

Juniorské finále: předehra evropské smetánce

Finálové odpoledne zahájily zápasy prvních dvou hráček a hráčů juniorského circuitového žebříčku. Pro Čechy nejsledovanější disciplína: barvy trikolory totiž hájil Lukáš Zevl. Přednost na kurtu ale galantně dostaly dámy – a ukázaly bojovný i technický badminton a vyrovnanou bitvu: Natalia Perminovová (Rusko) nakonec porazila Soniu Olariovou (Rumunsko) 21:23 21:12 a 21:16. Lukáš Zevl se zdržel na kurtu bez jedné minuty půlhodinu. Soupeřem mu byl Toby Penty z Anglie. Po setech 21:15 a 21:14 se po bok juniorské vítězky z Ruska zařadil právě Angličan.

Lukáš Zevl

Finále dospělých: Dánové jsou prostě jedničky

Není pochyb o tom, že Evropě dál vládne dánská reprezentace. I když na Badminton Europe Circuit Finals nebyli zdaleka ti nejlepší, odnesli si tři vítězství z pěti disciplín. Na programu byla jako první ženská čtyřhra. Takřka hodinovou přetlačovanou vyhrály nakonec Marie Helsbolová s Anne Skelbaekovou, když porazily domácí Nizozemky Samanthu Barningovou a Eefje Muskensovou 12:21 21:18 a 21:17. Ve finále dvouhry mužů nezaváhal Rune Ulsing. První set proti Pablo Abianovi vyhrál jasně 21:10 a i když ve druhém byla hra podstatně vyrovnanější, nakonec ho v koncovce získal na svou stranu 22:20.

Další dvě disciplíny dánskou hegemonii narušily – skandinávská země v nich ostatně ani neměla své zástupce. Smíšenou čtyřhru vyhráli Angličané Robin Middleton s Marianou Agathangelouovou nad rakouskými reprezentanti Romanem Zirnwaldem a Simone Prutschovou dvakrát 21:14. Ve dvouhře žen pak potvrdila papírové předpoklady Ella Diehlová, když porazila Susan Engelstaffovou 20:22 21:13 a 21:16.

V posledním finále ale opět – symbolicky – slavili Dánové. Ve čtyřhře mužů dokázali Mads Conrad-Petersen s Madsem Pielerem Koldingem zvládnout rozhodující koncovky a porazili ruskou dvojici Vladimir Ivanov – Ivan Sozonov 14:21 21:19 a 21:18.

Rune Ulsing

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [07.06.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Hungarian International: Čechům se tentokrát nedařilo

Skromnou českou účast mělo mezinárodní mistrovství Maďarska. V turnaji evropského circuitu se našim zástupcům nepodařilo vybojovat ani jednu výhru v hlavní soutěži.

Hellas International: Jan Fröhlich se dostal až do finále

Mezinárodní mistrovství Řecka se našim reprezentantům vydařilo. Jan Fröhlich se dostal až do finále, kde podlehl soupeři z Malajsie. Cenné výhry a body sbírali i Lukáš Zevl a Zuzana Pavelková.

Portuguese International: Lukáš Zevl vyřadil nasazeného Francouze

Turnaje evropského circuitu v portugalském Caldas da Rainha se zúčastnil z Čechů pouze Lukáš Zevl. A vedl si zdatně, když v prvním kole vyřadil nasazeného hráče číslo 8. Dvě výhry si z Portugalska odvezly dánské páry, pavouku ...

Iceland International: Zuzana Pavelková ve čtvrtfinále

Na mezinárodní mistrovství Islandu se vypravila dvojice českých badmintonistů. V turnaji, který ovládli badmintonisté z Asie, se dokázala Zuzana Pavelková probojovat až do čtvrtfinále.

Memoriál Petra Sima: dva tituly pro Pavla Drančáka a Barboru Bobrovskou

Poslední celostátní turnaj Grand Prix A dospělých se tradičně konal v Liberci. Memoriál Petra Sima přinesl dvě vítězství pro párové specialisty Pavla Drančáka a Barboru Bobrovskou. Ve dvouhrách se prosadili Lukáš Zevl a Dominika ...

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS