O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Atletický žebřík: cvičte rychlost, odrazy i koordinaci

Letní příprava badmintonistů zahrnuje také řadu atletických prvků. Zpestřením kondičního programu může být cvičení s atletickým/koordinačním žebříkem. Sledujte, jak lze tuto pomůcku využít v tréninku.

Cvičíme koordinaci, odrazy i rychlou frekvenci kroků

Pro cvičení je možné použít speciální atletický žebřík, ale klidně i prostý provazový žebřík, anebo si pomoci například švihadly či prádelní šňůrou a několik okének si složit. Možnosti využití žebříku jsou přitom velmi široké. Pochopitelně poslouží k frekvenčním cvičením, jejichž cílem je co nejrychlejší proběhnutí okének. Cílem je přitom nejen rychlost, ale také přesnost, tedy proběhnout všechna okénka, žádné nevynechat a neprošlápnout příčku žebříku. Jiným typem cvičení na atletickém žebříku jsou odrazové cviky. Při proskakování žebříku snožmo, po jedné noze či podle nějakého vzorce si asi většina hráčů s nostalgií vzpomene na časy proskakování křídou namalovaného "panáka"...

Velmi zábavná jsou pak cvičení zaměřená na koordinaci - tu pochopitelně vyžadují i jednodušší probíhací a odrazové cviky, ale když se do pohybu na žebříku zapojí nepravidelnost, úskoky do stran, rotace či zpětný pohyb, čeká teprve hráče ta správná výzva.

Tréninková videa: třináct cvičení na žebříku

V playlistu přiloženém níže najdete hned deset tematických videí, která byla natočena během kondičního soustředění hráčů SK Prosek Praha. Konkrétně obsahují třináct jednoduchých i složitějších cviků a mohou být vstupní inspirací pro trénink s atletickým žebříkem. Možností, jak jej využít, je ale pochopitelně mnohem více – a kreativitě se v žádném případě meze nekladou.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.07.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Atletický žebřík: cvičit můžete i s raketou

Atletický žebřík je pro trenéra neutuchajícím zdrojem inspirace. Sledujte sedm nových videí se zajímavými cvičeními pro rychlost, odrazy i koordinaci z produkce BadmintonCoach.cz.

Atletický žebřík: dovnitř mohou i ruce

Další várka tréninkových videí z produkce BadmintonCoach.cz vám ukáže možnosti kondiční přípravy s využitím atletického žebříku.

Atletický žebřík: tipy na odrazová cvičení

Atletický žebřík je pomůckou, jejíž využití prakticky nemá omezení. Přinášíme pětici videí s náměty na cvičení z produkce BadmintonCoach.cz - sledujte náměty na odrazová cvičení.

Atletický žebřík: zamotejte si ruce i nohy

Sledujte možnosti tréninku koordinace, frekvence, silovou i odrazovou přípravu s využitím atletického žebříku. Nabízíme nová videa z produkce BadmintonCoach.cz.

Backhandové podání: sledujte seriál tréninkových videí

 Co všechno umožňují a co naopak zapovídají pravidla pro podání? Jaká je správná technika krátkého či dlouhého servisu? A jak podávat takticky, variabilně a přitom konzistentně? Poradí vám čtveřice tréninkových videí.

Backhandový klír: sledujte seriál tréninkových videí

Jak správně hrát backhandový klír? Nechte si poradit s technikou, průpravnými cvičeními a taktickými kombinacemi v seriálu videí z produkce BadmintonCoach.cz.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS