O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Yonex Voltric 70: temná útočná super-zbraň

Testovací tým BadmintonWebu zhodnotil novinku ze stáje firmy Yonex: Voltric 70 je nenápadná raketa s tmavým designem, která ale díky technologickým novinkám přináší parádní útočnou sílu a zároveň velmi dobrou kontrolu.

Technické parametry: základem úspěchu je Tri-Voltage systém

Yonex Voltric 70 je zbrusu nový model raket od fimy Yonex a startovní produkt série, která přichází s konceptem spojení útočné síly vyvážení do hlavy s co nejvyšší mírou kontroly nad údery. Zásadní technologií, která slouží ke splnění tohoto cíle, je Tri-Voltage: systém zesílení rámu rakety ve třech místech, dvou v horní části rakety a jednom ve spodním u "téčka" spojujícího hlavu rakety a tyčku. Díky tomu mají smeče a útočné údery vyšší razanci, zároveň se ale podařilo dosáhnout skvělé kontroly vedení rakety. Druhou novinkou, která plní spíše "estetickou" funkci, je pak Sound-Filter - tato technologie ovlivňuje zvuk při úderu. Voltric 70 tak zní ostře, výrazně a prudce, což může psychologicky působit na soupeře.

Základní technické parametry rakety odpovídají standardu pro profesionální modely. Yonex Voltric 70 podle oficiálního údaje váží 84 g, s výpletem tedy přibližně 92 g. Raketa je dlouhá 675 mm, jde tedy o nyní obvyklou prodlouženou raketu, takzvanou "longovku". Yonex Voltric 70 je středně pružná raketa (v hodnocení firmy Yonex se nachází přesně uprostřed). Výrobce doporučuje výplet BG80 – žlutý. Použité materiály v hlavě rakety jsou High Modulus Carbon, již zmíněná novinka SOUND FILTER a Tungsten ("vestavěné téčko"), rám rakety je tvořen z High Modulus Graphite a Ultra PEF. Oficiální doporučení stylu hry je pro univerzální hráče. Z domácí špičky momentálně raketu Yonex Voltric 70 používá Pavel Drančák, úřadující dvojnásobný mistr republiky ve čtyřhře mužů. Doporučená maloobchodní cena Yonex Voltric 70 je 3 850 Kč.

Dojmy BadmintonWebu: tahle raketa není pro "mladý"

Yonex Voltric 70 testovaly dvě skupiny hráčů: jádrem testovacího týmu byli hráči extraligových družstev Sokol Meteor Praha Radotín A a B. Raketu zároveň k vyzkoušení dostali i junioři z družstva SK Prosek Praha. Všichni hráči ohodnotili vlastní dojem z kontroly útočných a obranných úderů (známkou jako ve škole od 1 do 5), přidali svá doporučení, pro koho je raketa určena, a slovní hodnocení. Dojmy dospělých i dětí se značně lišily: zatímco někteří ocenili útočné vlastnosti rakety, jiným se zdála vhodná spíše pro technickou hru. Jednomyslná shoda však zavládla při doporučování.

Podle testovacího týmu dospělých Yonex Voltric 70 není vhodný pro juniory a ženy, naopak hodí se pro muže. Valná většina testujících se shodla i na tom, že se nehodí pro začátečníky a středně pokročilé. Yonex Voltric je tak podle BadmintonWebu jednoznačně raketou pro závodní hráče. Junioři a začátečníci by mohli mohli mít problém "zvládnout" Yonex Voltric 70 a pravděpodobně by nevyužili všechny jeho možnosti. "Je těžká a bolí mě z ní VELMI ruka," napsala ve svém hodnocení Michaela Zelinková, druhá hráčka republikového žebříčku U13. Dospělí extraligoví hráči to viděli jinak - "Velmi zajímavá raketa," hodnotil Mikuláš Skála, Pavel Drančák byl pak přímo nadšen: "Perfektní raketa jak v zadní části kurtu, tak i vepředu." Zkrátka a dobře: "tahle raketa není pro mladý"...

Testující nedoporučují Yonex Voltric 70 pro obranný styl hry. Mnozí potvrdili univerzálnost jejího návrhu. "Nemohu s jistotou říci, k čemu je určená – a ani komu by vyhovovala více, všechny údery mi s ní šly opravdu dobře," uvedl například Jan Řasa. "Dobře vyvážená raketa spíše deblového charakteru, pro technickou až útočnější hru," uvedl Petr Hošek, nejoptimističtějším byl potom opět Pavel Drančák: "Vynikající při útočných úderech a zároveň perfektní manévrovatelnost při úderech obranných."

Že ale Yonex Voltric 70 není jen "nemastným neslaným" univerzálním modelem, potvrzující další hodnocení. "Dobrá razance úderu, vhodná pro útočné pojetí hry," popisuje Marek Teller. Ivo Stoklas jde ve svém hodnocení ještě dál: "Jedna z nejvíce útočných raket, co jsem kdy držel v ruce. Trochu zdrženlivý design jako by se záměrně snažil ukrýt fantastickou razanci a kontrolu útočných úderů, ovšem to se mu jen tak nepovede." Yonex Voltric 70 tedy doporučujeme jak pro technickou, tak i pro útočnou hru.

Verdikt: do útoku s "temnou stranou síly"!

Yonex Voltric 70 dosáhl v hodnocení testovacího týmu BadmintonWebu velmi dobrých výsledků. Kontrolu útočných úderů hodnotíme jako velmi dobrou až výbornou (průměrná známka v hodnocení profi hráčů 1,5 – pro srovnání, junioři hodnotili průměrnou známkou 1,75). Kontrolu obranných úderů hodnotíme jako velmi dobrou (průměrná známka 2,1, junioři hodnotili čistou dvojkou).

BadmintonWeb jednohlasně doporučuje Yonex Voltric 70 mužům a závodním hráčům, naopak raketa se nehodí pro juniory, juniorky a ženy, váhat s jejím nákupem by měli i začátečníci a středně pokročilí hráči. Využití jejích technologií a specifických vlastností si žádá přece jen zkušenější ruku.

Yonex Voltric 70 doporučujeme hráčům s útočným stylem hry, kteří využijí vyvážení do hlavy a budou moci své smeče podpořit i ostrým, agresivním zvukem (doporučují tři z pěti členů testovacího týmu BadmintonWeb.cz). Zároveň jde o raketu vhodnou pro technický styl hry - všestranné, univerzální pojetí badmintonu, vyžadující velmi dobrou kontrolu úderů (stejně jako útočný styl i technický doporučují tři členové testovacího týmu z pěti). Naopak, raketa se vůbec nehodí pro obranný styl hry.

Verdikt: nenápadná raketa tmavého designu v sobě skrývá obrovský potenciál pro útočnou hru, ale zároveň umožňuje velmi dobrou kontrolu nad údery a technický styl badmintonu. Než sáhnete do peněženky, raději si ji však otestujte: nehodí se pro každého.

Raketu testovali: mistr republiky i extraligoví hráči

Pavel Drančák, mistr ČR ve čtyřhře 2009 a 2010, hráč extraligového družstva Sokol Meteor Praha Radotín, vedoucí hráč českého žebříčku smíšené čtyřhry

Mikuláš Skála, Ivo Stoklas, Marek Teller, Petr Hošek, hráči extraligového družstva Sokol Meteor Praha Radotín

Juniorský testovací tým: Martin Kondr, Michaela Zelinková, Jan Řasa, Tomáš Svoboda

 

Podrobné výsledky testování Yonex Voltric 70


Hodnocení profi testovacího týmu BadmintonWeb.cz:


disciplína/hodnotil

Pavel Drančák

Mikuláš Skála

Ivo Stoklas

Marek Teller

Petr Hošek

Kontrola útočných úderů

1

2

1

1

2,5

Kontrola obranných úderů

1

2

3

2

2,5

Doporučení

Junioři/juniorky

ne

ne

ne

ne

ne

Ženy

ne

ne

ne

ne

ne

Muži

ano

ano

ano

ano

ano

Začátečník

ne

ne

ne

ne

ne

Středně pokročilý

ne

ne

ne

ne

ne

Profi

ano

ano

ano

ano

ano

Útočné pojetí hry

ne

ano

ano

ano

ne

Obranné pojetí hry

ne

ne

ne

ne

ne

Technické pojetí hry

ano

ano

ne

ne

anoslovní hodnocení:


Pavel Drančák: "Perfektní raketa jak v zadní části kurtu, tak i vepředu. Vynikající při útočných úderech a zároveň perfektní manévrovatelnost při úderech obranných. Vyvážená do hlavy a tužší rám s krásným černo-červeným designem. Zvuk při úderu je kratší a silnější, takže pozornosti diváků neuniknete :)"

Mikuláš Skála: "Velmi zajímavá raketa. Nová konstrukce a tvar rámu se dle mého názoru velmi vydařily. Raketa výborně pruží a zároveň dovoluje dobrou kontrolu nad úderem. I design je u téhle rakety povedený."

Ivo Stoklas: "Dle mého názoru jedna z nejvíce útočných raket, co jsem kdy držel v ruce. Trochu zdrženlivý design jako by se záměrně snažil ukrýt fantastickou razanci a kontrolu útočných úderů, ovšem to se mu jen tak nepovede."

Marek Teller: "Dobrá razance úderu, vhodná pro útočné pojetí hry."

Petr Hošek: "Dobře vyvážená raketa spíše deblového charakteru, pro technickou až útočnější hru, lehce těžší do hlavy."


Hodnocení testovacího týmu juniorů:


disciplína/hodnotil

Martin Kondr

Michaela Zelinková

Tomáš Svoboda

Jan Řasa

Kontrola útočných úderů

1

3

2

1

Kontrola obranných úderů

1

3

2

2

Doporučení

Junioři/juniorky

ne

ne

ne

?

Ženy

ne

ne

ne

?

Muži

ano

ano

ano

?

Začátečník

ne

ne

ne

?

Středně pokročilý

ne

ano

ne

?

Profi

ano

ne

ano

?

Útočné pojetí hry

ano

ano

ne

?

Obranné pojetí hry

ne

ne

ne

?

Technické pojetí hry

ne

ne

ano

?


Martin Kondr: "Velice všestranná raketa pro profi hráče. Při silových úderech ukazuje výbornou stabilitu. Vyvážení do hlavy rakety."
Michaela Zelinková: "Design by mohl být světlejší, raketa působí z pohledu "temně". Je těžká a bolí mě z ní VELMI ruka. Z útočných úderů jsou nejlepší smeče, jinak nic moc. Obranné údery se mi nehrály moc dobře, jedině kraťasy na síti se mi hrály výborně a přesně."

Tomáš Svoboda: "Hrálo se mi s raketou docela dobře, ale je spíše na technickou hru. Design je dobrý."

Jan Řasa: "Nazval bych ji univerzální raketou. Nemohu s jistotou říci, k čemu je určená – a ani komu by vyhovovala více, všechny údery mi s ní šly opravdu dobře. Překvapila mě skutečnost, že přestože má vyvážení více do hlavy, koordinace byla výborná, i na síti, kde je potřeba rychle sklepávat atd., nicméně kdyby byla rukojeť užší, bylo by to ještě lepší – občas mi dělalo přehození prstů problém."

 

Badmintonová raketa Yonex Voltric 70 k dostání na SportObchod.cz

 

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [14.12.2010]

Diskuze k článku

20.05.2015 05:04
Gaby
26. 7. 2012 16:47 von tio Leider gehts uns wirklich so in der Sache :-)Vielleicht lasesn wir uns was Besseres einfallen. zB kf6nnten sich 20 Leser verpflichten, beim ne4chsten Raketa-Fest bis 6 Uhr Frfch ohnb4 Unterlass solizutrinken. Zum Beispiel! Bessere Ideen bitte auf den Tisch!
24.05.2011 08:53
David Svoboda
Raketu jsem si koupil cca před dvěma týdny a od té doby s ní opravdu vše zabíjím. Mé hodnocení shrnu do popisu, který je v nadpisu "temná útočná super-zbraň" :) Co se týče tuhosti, odehrál jsem s ní i jeden turnaj a nic mě nebolelo, tak nevím, já jsem nadmíru spokojen a všem, kteří přeferují útočnou hru směle doporučuji.
14.12.2010 22:33
Paja Hron
Pozor, tím, že je do hlavy a tuhá, tak z ní hodně bolí ruka (mě zápěstí i loket). To se pozná né na krátkém testování, ale při turnaji.
14.12.2010 22:46
Tomáš Krajča
Naše testování bylo hodně důkladné. I tenhle problém jsme zachytili díky Míše Z., která si odnesla z Voltricu asi nejvíc negativní dojem. Varování je určitě na místě, proto také doporučujeme raketu jen zkušenějším hráčům a mužům, nikoli juniorům.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Yonex ArcSaber 9 Woman: jen růžová to může být

"Raketa žen a homosexuálů" – i to se objevilo v hodnocení testovacího týmu u rakety Yonex ArcSaber 9, která je svým růžovým designem předurčena k tomu, aby imponovala něžnému pohlaví. V testování ale příjemně překvapila svými ...

Yonex Voltric: nová řada raket s novou technologií

Voltric - takový název nese nová série raket, kterou představila firma Yonex. K dispozici jsou podrobné informace o raketě Yonex Voltric 70. Jak funguje technologie, která má zajistit zároveň mimořádnou sílu úderu i kontrolu?

Nové modely raket Yonex: rychlost nade vše

Během podzimu se do prodeje dostanou tři nové modely raket společnosti Yonex: Nanoray Z-Speed, s níž byl překonán rekord v rychlosti smeče, a také Nanoray 750 a Voltric I-Force.

Jak se vyrábí badmintonové rakety

Dobrá raketa vám vítězství v zápase nezajistí – může ale hodně pomoci. Na to, jak se během let proměnilo vybavení špičkových hráčů, se zaměřil pořad čínské televize. Sledujte, jak se vyrábí moderní rakety a jak vznikají péřové ...

Yonex Voltric 60: technická raketa pro ženy

Hledáte pružnou raketu, která podpoří vaši technickou hru? Nenápadný přírůstek do nové řady Yonex Voltric s číslovkou 60 vás určitě osloví. Testovací tým BadmintonWebu doporučuje Voltric 60 zejména ženám – a není to jen díky ...

Čím tvrdší, tím lepší? Pro výplety to neplatí...

Když mi bylo třináct, chtěl jsem hrát jako Peter Gade. Tehdy se ještě dánský mladík jmenoval Christensen, byl světovou jedničkou a chodil s okouzlující Camillou Martin. Já chtěl umět jeho údery, mít stejně ladný pohyb, a taky jsem ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS