O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Nové modely raket Yonex: rychlost nade vše

Během podzimu se do prodeje dostanou tři nové modely raket společnosti Yonex: Nanoray Z-Speed, s níž byl překonán rekord v rychlosti smeče, a také Nanoray 750 a Voltric I-Force.

Yonex Nanoray Z-Speed: smeč rychlostí 493 km/h

Modelem, o kterém už jste určitě slyšeli, je raketa Yonex Nanoray Z-Speed – Tan Boon Heong s ní v létě vylepšil rychlostní rekord při zahrávání smeče na úctyhodných 493 km/h. Z-Speed spoléhá na nejužší rám designovaný s využitím moderních materiálů, který minimalizuje odpor vzduchu a naopak maximalizuje pohybovou energii rakety při úderu. Rám je ještě o 2 % užší než u ArcSaber Z-Slash, a má o 10 % menší odpor vzduchu. "Nakopnutí" úderů pak pomáhá i materiál X-Fullerene a technologie Nanometric. Další zajímavostí je pak design přičných průchodek v horní části hlavy rakety, které nejsou kolmé na rám, ale na držátko rakety a pomáhají tím zvětšit sweet spot (tedy výhodné místo pro zahrávání úderů) až o 11 %. A výsledek? O více než 15 % rychlejší smeče než s doposud vedoucí ArcSaber Z-Slash a nový rekordní zápis do Guinessovy knihy.

Vico o raketě Z-Speed »

Yonex Nanoray 750: nejrychlejší klíry

Zatímco model Z-Speed se zaměřuje na útočnou hru a měl by být vhodný pro muže s agresivním pojetím, Nanoray 750 cílí spíše na ženy a dívky příslibem rychlejších a přesnějších klírů. Také Nanoray 750 využívá technologie Nanometric sloužící ke zvětšení repulse rakety, další novinkou je pak Trans-Weight systém. Díky odlehčení rámu rakety se více hmotnosti přesune na konec držátka, hovoří se až o 2,5 g. To pomáhá kyvadlovým efektem zvýšit sílu švihu a lehká hlava sama o sobě zajišťuje jeho rychlost. Vyjádřeno čísly by měla být energie při zásahu až o 9 % vyšší. Při měření rychlosti klírů byla Nanoray 750 až o 20 km/h rychlejší než starší modely. Ženám a dívkám se jistě bude líbit i design, který kombinuje bílou a zlatou barvu.

Voltric I-Force: odlehčená Z-Force "pro lidi"

Třetí novinka spadá do populární řady raket Voltric a navazuje na úspěšný model Z-Force. Bílo-černo-růžová I-Force má stejný tvar rámu, ale váží pouze 78 gramů a patří tak vedle ArcSaber FB k nejlehčím modelům na trhu. Její hlavní výhodou je flexibilita a možnost zahrávat tvrdé smeče při výborné manévrovatelnosti.

Všechny tři rakety se do prodeje v ČR dostanou 13. září, a to za následující doporučenou maloobchodní cenu:

Nanoray Z-Speed: 4 500 Kč
Nanoray 750: 4 000 Kč
Voltric I-Force: 3 680 Kč

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.08.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Yonex Voltric: nová řada raket s novou technologií

Voltric - takový název nese nová série raket, kterou představila firma Yonex. K dispozici jsou podrobné informace o raketě Yonex Voltric 70. Jak funguje technologie, která má zajistit zároveň mimořádnou sílu úderu i kontrolu?

Yonex Voltric 70: temná útočná super-zbraň

Testovací tým BadmintonWebu zhodnotil novinku ze stáje firmy Yonex: Voltric 70 je nenápadná raketa s tmavým designem, která ale díky technologickým novinkám přináší parádní útočnou sílu a zároveň velmi dobrou kontrolu.

Yonex Nanoray 700 FX: tip pro technické hráče

Sérií testů aktuálních modelů raket otevírá Yonex Nanoray 700 FX. Raketa z nové řady zaujme především ty, kdo sázejí na technickou hru s rychlým přechodem do útoku.

Yonex Voltric 60: technická raketa pro ženy

Hledáte pružnou raketu, která podpoří vaši technickou hru? Nenápadný přírůstek do nové řady Yonex Voltric s číslovkou 60 vás určitě osloví. Testovací tým BadmintonWebu doporučuje Voltric 60 zejména ženám – a není to jen díky ...

Yonex Nanoray 700 RP: raketa pro tvrďáky a drajvaře

Testovací tým BadmintonWebu podrobil rozboru aktuální model Yonex Nanoray 700 RP. Výsledek? Doporučujeme těm, kdo vyznávají razantní hru a hledají tužší raketu pro drivové přestřelky v párových disciplínách.

Yonex Voltric 80: zrodil se nový král!

Yonex Voltric 80 je aktuálním "top" modelem společnosti Yonex – a podle členů testovacího týmu BadmintonWebu zároveň skutečný král: raketa umožňující perfektní, útočnou hru s razantními údery i dostatečnou kontrolou.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS