O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Yonex Voltric 60: technická raketa pro ženy

Hledáte pružnou raketu, která podpoří vaši technickou hru? Nenápadný přírůstek do nové řady Yonex Voltric s číslovkou 60 vás určitě osloví. Testovací tým BadmintonWebu doporučuje Voltric 60 zejména ženám – a není to jen díky designu.

Technické parametry: jedna z nejpružnějších raket v nabídce

Řada moderních modelů raket nejen od společnosti Yonex využívala spíše tužší rám. Yonex Voltric 60 stojí na opačném konci spektra – právě jeho pružnost spolu s dobrou ovladatelností a lehkostí je charakteristikou, která by měla raketu přiblížit hráčům s technickým pojetím hry. Použitý materiál je opět High Modulus Graphite, který tvoří základ rámu. Hlava rakety využívá systému Tri Voltage, který je specifický právě pro řadu Voltric – jde o přidání wolframových částeček na tři místa hlavy rakety (dvě na horní části a jedna v téčku), které mění vyvážení a zvyšují hmotnost hlavy v poměru ke zbytku rámu. Stejně jako Voltric 70 a 80 disponuje také Yonex Voltric 60 zvukovým filtrem, jenž zajišťuje ostrý a silný zvuk úderu. Oficiální popis na webu společnosti uvádí pak ještě využití technologií Tungsten a Ultra PEF.

Je tedy jasné, že opět máme tu čest s raketou doslova "naládovanou" moderními technologiemi. Její základní parametry jsou relativně standardní: prodloužená délka 675 mm, izometrický tvar hlavy, vyvážení na střed rakety a jak bylo zmíněno v úvodu, pružný rám (druhý stupeň v měření pružnosti společností Yonex). Zásadní informací může být nicméně hmotnost rakety: ta bez výpletu činí pouze 80 gramů! I s výpletem se tedy raketa dostane na nějakých 87 gramů a jedná se tím pádem o jednu z nejlehčích raket na trhu.

Hlava a rám rakety jsou navrženy ve světlém designu, který kombinuje bílou a světle modrou barvu. Výrobce doporučuje bílý výplet BG 66 Ultimax, a to s relativně nižším napětím v rozmezí 8,5-10,5 kg. Asi málokoho překvapí, že je lehká a pružná raketa doporučena pro technické pojetí hry – při testování jsme se tedy zaměřili především na kontrolu úderů a ovladatelnost rakety.

Dojmy BadmintonWebu: vyvážená, univerzální raketa

První dojem z rakety Yonex Voltric 60 se shodoval u většiny testujících. Tahle raketa je neobvykle lehká! "Lehčí pružná raketa, která by dle mého názoru mohla vyhovovat slečnám," otevírá své hodnocení Pavel Drančák. A není se svým doporučením pro něžné pohlaví sám – souhlasí s ním i jeho mixová partnerka Hana Kollarová: "Měkčí a lehčí raketa, která může vyhovovat dobrým hráčkám s aktivním pojetím hry, ale i mírně pokročilým mužům," píše pozitivně. Přidává ale i varování pro dívky, které samy sebe řadí do kategorie muší váha: "Pozor! Pro ženy může být těžká do hlavy!"

S doporučením ženám se přidává také Martin Kondr, zároveň však ve svém hodnocení ukazuje na univerzálnost rakety a možné stinné stránky této charakteristiky: "Nevýrazný styl hry. Raketa nemá výraznou funkci. Vhodná i pro ženy." Nejčastěji viděli testující hráči rezervy rakety Yonex Voltric 60 při hraní útočných úderů. "Je spíše technická a špatně se mi hrály útočné údery," píše například Michaela Zelinková. Podrobnější je ve svém hodnocení Ivo Stoklas: "U útočných úderů mi chybí u této rakety více razance. Velice neutrální/vyvážená raketa, vhodná spíše pro technickou hru. Malinko jistější při obranných úderech." A přidává rovnou i doporučení: "Vzhledem k výše uvedenému by se raketa dala doporučit i hráčům, kteří se ještě nepovažují za profi, avšak jsou již pokročilí se zvládnutou technikou."

A jak se našim testujícím líbil "dívčí" design? "Pěkný design," píší prakticky všichni junioři mezi testujícími: Martin Kondr, Michaela Zelinková i Tomáš Svoboda. A Pavel Drančák debatu o vzhledu rakety Yonex Voltric 60 uzavírá s odkazem na své předchozí doporučení ženám: "Po shlédnutí designu si za tím stojím ještě o něco více :)"

Verdikt: raketa pro ženy a muže-hračičky

Raketa Yonex Voltric 60 v testování BadmintonWebu uspěla velmi dobře. Kontrolu útočných úderů zhodnotil sedmičlenný testovací tým jako velmi dobrou (průměrná známka se vyšplhala na 1,9 bodu). Kontrolu obranných úderů potom testující označili také jako velmi dobrou (průměr byl v tomto případě 2,1 bodu).

BadmintonWeb doporučuje raketu Yonex Voltric 60 především ženám, jde také o vhodný tip pro juniory, juniorky a muže, kteří nemají svou hru založenou primárně na silovém pojetí. Raketa je určena profi, závodním hráčům a středně pokročilým. Začátečníci pravděpodobně nevyužijí její úplný potenciál. Raketu testovací tým BadmintonWebu jednohlasně doporučuje pro technické pojetí hry - tedy aktivní, celodvorcovou hru založenou na kontrole úderů s využíváním příležitostí pro přechod do útoku.

Verdikt: Pružná, lehká, technická a krásná – tak by mohlo znít stručné hodnocení rakety Yonex Voltric 60. Je to raketa, která v žádném případě nekazí doposud vynikající pověst nové série Voltric a nabízí se z aktuálních modelů jako ideální tip pro ženy a dívky.

Koupit raketu Yonex Voltric 60 »

Raketu testovali: mistři republiky a extraligoví hráči

Pavel Drančák, mistr ČR ve čtyřhře, hráč extraligového družstva Sokol Meteor Praha Radotín, vedoucí hráč českého žebříčku smíšené čtyřhry

Ivo Stoklas, Hana Kollarová, hráči extraligového družstva Sokol Meteor Praha Radotín

Marek Teller, Petr Hošek, hráči extraligového družstva BaC Esiko Kladno

Juniorský testovací tým: Martin Kondr, Michaela Zelinková, Jonáš Petřek, Tomáš Svoboda

 

Hodnocení profi testovacího týmu BadmintonWeb.cz:

disciplína/hodnotil

Pavel Drančák

Ivo Stoklas

Hana Kollarová

Marek Teller

Petr Hošek

Michaela Zelinková

Martin Kondr

Kontrola útočných úderů

2

2,5

2

2

1

2

2

Kontrola obranných úderů

2

2

2

3

2

2

2

Junioři/juniorkyano

ano


ano


Ženy

ano


ano

ano


ano

ano

Muži


ano

ano


ano


ano

Začátečník


ano


Středně pokročilýano

ano


ano


Profi

ano

ano

ano


ano


ano

Útočné pojetí hryano


anoObranné pojetí hryano

Technické pojetí hry

ano

ano

ano

ano

ano

ano

ano


Ivo Stoklas: U útočných úderů mi chybí u této rakety více razance. Velice neutrální/vyvážená raketa, vhodná spíše pro technickou hru. Malinko jistější při obranných úderech. Vzhledem k výše uvedenému by se raketa dala doporučit i hráčům, kteří se ještě nepovažují za profi, avšak jsou již pokročilí se zvládnutou technikou.

Marek Teller: PRKNO!!!
Hana Kollarová: Měkčí a lehčí raketa, která může vyhovovat dobrým hráčkám s aktivním pojetím hry, ale i mírně pokročilým mužům. Pozor! Pro ženy může být těžká do hlavy!
Martin Kondr: Nevýrazný styl hry. Raketa nemá výraznou funkci. Vhodná i pro ženy. Pěkný design.
Pavel Drančák: Lehčí pružná raketa, která by dle mého názoru mohla vyhovovat slečnám. Po shlédnutí designu si za tím stojím ještě o něco více :)
Michaela Zelinková: Design je velmi pěkný, spíše holčičí, ale myslím, že by ji mohli mít i muži. Je spíše technická a špatně se mi hrály útočné údery.

Junioři hodnotili:
Jonáš Petřek: Krásná raketa, až na vršek hlavy.

Tomáš Svoboda: Výborná raketa na útočné pojetí hry. Design je pěkný.

 

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.12.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Yonex Voltric 70: temná útočná super-zbraň

Testovací tým BadmintonWebu zhodnotil novinku ze stáje firmy Yonex: Voltric 70 je nenápadná raketa s tmavým designem, která ale díky technologickým novinkám přináší parádní útočnou sílu a zároveň velmi dobrou kontrolu.

Test rakety: Yonex Voltric Z-Force II

Na první pohled vypadá jako nenápadná "šedá myška". Raketa Yonex Voltric Z-Force II v sobě ale skrývá špičkové technologie a vynikající herní vlastnosti – ne náhodou je první volbou pro řadu profesionálních hráčů ve světě i u nás.

Test rakety: Yonex Voltric i-Force

Testovací tým BadmintonWebu se podíval na zoubek raketě Yonex Voltric i-Force, která je zajímavým kompromisem mezi razancí a rychlou manipulací s raketou. Díky svým parametrům, ale také líbivému designu je ideální variantou pro ...

Test rakety: Yonex Nanoray Z-Speed

Nápadná oranžová raketa Yonex Nanoray Z-Speed patří mezi badmintonové "zbraně hromadného ničení" – otestovali jsme nástroj, s nímž byl dosažen nový rychlostní rekord smeče ve výši 493 km/h.

Yonex Voltric: nová řada raket s novou technologií

Voltric - takový název nese nová série raket, kterou představila firma Yonex. K dispozici jsou podrobné informace o raketě Yonex Voltric 70. Jak funguje technologie, která má zajistit zároveň mimořádnou sílu úderu i kontrolu?

Yonex představuje rakety Arc Saber 11 a FB

Společnost Yonex představila dva nové modely raket – Arc Saber 11 a FB. Zaměřují se na rychlost švihu a kontrolu protiútoků, tak aby posunuly dál moderní pojetí badmintonu.


Tagy: raketa, voltric


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS