O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Yonex NanoSpeed 850: univerzální raketa "pro každého"

Vedle špičkových modelů profesionálních raket se náš tým podíval i na levnější rakety, které mohou posloužit začátečníkům i mírně pokročilým. Předností Yonex NanoSpeed 850 je zejména její univerzálnost.

Technické parametry: "levná" neznamená "laciná"

Už z popisu technických parametrů Yonex NanoSpeed 850 lze vyčíst, že snahou tvůrců bylo přinést solidní a co možná nejuniverzálnější raketu za dostupnější cenu. "Středně pružný typ rámu vhodný pro technickou hru pro středně pokročilé hráče," charakterizuje použitou technologii výrobce, doporučení přitom zní pro hráče, kteří chodí trénovat či hrát několikrát týdně a vyznávají aktivní styl s donucením soupeře k chybám. Raketa v novém, černozlatém designu ale může patřit i mezi výbornou "první volbu" badmintonových začátečníků.

Hlava rakety Yonex NanoSpeed 850 má běžný izometrický tvar a je vyrobena z materiálu High Modulus Graphite, použity jsou i Carbon Nanotubes a Super High Modulus Graphite. Rám rakety je předvážně z HM grafitu a opět používá i karbonová nanovlákna. Raketa je 675 mm dlouhá (jde tedy o dnes obvyklou "longovku" s délkou prodlouženou o 10 mm) a váží 85 g (s výpletem by to mělo být cca 94 gramů). Raketa je charakterizována jako tuhá (čtvrtý z pěti stupňů tuhosti).

Výrobce doporučuje vyplést raketu Yonex NanoSpeed 850 výpletem BG 55 (bílý), a uvádí raketu jako vhodnou pro technickou hru s možností přechodu do útoku a razantního zakončení výměny.

Dojmy BadmintonWebu: vyvážená a rozumná volba

"Jedna z tužších raket z jinak pružnější řady NanoSpeed," všiml si hned na úvod testování Pavel Drančák. Čerstvě trojnásobný mistr ČR ve čtyřhře mužů tak vystihl, že Yonex NanoSpeed 850 spojuje některé vlastnosti různých řad raket – není vyloženě útočná ani obranná a může sednout různým typům hráčů. "Rovnoměrně vyvážená raketa pro spíše technickou hru středně pokročilých hráčů. Možná až příliš nevýrazná, ale v kategorii "švihových raket" rozumná volba," vystihuje to Ondřej Kopřiva, který zároveň varuje před nevýrazností. Petr Hošek byl ještě přísnější: "Nijaká raketa bez výraznějších kvalitních prvků. Špatná kontrola úderů."

Další testující ale našli na Yonex NanoSpeed 850 více kladných stránek: "Vhodná pro středně pokročilé univerzální hráče. Právě univerzálnost je předností této rakety," píše Mikuláš Skála. "Rozumná volba pro neprofesionální a mírně pokročilé hráče, kterým její univerzálnost bude hrát do karet," hodnotí Tomáš Kopřiva. A Daniel Skrčený přidává další důležitou charakteristiku, která může hrát roli například při rozhodování, zda raketu pořídit začínajícímu hráči nebo juniorovi: "Vhodná pro zlepšování herních dovedností." Patří se ale zároveň upozornit, že nemusí jít o ideální raketu pro malé děti – nejmladší člen juniorského testovacího týmu, Šárka Vlášková (10), příliš nadšena nebyla: "Raketa je moc těžká, ale barvami docela hezká."

K designu se vyjádřila pouze část testujících – raketa je zpracována decentně a neudeří hráče do očí, jako třeba modely Z-Slash nebo ArcSaber 10. "Design odpovídá raketě pro pokročilé hráče," hodnotí neutrálně Ivo Stoklas, Daniel Skrčený je o něco pozitivnější: "Raketa je vzhledově zajímavá, nabízí svému majiteli příjemný pocit." A juniorský testovací tým jednohlasně uvádí: "Design je dobrý."

Verdikt: dobrý poměr cena/výkon

Yonex NanoSpeed 850 si vedl v testování BadmintonWebu dobře. Kontrolu útočných úderů hodnotil testovací tým jako dobrou (průměrná známka se vyšplhala na 2,875, junioři pro srovnání hodnotili známkou 2,5). Kontrolu obranných úderů hodnotíme také jako dobrou (průměrná známka 2,75, junioři hodnotili 2,25).

BadmintonWeb.cz doporučuje raketu Yonex NanoSpeed 850 juniorům a juniorkám (ne však úplně malým dětem), jde o vhodnou raketu pro začátečníky a středně pokročilé hráče a spíše muže - pro ženy bude možná raketa příliš tuhá.

Raketu doporučujeme hráčům s technickým pojetím hry, díky své univerzálnosti a vyváženosti může být vhodná i pro obranné hráče. Náš testovací tým se tedy nakonec přiklonil k oficiální charakteristice výrobce, pozor ale – pro útočné pojetí hry jsou na trhu vhodnější rakety.

Verdikt: Pokud se badminton teprve učíte nebo patříte mezi středně pokročilé hráče, s Yonex NanoSpeed 850 neprohloupíte. Díky její univerzálnosti se nemusíte bát po ní sáhnout, i pokud nemáte jasno o svém preferovaném herním stylu, a výhodou je také cenová dostupnost.

Raketu testovali: mistr republiky i extraligoví hráči

Pavel Drančák, mistr ČR ve čtyřhře 2009 a 2010, hráč extraligového družstva Sokol Meteor Praha Radotín, vedoucí hráč českého žebříčku smíšené čtyřhry

Tomáš a Ondřej Kopřivovi, trojnásobní stříbrní medailisté z MČR ve čtyřhře, nejlepší český deblový pár na světovém žebříčku, reprezentanti ČR

Daniel Skrčený, Ivo Stoklas, Marek Teller, Petr Hošek, hráči extraligového družstva Sokol Meteor Praha Radotín

Juniorský testovací tým: Martin Kondr, Jan Řasa, Jan Vorlík, Jakub Klubal, Berta Ausbergerová

 

Hodnocení profi testovacího týmu BadmintonWeb.cz:

disciplína/hodnotil Pavel Drančák Daniel Skrčený Tomáš Kopřiva Ondřej Kopřiva Mikuláš Skála Ivo Stoklas Marek Teller Petr Hošek
Kontrola útočných úderů 3 3 3 2 3 2 3 4
Kontrola obranných úderů 3 3 3 2 3 2 2 4

 

Doporučení

 

Junioři/juniorky ne ano ano ne ne ano ano ne
Ženy ne ne ano ano ne ne ne ne
Muži ano ne ano ano ano ano ne ano
Začátečník ne ano ano ne ne ne ne ne
Středně pokročilý ano ne ano ano ano ano ano ano
Profi ne ne ne ne ne ne ne ne
Útočné pojetí hry ne ne ne ne ne ne ne ne
Obranné pojetí hry ano ne ne ne ano ne ne ne
Technické pojetí hry ne ano ano ano ne ano ano ne


Pavel Drančák: "Jedna z tužších raket z jinak pružnější řady NanoSpeed, vyvážená do hlavy."
Daniel Skrčený: "Raketa je vzhledově zajímavá, nabízí svému majiteli příjemný pocit. Vhodná pro zlepšování herních dovedností."
Tomáš Kopřiva: "Nejedná se o vyloženě útočný ani technický typ. Rozumná volba pro neprofesionální a mírně pokročilé hráče, kterým její univerzálnost bude hrát do karet."
Ondřej Kopřiva: "Rovnoměrně vyvážená raketa pro spíše technickou hru středně pokročilých hráčů. Možná až příliš nevýrazná, ale v kategorii "švihových raket" rozumná volba."
Mikuláš Skála: "Velmi univerzální raketa s průměrnými vlastnostmi. Vhodná pro středně pokročilé univerzální hráče. Právě univerzálnost je předností této rakety."
Ivo Stoklas: "Velmi neutrální raketa, středně tuhý rám, zhruba stejná kontrola jak útočných, tak obranných úderů. Design odpovídá raketě pro pokročilé hráče."
Marek Teller: "Poměrně dobrá kontrola technických balonů. Nepříliš vhodná pro útočné pojetí hry."
Petr Hošek: "Nijaká raketa bez výraznějších kvalitních prvků. Špatná kontrola úderů."


Hodnocení testovacího týmu juniorů:

disciplína/hodnotil Martin Kondr Tomáš Svoboda Šárka Vlášková Robert Chalupecký
Kontrola útočných úderů 3 3 2 2
Kontrola obranných úderů 2 3 2 2

 

Doporučení

 

Junioři/juniorky ano ne ne ne
Ženy ne ne ne ano
Muži ne ano ano ne
Začátečník ne ano ne ne
Středně pokročilý ano ne ne ano
Profi ne ne ano ano
Útočné pojetí hry ne ne ne ano
Obranné pojetí hry ano ano ne ne
Technické pojetí hry ne ne ano ne


Martin Kondr: "Raketa má tuhý rám a doporučil bych ji pro pokročilé hráče. Není vhodná na útočné pojetí hry."
Tomáš Svoboda: "Raketa mi nevyhovovala, design je docela dobrý."
Šárka Vlášková: "Raketa je moc těžká, ale barvami docela hezká."
Robert Chalupecký: "Dobrá smeč a celkově dobrý útok. Kontrola úderů je také dobrá. Design se mi líbí."

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Čím tvrdší, tím lepší? Pro výplety to neplatí...

Když mi bylo třináct, chtěl jsem hrát jako Peter Gade. Tehdy se ještě dánský mladík jmenoval Christensen, byl světovou jedničkou a chodil s okouzlující Camillou Martin. Já chtěl umět jeho údery, mít stejně ladný pohyb, a taky jsem ...

Yonex ArcSaber 9 Woman: jen růžová to může být

"Raketa žen a homosexuálů" – i to se objevilo v hodnocení testovacího týmu u rakety Yonex ArcSaber 9, která je svým růžovým designem předurčena k tomu, aby imponovala něžnému pohlaví. V testování ale příjemně překvapila svými ...

Yonex ArcSaber 008: raketa pro tvrdé smečaře

Testovací tým BadmintonWeb.cz se podíval na zoubek Yonex ArcSaber 008. Cenově dostupný model rakety pro středně pokročilé hráče zaujal zejména svou razancí úderů, raketa se hodí pro zlepšování herních dovedností.

Testovací tým BadmintonWeb.cz se představuje

Přemýšlíte, jakou si vybrat raketu? Pomoci vám mohou recenze BadmintonWebu. Do testování pro náš server se zapojují špičkoví hráči: mezi jinými mistr ČR Pavel Drančák, elitní deblový pár Tomáš a Ondřej Kopřivovi a řada opor ...

Yonex Arc Saber Z-Slash: nejrychlejší smeče na světě

Testovací tým BadmintonWebu hodnotí špičkový model rakety: Yonex Arc Saber Z-Slash. Jak se špičkovým závodním hráčům, oporám extraligových družstev a badmintonovým odborníkům líbila raketa, s níž Tan Boon Heong vytvořil rychlostní ...

Yonex Voltric: nová řada raket s novou technologií

Voltric - takový název nese nová série raket, kterou představila firma Yonex. K dispozici jsou podrobné informace o raketě Yonex Voltric 70. Jak funguje technologie, která má zajistit zároveň mimořádnou sílu úderu i kontrolu?


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS