O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Yonex ArcSaber 008: raketa pro tvrdé smečaře

Testovací tým BadmintonWeb.cz se podíval na zoubek Yonex ArcSaber 008. Cenově dostupný model rakety pro středně pokročilé hráče zaujal zejména svou razancí úderů, raketa se hodí pro zlepšování herních dovedností.

Technické parametry: raketa pro aktivní a útočnou hru

Yonex ArcSaber 008 je cenově dostupným modelem rakety, určeným zejména středně pokročilým hráčům. V oficiálním popisu najdeme informaci, že má pružný typ rámu určený pro technické pojetí hry – ovšem vzhledem k vyvážení je raketa doporučována hráčům, kteří vyznávají aktivní, útočný a razantní styl s cílem donutit soupeře k chybám. Raketa je vyrobena z High Modulus Graphite, který je použit pro rám i hlavu rakety. Ta má moderní izometrický tvar, zabudované "téčko" a také novou technologii Yonex Nanoair Spring, která právě pomáhá pružnosti odrazu.

Yonex ArcSaber 008 je jako většina moderních raket prodloužená a má tedy délku 675 mm, podle oficiálních údajů váží 85 g, s výpletem tedy něco málo přes 90 gramů. JE to raketa vyvážená na střed a je to tuhá raketa (čtvrtý z pěti stupňů tuhosti v měření společnosti Yonex). Raketa ve svém designu kombinuje šedou a červenou barvu, výrobce doporučuje výplet BG 55 – bílý.

Z technického popisu je cítit, že snahou tvůrců bylo vyrobit raketu pro razantní a útočnou hru, ovšem ne za cenu úplné ztráty pružnosti – i nový systém Nanoair Spring by měl pomoci začátečníkům a středně pokročilým a "prominout" některé chyby v úderové technice.

Dojmy BadmintonWebu: dobré smeče a horní údery

První dojmy z designu shrnul ve svém hodnocení Daniel Skrčený: "Raketa je vzhledově zajímavá, nabízí svému majiteli příjemný pocit. Vhodná pro zlepšování herních dovedností." Juniorský testovací tým byl také převážně potěšen barevným sladěním: "Velmi dobrá raketa a navíc barevně hezká," uvedla například Šárka Vlášková, k jejímu názoru se přidává i Jakub Klubal: "Design – pěkné sladění barev." Oponuje pouze Michaela Zelinková: "Šedá tam působí divně."

Pokud jde o herní vlastnosti, shoduje se testovací tým s doporučením pro útočnou hru, ale vnímá raketu jako hodně tuhou. "Raketa spíše pro razantní než technickou hru, příliš tuhá," shrnuje Petr Hošek. "Díky své tvrdosti odpustí některé technické nedostatky, avšak při kontrole a vedení úderu příliš nenadchne," uvádí Mikuláš Skála. A Pavel Drančák je zcela nekompromisní: "Velmi tuhá raketa s útočným pojetím hry," říká, a rovnou přidává i doporučení – převážně pro párové disciplíny.

Pokud jde o celkovou charakteristiku, pomohli si hráči i přirovnáním: "Velice podobný typ rakety jako ArcSaber 10, možná trochu pomalejší v útočných úderech," píše Ondřej Kopřiva. "Vhodná raketa pro středně pokročilé hráče. Rychlejší, útočnější údery lítají od rakety vcelku dobře, v tomto směru by se dala srovnávat i s lepšími raketami, ovšem kontrola obranných úderů již není taková a vrací tuto jinak zajímavou raketu zpět do "středně dobrých" typů raket," rozvedl své hodnocení Ivo Stoklas a zároveň tak vypíchl i hlavní slabinu Yonex ArcSaber 008 - obranu. A podobný názor formuluje i Tomáš Kopřiva: "Raketa je velmi příhodně konstruována pro údery seshora, zejména pak pro razantní údery. Díky spíše tužší stavbě je vhodná spíše pro útočně naladěné hráče, obranným typům příliš nedoporučuji."

S hodnocením testovacího týmu dospělých se tentokrát vzácně shodují i junioři. "S raketou se dobře hrají smeče, naopak obranné údery průměrně," hodnotí Michaela Zelinková, Robert Chalupecký si odnesl podobné dojmy: "Výborná na smeče a celkově útočnou hru. Špatně se mi hrály obranné údery." Jedinou výtku vznáší Jakub Klubal: "Raketa je moc těžká, po pár úderech mě začala bolet ruka."

Verdikt: s nulanulaosmičkou hrr do útoku

Raketa Yonex ArcSaber 008 si vedla v testování BadmintonWebu solidně. Kontrolu útočných úderů hodnotí testovací tým jako velmi dobrou (průměrná známka se vyšplhala na 2,2 bodu, pro srovnání junoři hodnotili známkou 1,8). Kontrolu obranných úderů hodnotí BadmintonWeb jako průměrnou (průměr známek je 2,9 – junioři hodnotili známkou 2,6).

BadmintonWeb.cz doporučuje raketu Yonex ArcSaber 008 především mužům, může to být i dobrá volba pro juniory. Raketa patří nejlépe do rukou středně pokročilého hráče. Yonex ArcSaber 008 doporučujeme jednoznačně pro útočné pojetí hry - hráčům, kteří vyznávají aktivní styl s cílem donutit soupeře k chybám.

Verdikt: Rozumná volba pro středně pokročilé hráče, kteří vyznávají útočný herní styl. Raketa je dobrá pro tvrdé smeče a razantní údery, v obraně trochu zaostává. Jde ale o solidní model, navíc za rozumnou cenu.

Raketu testovali: mistr republiky i extraligoví hráči

Pavel Drančák, mistr ČR ve čtyřhře 2009 a 2010, hráč extraligového družstva Sokol Meteor Praha Radotín, vedoucí hráč českého žebříčku smíšené čtyřhry

Tomáš a Ondřej Kopřivovi, trojnásobní stříbrní medailisté z MČR ve čtyřhře, nejlepší český deblový pár na světovém žebříčku, reprezentanti ČR

Daniel Skrčený, Ivo Stoklas, Marek Teller, Petr Hošek, hráči extraligového družstva Sokol Meteor Praha Radotín

Juniorský testovací tým: Martin Kondr, Michaela Zelinková, Jakub Klubal, Šárka Vlášková, Robert Chalupecký

 

Hodnocení profi testovacího týmu BadmintonWeb.cz:

disciplína/hodnotil Pavel Drančák Daniel Skrčený Tomáš Kopřiva Ondřej Kopřiva Mikuláš Skála Ivo Stoklas Marek Teller Petr Hošek
Kontrola útočných úderů 1,5 3 2 1 2 2 3 3
Kontrola obranných úderů 3 3 3 2 3 3,5 3 3

Doporučení

Junioři/juniorky ne ano
ne ne ano ne ne
Ženy ne ne
ne ne ne ne ne
Muži ano ne
ano ano ano ano ano
Začátečník ne ano ne ne ne ne ne ne
Středně pokročilý ano ne ne ano ano ano ano ne
Profi ne ne ano ne ne ne ne ano
Útočné pojetí hry ano ne ano ano ano ano ne ano
Obranné pojetí hry ne ano ne ne ne ne ne ne
Technické pojetí hry ne ne ne ne ne ne ano ne


Pavel Drančák: "Velmi tuhá raketa s útočným pojetím hry. Převážně pro párové disciplíny."
Daniel Skrčený: "Raketa je vzhledově zajímavá, nabízí svému majiteli příjemný pocit. Vhodná pro zlepšování herních dovedností."
Tomáš Kopřiva: "Raketa je velmi příhodně konstruována pro údery seshora, zejména pak pro razantní údery. Díky spíše tužší stavbě je vhodná spíše pro útočně naladěné hráče, obranným typům příliš nedoporučuji."
Ondřej Kopřiva: "Velice podobný typ rakety jako ArcSaber 10, možná trochu pomalejší v útočných úderech."
Mikuláš Skála: "Velmi univerzální raketa pro středně pokročilé hráče. Díky své tvrdosti odpustí některé technické nedostatky, avšak při kontrole a vedení úderu příliš nenadchne."
Ivo Stoklas: "Vhodná raketa pro středně pokročilé hráče. Rychlejší, útočnější údery lítají od rakety vcelku dobře, v tomto směru by se dala srovnávat i s lepšími raketami, ovšem kontrola obranných úderů již není taková a vrací tuto jinak zajímavou raketu zpět do "středně dobrých" typů raket."
Petr Hošek: "Raketa spíše pro razantní než technickou hru, příliš tuhá."

Hodnocení testovacího týmu juniorů:

disciplína/hodnotil Martin Kondr Michaela Zelinková Jakub Klubal Šárka Vlášková Robert Chalupecký
Kontrola útočných úderů 3 2 2 1 1
Kontrola obranných úderů 2 3 2 3 3

Doporučení

Junioři/juniorky ano ano ne ne ano
Ženy ne ano ne ano ano
Muži ne ne ano ne ano
Začátečník ne ano ne ne ne
Středně pokročilý ano ano ano ano ano
Profi ne ne ne ne ano
Útočné pojetí hry ne ano ne ano ano
Obranné pojetí hry ano ne ano ne ne
Technické pojetí hry ne ne ne ne ne


Martin Kondr: "Těžší raketa určená středně pokročilým bez výrazného herního stylu."
Michaela Zelinková: "S raketou se dobře hrají smeče, naopak obranné údery průměrně. Design se mi moc nelíbí, ta šedá tam působí divně. Ostatní údery se mi hrají průměrně."
Jakub Klubal: "Raketa je moc těžká, po pár úderech mě začala bolet ruka. Dobře se mi hrály výhozy od sítě. Design – pěkné sladění barev."
Šárka Vlášková: "Velmi dobrá raketa a navíc barevně hezká."
Robert Chalupecký: "Výborná na smeče a celkově útočnou hru. Špatně se mi hrály obranné údery. Design je velmi estetický, jen na konci držátka bych dal jinou červenou."

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.03.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Yonex ArcSaber 9 Woman: jen růžová to může být

"Raketa žen a homosexuálů" – i to se objevilo v hodnocení testovacího týmu u rakety Yonex ArcSaber 9, která je svým růžovým designem předurčena k tomu, aby imponovala něžnému pohlaví. V testování ale příjemně překvapila svými ...

Yonex Voltric: nová řada raket s novou technologií

Voltric - takový název nese nová série raket, kterou představila firma Yonex. K dispozici jsou podrobné informace o raketě Yonex Voltric 70. Jak funguje technologie, která má zajistit zároveň mimořádnou sílu úderu i kontrolu?

Jak se vyrábí badmintonové rakety

Dobrá raketa vám vítězství v zápase nezajistí – může ale hodně pomoci. Na to, jak se během let proměnilo vybavení špičkových hráčů, se zaměřil pořad čínské televize. Sledujte, jak se vyrábí moderní rakety a jak vznikají péřové ...

Viktor Axelsen přestupuje ke značce Yonex

Evropská naděje budoucích let Viktor Axelsen se rozhodl změnit značku raket a vybavení – jeho novou "zbraní" tak bude raketa Yonex ArcSaber 11.

Čím tvrdší, tím lepší? Pro výplety to neplatí...

Když mi bylo třináct, chtěl jsem hrát jako Peter Gade. Tehdy se ještě dánský mladík jmenoval Christensen, byl světovou jedničkou a chodil s okouzlující Camillou Martin. Já chtěl umět jeho údery, mít stejně ladný pohyb, a taky jsem ...

Test rakety: Yonex Voltric Z-Force II

Na první pohled vypadá jako nenápadná "šedá myška". Raketa Yonex Voltric Z-Force II v sobě ale skrývá špičkové technologie a vynikající herní vlastnosti – ne náhodou je první volbou pro řadu profesionálních hráčů ve světě i u nás.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS