O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?

U19: nejlepší sběratelé mohou prvenství obhájit

Paradoxem nejvyšší kategorie staršího dorostu je fakt, že se na čelo žebříčků dostali mnohdy hráči, kteří mají šanci své výkony a výsledky ještě zopakovat. Nejlepším singlistou je tak teprve patnáctiletý Adam Mendrek - o synovi olympionika z roku 1992 se ale čím dál tím častěji mluví jako o jedné z hlavních nadějí českého badmintonu. Ve dvouhře žen nejvíce bodů získala Tereza Lajdová - také hráčka pražské Astry bude mít možnost v příští sezóně tento úspěch zopakovat. Lajdová k prvnímu místu přidala ještě prvenství v mixu, a totální dominanci oddílu ze Zahradního Města zajistil Jakub Zahrádka; juniorskou reprezentací opomíjený, ale výtečný párař, který skončil první v žebříčku čtyřhry chlapců i mixu. Pro doplnění dodejme, že nejlepší hráčky dospělého žebříčku ve čtyřhře žen, Lucie Pilařová a Kateřina Krejčová, byly první i na žebříčku kategorie U19. Debla prostě umějí...

U17: dvě první místa pro Michala Hamáčka

V kategorii U17 spolu bojovali ponejvíce Adam Mendrek a Jaromír Janáček: oba tito hráči už ale častěji hráli turnaje vyšších kategorií, a tak prvenství v celkovém pořadí připadlo jiným. Nejúspěšnějším se stal hradecký Michal Hamáček - nejlepší singlista a spolu s Janem Hubáčkem první také v deblu. Ve dvouhře dívek se na první příčku prosadila poctivými výkony Veronika Úblová z Doubravky. Radost mohou mít v oddílu SuperStars Most: nejvíce bodů ve čtyřhře dívek nasbíraly jejich hráčky Veronika Koldová a Kateřina Salačová, nejlepším mixérem se stal Bedřich Valenta. Překvapením může být prvenství Denisy Šikalové v mixu, benátecké hráčce je teprve 14 let.

U15: Jan Koňas a Iva Zychová umí singl i debl

V kategorii U15 najdeme dvě výrazné individuality. Je to vesecký Jan Koňas - lídr žebříčku dvouhry a také čtyřhry s oddílovým spoluhráčem Davidem Stejskalem, a pak Ivana Zychová - talentovaná hráčka pražské Astry ovládla pořadí dvouhry a s Kristýnou Brunátovou také čtyřhru. Na první příčky v mixu se prosadili jiní hráči: Matěj Klupa z Orlové a – stejně jako o kategorii výš – také Denisa Šikalová.

U13: dvě první místa pro Moniku Světničkovou

Ačkoliv měla kategorie U13 dva jasné lídry: Jana Loudu a Kristýnu Brunátovou (rekordní sběratelku mistrovských medailí), v žebříccích se objevili na prvních místech jiní hráči: zejména Kristýna hrála totiž v sezóně spíše turnaje vyšších kategorií. Jan Louda se tak stal alespoň nejlepším singlistou, mezi dívkami skončila první Monika Světničková, která se na tutéž příčku prosadila také ve čtyřhře. Nejlepší mixéři pocházejí z Klimkovic: Jan Somerlík a Dominika Budzelová. A vítězi konečného pořadí čtyřhry mužů jsou vítězové tří celostátních turnajů Petr Beran a Vojtěch Lapáček.

 

Konečné žebříčky všech kategorií mládeže si můžete prohlédnout na stránkách Českého badmintonového svazu.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.07.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

US Open: Lee Chong Wei vyhrál první turnaj po návratu na světovou scénu

Turnaj US Open letos nepřinesl velký úspěch českým barvám; naši reprezentanti vypadli už v prvních kolech. Z výhry v singlu se radoval poprvé od návratu na kurty po dopingové kauze Lee Chong Wei, který ve finále udolal Hanse ...

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS