Zatímco v týmové soutěži se radovali Němci, v individuálních pavoucích mistrovství Evropy juniorů na zlato nedosáhli: hned třikrát se radovali hráči z Dánska, po jednom titulu slaví Španělsko a Anglie.
Češi na ME předvedli více v párových disciplínách – singlisté vypadávali v prvních kolech. To platí pro Terezu Lajdovou, která podlehla ve třech setech Rakušance Mathisové, a Adama Mendreka, který nestačil na nasazeného Tobyho Pentyho z Anglie. Lucie Havlová a Milan Ludík dokázali uhrát jedno kolo – Lucie porazila Aniku Doerrovou z Německa, pak prohrála se Švýcarkou Nicole Schallerovou. Milan si nejprve poradil s Antonem Kaistim z Finska, ale na Anatolije Jarceva už jeho síly nestačily.
Česká účast v mixu měla jepičí život: Adam Mendrek s Lucií Havlovou i Milan Ludík s Alžbětou Bášovou prohráli hned své první zápasy, nutno dodat, že oba proti nasazeným párům z Francie a Ruska. Ve čtyřhře chlapců Adam Mendrek s polským partnerem Mateuszem Dubowským podlehl ve třech setech dvojici ze Švýcarka. Milan Ludík s Ivo Stoklasem si vedli lépe – výhry nad páry ze Slovinska a Izraele pro ně znamenaly účast mezi nejlepšími 16, v boji o čtvrtfinále však Ivo a Milan podlehli dvojici Fabian Holzer – Max Schwenger (pozdější finalisté deblu). Se soutěží ve čtyřhře dívek se hned v prvním kole loučila Tereza Lajdová, která spolu s Urskou Polcovou ze Slovinska nestačila na dvojici z Francie. Alžběta Bášová a Lucie Havlová napodobily osud svých kolegů z chlapecké části reprezentace, když vyhrály dvě kola, v souboji o čtvrtfinále pak ale podlehly hráčkám z Dánska.
Čeští reprezentanti si podobně jako v soutěži družstev odvedli i v té individuální svoje – nikdo výrazněji nepřekvapil, nikdo nezklamal a obrázek jejich výsledků je tedy věrným obrázkem současné úrovně českého juniorského badmintonu. K tradičním baštám je daleko; na záda se díváme i „raketám“ posledních let, jako je Španělsko či Turecko, ale přesto si v mezinárodním srovnání nevedeme špatně.
Hodnocení reprezentačního trenéra a trenéra roku 2009 Michala Turoně si můžete přečíst na serveru Czechbadminton.
Jako nůž máslem procházel pavouky juniorského šampionátu hlavní favorit na zisk zlaté medaile ve dvouhře: Viktor Axelsen uštědřoval svým soupeřům lekce z moderního badmintonu a srovnatelného protivníka našel až ve finále ve svém reprezentačním kolegovi Rasmusi Fladbergovi, který mu dokázal dokonce sebrat set. Axelsen ale v rozhodující sadě nezaváhal a přidal k titulu juniorského mistra světa i zlatou medaili z juniorského mistrovství starého kontinentu.
Další dánská vítězství přinesli hráči v párových disciplínách. Kim Astrup Sorensen a Line Kjaersfeldtová byli nasazeni jako číslo 3, ve finále si poradili s anglickou dvojicí Matthew Nottingham – Helena Lewczynská ve třech vyrovnaných setech. Ve čtyřhře dívek nebyly Mette Poulsenová a Ditte Strunge Larsenová vůbec nasazené, přesto se dokázaly probít až do finále a v něm zakočily favorizovanou nizozemskou dvojici Thamara Petersová – Josephine Wentholtová.
Ve finále dvouhry dívek se sešly hned dvě hráčky ze Španělska a zdokumentovaly tak vzestup španělského badmintonu daný investicemi do výchovy mládeže a rozšiřování základny v rámci olympijského programu. Nasazená jednička Carolina Marinová po vyrovnaném průběhu porazila Beatriz Corralesovou 21:14 a 23:21.
V závěrečném finále čtyřhry chlapců si pak spravil chuť už zmíněný Matthew Nottingham z Anglie. Společně s Chrisem Colesem dokázali porazit německý pár Fabian Holzer – Max Schwenger na tři sety, a stali se tak posledními juniorskými mistry Evropy pro rok 2011.
smíšená čtyřhra: Kim Astrup Sorensen, Line Kjaersfeldtová (Dánsko) - Matthew Nottingham, Helena Lewczynská (Anglie) 19:21 21:14 21:16
dvouhra chlapců: Viktor Axelsen - Rasmus Fladberg (oba Dánsko) 21:8 17:21 21:13
dvouhra dívek: Carolina Marinová - Beatriz Corralesová (obě Španělsko) 21:14 23:21
čtyřhra dívek: Mette Poulsenová, Ditte Strunge Larsenová (Dánsko) - Thamara Petersová, Josephine Wentholtová (Nizozemsko) 13:21 22:20 21:17
čtyřhra chlapců: Chris Coles, Matthew Nottingham (Anglie) - Fabian Holzer, Max Schwenger (Německo) 15:21 21:14 21:15
Od nového roku zveřejňuje BWF nově vedle dospělého také juniorský světový žebříček. Evropané si v něm vedou výrazně lépe: ve druhém vydání poskočil na první místo ve dvouhře Viktor Axelsen, v mixu najdeme zástupce starého ...
Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světěDobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!
Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčkůKonečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?
Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadateléDomácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...
1. Badmintonový Yonex camp Michala Turoně se konal v PrazeO tomto víkendu se do Prahy-Vinoře sjelo 40 účastníků 1. Badmintonového Yonex campu Michala Turoně. Hlavními partnery campu byli Sport Lubas Yonex, SportObchod-internetový obchod se sportovním zbožím a RevaStyle.
Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordyZajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.
O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS
Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza
2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS