O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U19: Ivana Zychová veze dvě zlaté z Orlové

Zajímavý turnaj s řadou překvapivých výsledků – takové bylo první republikové GPA kategorie U19. S nejlepší bilancí z Orlové nakonec odjela Ivana Zychová, která získala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili, dvouhry ovládli Bedřich Valenta a Denisa Šikalová.

Singlové řežby zvládla nejlépe nenasazená Šikalová

Ve dvouhře chlapců se do finále podle očekávání prosadili nasazení hráči 1 a 2. Michal Hamáček jako turnajová jednička procházel pavoukem bez zaváhání, Bedřich Valenta se zapotil pouze v koncovce druhé sady s Janem Hubáčkem. Ve finále pak mostecký Valenta prodal poctivou letní přípravu a zvítězil 21:8 24:22. Výkony dále zaujali Jiří Louda, jenž až překvapivě hladce zdolal mezi osmi nejlepšími Jana Machače, a „rychlý, i když zbrklý“ Filip Budzel, přemožitel výše nasazeného Matěje Švába.

To pavouk dvouhry dívek nabídl větší dramata. Před očima reprezentačního trenéra Petra Koukala se děvčata prala o místo v jeho výběru a došlo i na některé překvapivé výsledky. Už ve druhém kole došlo na emotivní souboj Monika Světničková – Denisa Šikalová. Na straně brněnské juiniorky stálo sebevědomí a přesnost, na straně benátecké hráčky razance a kvalitní útok. V koncovce třetí sady byla úspěšnější Šikalová a nastartovala svůj parádní víkend. Ve čtvrtfinále si totiž poradila s domácí Irenou Mališovou a v semifinále připravila další překvapení orlovskému publiku: po setech 15:21 21:18 a 23:21 vyřadila turnajovou jedničku Veroniku Koldovou! Ve finále si pak Denisa poradila s „vítězkou Astra-přeboru“ Ivanou Zychovou ve dvou sadách.

V párových disciplínách se testovala nová spojenectví

V deblech i mixech se po letní přípravě řádně promíchaly dvojice. Mezi chlapci přesto vítězila „osvědčená kvalita“ - do finálových bojů se dostaly čtyři nejvýše nasazené dvojice a v rozhodujícím zápase o vítězství si sehraní Michal Hamáček a Jan Hubáček poradili s nově složenou dvojicí Jiří Louda-Matěj Šváb.

Ve čtyřhře dívek už se nasazeným tolik nedařilo: turnajové jedničky i dvojky padly ještě před branami finále. V něm Ivana Zychová spolu s Dominikou Kurzovou přehrály nenasazené „divošky“ Magdalenu Lajdovou a Denisu Šikalovou. I tak ale slečny na druhém místě potvrdily oprávněnost udělení divoké karty.

V mixu v prvních kolech zaujali svým výkonem Jan Louda a Monika Světničková – nejmladší hráči turnaje se dostali až mezi osm nejlepších a s pozdějšími finalisty Michalem Hamáčkem a Irenou Mališovou bojovali na tři sety. Úlohu nasazených jedniček ovšem ve finálůe potvrdili Matěj Šváb s Ivanou Zychovou, kteří hradecko-orlovský pár porazili ve třech setech.

Při neúčasti našich nejlepších juniorů jako Adam Mendrek, Jaromír Janáček, Michal Světnička či Lucie Černá, kteří už se více soustředí na mezinárodní turnaje a turnaje mezi dospělými, dostali šanci zazářit jiní. Podle očekávání se v popředí pohybovaly dívky z Astry Praha, hráči z Plzně, Mostu, Hradce Králové či Dobrušky. Celá řada dramatických bitev přinesla rozmanité spektrum vítězů a ukázala dvě věci: mladší se nemusejí bát starších, výkonnostní rozdíly se v kategorii U19 už téměř setřely. A přístě může být vše zase úplně jinak ;-)

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra chlapců: Michal Hamáček, Jan Hubáček (Montas Hradec Králové) – Jiří Louda, Matěj Šváb (USK Plzeň, Sokol Dobruška) 25:23 21:13
čtyřhra dívek: Ivana Zychová, Dominika Kurzová (Astra ZM Praha) – Magdalena Lajdová, Denisa Šikalová (Astra ZM Praha, Deltacar 1973 Benátky n. Jiz.) 21:15 21:19
smíšená čtyřhra: Matěj Šváb, Ivana Zychová (Sokol Dobruška, Astra ZM Praha) – Michal Hamáček, Irena Mališová (Montas Hradec Králové, TJ Orlová-Lutyně) 21:18 20:22 21:14
dvouhra dívek: Denisa Šikalová (Deltacar 1973 Benátky n. Jiz.) - Ivana Zychová (Astra ZM Praha) 21:15 21:13
dvouhra chlapců: Bedřich Valenta (Super Stars Most) – Michal Hamáček (Montas Hradec Králové) 21:8 24:22

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.09.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

GPB U19: dvě výhry pro Ondřeje Krále a Danielu Jakešovou

Brno hostilo druhý letošní turnaj GPB kategorie juniorů. V turnaji se nejvíce dařilo Daniele Jakešové a Ondřeji Královi, kteří odjížděli z jihu Moravy s bilancí dvou zlatých medailí.

GPA U19: dvě výhry Jana Hubáčka

Brno hostilo o víkendu 3.-4. dubna turnaj GPA kategorie U19. V posledním turnaji sezóny pro tuto věkovou kategorii se nejvíce dařilo Janu Hubáčkovi, který zvítězil ve dvou disciplínách.

Co nás čeká: světové i domácí turnaje v příštím roce

BWF, světová badmintonová federace, zveřejnila aktualizovaný kalendář s turnaji až do konce roku 2011. Jaké turnaje nás čekají v nadcházející sezóně? Jaké budou její vrcholy? Na co se máte těšit na mezinárodní i domácí, české, ...

Memoriál Holobradého: dvě výhry Petry Pilařové

Celostátní turnaj GPA dospělých v pražské Vinoři nabídl kvalitní badminton, řadu dramatických zápasů a některé překvapivé výsledky. Nejúspěšnější hráčkou se stala ústecká Petra Pilařová, vítězka smíšené čtyřhry a čtyřhry žen.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS