O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Hrát na vrcholné úrovni tři disciplíny se v mezinárodním badmintonu nedá a i na domácí scéně je to přinejlepším velmi obtížné. Kdo se dostane do závěrečných kol turnaje GPA, odehraje za víkend až jedenáct zápasů. Hana Milisová ale stejně jako loni popírá teorii, podle níž si každý zkrátka musí vybrat: hraje totiž dobře všechno. Mistryně ČR ve čtyřhře žen drží první místo právě v deblu před Monikou Erbenovou, ve dvouhře ji z uctivého odstupu šesti set bodů sleduje druhá Kateřina Tomalová a nejjednoznačnější je první místo v mixu, kde má na druhou Hanu Kollarovou náskok více než tisíce bodů.

Mezi muži najdeme na prvních příčkách více jmen. Ve dvouhře se na nejvyšší pozici prosadila slovenská opora vítěze první ligy USK Plzeň – Juraj Vachálek. Druhé místo za ním si vybojoval Daniel Holec z pražské Astry. Ve čtyřhře jsou první místa dělená a odrážejí obsazení finálového zápasu na mistrovství ČR: vítězové Josef Rubáš a Jaroslav Sobota obsadili první příčku, poražení finalisté Petr Hošek s Markem Tellerem jsou společně papírově třetí, formálně ale druhý nejlepší deblový pár. A konečně v mixu jsou s velkým náskokem před ostatními tradiční účastníci finálových zápasů na turnajích GPA – Jiří Provazník na prvním místě nasbíral v sezóně o sto a dva body více než Pavel Drančák.

Do nejlepší desítky se z juniorů prosadil pouze osmý Adam Mendrek; výborný výkon na Velké ceně Plzně pak vyšvihl na dvanáctou příčku Jana Hubáčka. Mezi ženami najdeme na čtvrté příčce v mixu teprve šestnáctiletou Denisu Šikalovou, devátá ve čtyřhře je pak Veronika Koldová. A z druhé strany je úctyhodným výsledkem pátá příčka Diany Pražákové ve dvouhře – další hráčku spadající věkem do veteránských kategorií najdeme až v šesté desítce.

Juniorské žebříčky:

Kategorie U19 má dva dvojnásobné žebříčkové vládce. Michal Hamáček ve své poslední juniorské sezóně obsadil první místo ve dvouhře a čtyřhře, pouze prvenství v mixu přenechal Matěji Švábovi. Dvě první místa v týchž disciplínách získala také Denisa Šikalová – jen ve smíšené čtyřhře najdeme na prvním místě Ivanu Zychovou.

Mezi sedmnáctiletými uspěl rodinný klan z Klimkovi. Filip Budzel skončil na prvním místě ve dvouhře a smíšené čtyřhře, Dominika Budzelová zejména díky výhře na MČR obsadila první místo ve dvouhře. Čtyřhře chlapců dále vládnou Lukáš Holub s Davidem Stejskalem, ve čtyřhře dívek je první Sabina Milová a v mixu Pavla Drapáčová.

S klesajícím věkem klesá i počet hráčů, kteří by dosáhli na větší počet prvních míst. V kategorii U15 je to pouze Dominika Budzelová – stejně jako mezi sedmnáctiletými skončila první ve dvouhře dívek a k tomu přidala i výhřu ve čtyřhře, v mixu si vybojovala první příčku Bára Šimoníková. Mezi chlapci získal první místo ve dvouhře Petr Beran, ve čtyřhře Vojtěch Lapáček a v mixu Michal Vašátko.

I když měla kategorie U13 jednoznačné výkonnostní lídry v Cristianu Savinovi a Tereze Švábíkové, žebříčkově to tak jednoznačné není: ve dvouhře chlapců získal první místo Nicola Siviglia, ve čtyřhře Jiří Král s Jiřím Vajsejtlem a v mixu Vojtěch Mišutka. Ve dvouhře dívek je první právě Tereza Švábíková, ve čtyřhře Tereza Járová a v mixu Kateřina Zuzáková.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.07.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS