O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad Jizerou - Viki Indra Okvana a Megawati Gustiani Sari se stali českými jedničkami v mixu, “Mega” pak navíc ve dvouhře. Nejlepším singlistou v ČR je Jakub Bitman, v deblu vede žebříček jeho spoluhráč Pavel Drančák a čtyřhře žen vévodí Hana Milisová.

Konečné žebříčky Českého badmintonového svazu shrnují body získané hráči na jeho turnajích v uplynulé sezóně. Jejich kompletní podobu najdete zde. Každému hráči se započítává pět nejlepších výsledků podle bodovací tabulky turnajů Grand Prix, přitom se zohledňují pouze turnaje na území ČR – hráči působící na světovém žebříčku pak bývají na vrcholných turnajích “předsazeni”.

Dvouhry: suverénní “Mega” stále válcuje konkurenci

Už druhým rokem působila v družstvu Benátek nad Jizerou Megawati Gustiani Sari. Maličká Indonésanka si stále drží suverénní pozici ve dvouhře žen, kde ani letos nepoznala přemožitelku – vyhrála Memoriál Holobradého ve Vinoři, Velkou cenu Kopřivnice, Memoriál St. Krauze, Memoriál Petra Sima (vše turnaje GPA dospělých) a její bodovou sbírku doplnilo vítězství na domácím Memoriálu Petra Martince st. Její hra spoléhá na vynikající pohyb a pestré údery, s nimiž si domácí konkurence často neví rady.

Jedničkou mezi muži je Jakub Bitman, mistr republiky, paradoxně však ve dvou ostatních disciplínách – deblu a mixu. Jaku vytěžil pozici jedničky na žebříčku z toho, že se poctivě účastnil domácích turnajů GPA: vyhrál Velkou cenu Kopřivnice, Memoriál St. Krauze a Velkou cenu Brna, na Memoriálu Holobradého skončil druhý a na MČR třetí. Dohromady to dalo úctyhodných 4832 bodů. Hráč Sokola Meteor Praha Radotín může být spokojen, a do příští sezóny spřádat plány, kolik soupeřů zničí jeho tvrdé smeče a útočný badminton. Ale pozor: stále jsou tu “světoví” hráči – Petr Koukal, Jan Vondra, Pavel Florián a Tomáš Kopřiva – tvrdá konkurence radotínské jedničky.

Čtyřhry: indonéští hegemoni v mixu, debly patří Čechům

Jedničkou žebříčku čtyřhry mužů je Pavel Drančák, dvojnásobný mistr republiky a dlouhodobý spoluhráč Jakuba Bitmana, levoruký technik, který pro fintu ani řezaný drop nejde daleko. Český žebříček je veden po jednotlivých hráčích, nikoli celých dvojicích, a tak je Pavel mírně před Jakubem, který obsadil “až” druhé místo – odehrál totiž doma více turnajů a dokázal si udržet formu – jeho vysvědčením je vedle titulu mistra republiky ještě první místo z Velké ceny Brna, a druhá místa z Velké ceny Kopřivnice, Memoriálu St. Krauze a Memoriálu Petra Sima.

Soutěži v ženské čtyřhře kraluje Hana Milisová. Hráčka z Českého Krumlova, jejíž badminton je komplexní, stejně technický jako silový, nastupuje nejčastěji společně s Evou Titěrovou, a jen málokdy prohrává. Letos se tak stalo jen ve dvou případech – ve finále mistrovství republiky, a na Memoriálu St. Krauze (tam už v semifinále). Jinak si Hanka zapsala vítězství v Memoriálu Holobradého, na Velké ceně Kopřivnice a na Velké ceně Brna.

Žebříčky smíšené čtyřhry jsou v ČR dva – jeden pro muže, jeden pro ženy. Vítěz je ale “společný” - indonéský pár Viki Indra Okvana s Megawati Gustiani Sari neměl na domácích turnajích konkurenci. Když u nás nedostižnou singlistku doplní její vysoký a pohyblivý partner (badmintonový I životní), nejsou zkrátka k zastavení – v sezóně 2009/2010 vyhráli Memoriál Holobradého ve Vinoři, Velkou cenu Kopřivnice, Memoriál St. Krauze, Memoriál Petra Sima a Benátecký pohár, po právu se tak stali jedničkami žebříčku.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.07.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS