S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad Jizerou - Viki Indra Okvana a Megawati Gustiani Sari se stali českými jedničkami v mixu, “Mega” pak navíc ve dvouhře. Nejlepším singlistou v ČR je Jakub Bitman, v deblu vede žebříček jeho spoluhráč Pavel Drančák a čtyřhře žen vévodí Hana Milisová.
Konečné žebříčky Českého badmintonového svazu shrnují body získané hráči na jeho turnajích v uplynulé sezóně. Jejich kompletní podobu najdete zde. Každému hráči se započítává pět nejlepších výsledků podle bodovací tabulky turnajů Grand Prix, přitom se zohledňují pouze turnaje na území ČR – hráči působící na světovém žebříčku pak bývají na vrcholných turnajích “předsazeni”.
Už druhým rokem působila v družstvu Benátek nad Jizerou Megawati Gustiani Sari. Maličká Indonésanka si stále drží suverénní pozici ve dvouhře žen, kde ani letos nepoznala přemožitelku – vyhrála Memoriál Holobradého ve Vinoři, Velkou cenu Kopřivnice, Memoriál St. Krauze, Memoriál Petra Sima (vše turnaje GPA dospělých) a její bodovou sbírku doplnilo vítězství na domácím Memoriálu Petra Martince st. Její hra spoléhá na vynikající pohyb a pestré údery, s nimiž si domácí konkurence často neví rady.
Jedničkou mezi muži je Jakub Bitman, mistr republiky, paradoxně však ve dvou ostatních disciplínách – deblu a mixu. Jaku vytěžil pozici jedničky na žebříčku z toho, že se poctivě účastnil domácích turnajů GPA: vyhrál Velkou cenu Kopřivnice, Memoriál St. Krauze a Velkou cenu Brna, na Memoriálu Holobradého skončil druhý a na MČR třetí. Dohromady to dalo úctyhodných 4832 bodů. Hráč Sokola Meteor Praha Radotín může být spokojen, a do příští sezóny spřádat plány, kolik soupeřů zničí jeho tvrdé smeče a útočný badminton. Ale pozor: stále jsou tu “světoví” hráči – Petr Koukal, Jan Vondra, Pavel Florián a Tomáš Kopřiva – tvrdá konkurence radotínské jedničky.
Jedničkou žebříčku čtyřhry mužů je Pavel Drančák, dvojnásobný mistr republiky a dlouhodobý spoluhráč Jakuba Bitmana, levoruký technik, který pro fintu ani řezaný drop nejde daleko. Český žebříček je veden po jednotlivých hráčích, nikoli celých dvojicích, a tak je Pavel mírně před Jakubem, který obsadil “až” druhé místo – odehrál totiž doma více turnajů a dokázal si udržet formu – jeho vysvědčením je vedle titulu mistra republiky ještě první místo z Velké ceny Brna, a druhá místa z Velké ceny Kopřivnice, Memoriálu St. Krauze a Memoriálu Petra Sima.
Soutěži v ženské čtyřhře kraluje Hana Milisová. Hráčka z Českého Krumlova, jejíž badminton je komplexní, stejně technický jako silový, nastupuje nejčastěji společně s Evou Titěrovou, a jen málokdy prohrává. Letos se tak stalo jen ve dvou případech – ve finále mistrovství republiky, a na Memoriálu St. Krauze (tam už v semifinále). Jinak si Hanka zapsala vítězství v Memoriálu Holobradého, na Velké ceně Kopřivnice a na Velké ceně Brna.
Žebříčky smíšené čtyřhry jsou v ČR dva – jeden pro muže, jeden pro ženy. Vítěz je ale “společný” - indonéský pár Viki Indra Okvana s Megawati Gustiani Sari neměl na domácích turnajích konkurenci. Když u nás nedostižnou singlistku doplní její vysoký a pohyblivý partner (badmintonový I životní), nejsou zkrátka k zastavení – v sezóně 2009/2010 vyhráli Memoriál Holobradého ve Vinoři, Velkou cenu Kopřivnice, Memoriál St. Krauze, Memoriál Petra Sima a Benátecký pohár, po právu se tak stali jedničkami žebříčku.
Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.
V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských herDnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.
Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupináchČeské reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...
Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s BášovouPetr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.
Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s BášovouBadmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov?
Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setechBlízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.
O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS
Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza
2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS