O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad Jizerou - Viki Indra Okvana a Megawati Gustiani Sari se stali českými jedničkami v mixu, “Mega” pak navíc ve dvouhře. Nejlepším singlistou v ČR je Jakub Bitman, v deblu vede žebříček jeho spoluhráč Pavel Drančák a čtyřhře žen vévodí Hana Milisová.

Konečné žebříčky Českého badmintonového svazu shrnují body získané hráči na jeho turnajích v uplynulé sezóně. Jejich kompletní podobu najdete zde. Každému hráči se započítává pět nejlepších výsledků podle bodovací tabulky turnajů Grand Prix, přitom se zohledňují pouze turnaje na území ČR – hráči působící na světovém žebříčku pak bývají na vrcholných turnajích “předsazeni”.

Dvouhry: suverénní “Mega” stále válcuje konkurenci

Už druhým rokem působila v družstvu Benátek nad Jizerou Megawati Gustiani Sari. Maličká Indonésanka si stále drží suverénní pozici ve dvouhře žen, kde ani letos nepoznala přemožitelku – vyhrála Memoriál Holobradého ve Vinoři, Velkou cenu Kopřivnice, Memoriál St. Krauze, Memoriál Petra Sima (vše turnaje GPA dospělých) a její bodovou sbírku doplnilo vítězství na domácím Memoriálu Petra Martince st. Její hra spoléhá na vynikající pohyb a pestré údery, s nimiž si domácí konkurence často neví rady.

Jedničkou mezi muži je Jakub Bitman, mistr republiky, paradoxně však ve dvou ostatních disciplínách – deblu a mixu. Jaku vytěžil pozici jedničky na žebříčku z toho, že se poctivě účastnil domácích turnajů GPA: vyhrál Velkou cenu Kopřivnice, Memoriál St. Krauze a Velkou cenu Brna, na Memoriálu Holobradého skončil druhý a na MČR třetí. Dohromady to dalo úctyhodných 4832 bodů. Hráč Sokola Meteor Praha Radotín může být spokojen, a do příští sezóny spřádat plány, kolik soupeřů zničí jeho tvrdé smeče a útočný badminton. Ale pozor: stále jsou tu “světoví” hráči – Petr Koukal, Jan Vondra, Pavel Florián a Tomáš Kopřiva – tvrdá konkurence radotínské jedničky.

Čtyřhry: indonéští hegemoni v mixu, debly patří Čechům

Jedničkou žebříčku čtyřhry mužů je Pavel Drančák, dvojnásobný mistr republiky a dlouhodobý spoluhráč Jakuba Bitmana, levoruký technik, který pro fintu ani řezaný drop nejde daleko. Český žebříček je veden po jednotlivých hráčích, nikoli celých dvojicích, a tak je Pavel mírně před Jakubem, který obsadil “až” druhé místo – odehrál totiž doma více turnajů a dokázal si udržet formu – jeho vysvědčením je vedle titulu mistra republiky ještě první místo z Velké ceny Brna, a druhá místa z Velké ceny Kopřivnice, Memoriálu St. Krauze a Memoriálu Petra Sima.

Soutěži v ženské čtyřhře kraluje Hana Milisová. Hráčka z Českého Krumlova, jejíž badminton je komplexní, stejně technický jako silový, nastupuje nejčastěji společně s Evou Titěrovou, a jen málokdy prohrává. Letos se tak stalo jen ve dvou případech – ve finále mistrovství republiky, a na Memoriálu St. Krauze (tam už v semifinále). Jinak si Hanka zapsala vítězství v Memoriálu Holobradého, na Velké ceně Kopřivnice a na Velké ceně Brna.

Žebříčky smíšené čtyřhry jsou v ČR dva – jeden pro muže, jeden pro ženy. Vítěz je ale “společný” - indonéský pár Viki Indra Okvana s Megawati Gustiani Sari neměl na domácích turnajích konkurenci. Když u nás nedostižnou singlistku doplní její vysoký a pohyblivý partner (badmintonový I životní), nejsou zkrátka k zastavení – v sezóně 2009/2010 vyhráli Memoriál Holobradého ve Vinoři, Velkou cenu Kopřivnice, Memoriál St. Krauze, Memoriál Petra Sima a Benátecký pohár, po právu se tak stali jedničkami žebříčku.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.07.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Juniorský žebříček: nejlepší je Axelsen a nizozemský mix

Od nového roku zveřejňuje BWF nově vedle dospělého také juniorský světový žebříček. Evropané si v něm vedou výrazně lépe: ve druhém vydání poskočil na první místo ve dvouhře Viktor Axelsen, v mixu najdeme zástupce starého ...

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Konečné žebříčky: kdo jsou naši nejlepší?

Sezóna 2010/2011 je v českém badmintonu definitivně u konce. Kteří hráči ovládli domácí žebříčky a získali nejvíce bodů v jednotlivých disciplínách?

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Videoohlédnutí za 50. MČR dospělých

Než se naplno rozjedou boje 51. domácího šampionátu, připomeňme si ještě na videozáznamech jubilejní 50. ročník. V radotínské sportovní hale se z titulů radovali Petr Koukal, Kristína Ludíková, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS