O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad Jizerou - Viki Indra Okvana a Megawati Gustiani Sari se stali českými jedničkami v mixu, “Mega” pak navíc ve dvouhře. Nejlepším singlistou v ČR je Jakub Bitman, v deblu vede žebříček jeho spoluhráč Pavel Drančák a čtyřhře žen vévodí Hana Milisová.

Konečné žebříčky Českého badmintonového svazu shrnují body získané hráči na jeho turnajích v uplynulé sezóně. Jejich kompletní podobu najdete zde. Každému hráči se započítává pět nejlepších výsledků podle bodovací tabulky turnajů Grand Prix, přitom se zohledňují pouze turnaje na území ČR – hráči působící na světovém žebříčku pak bývají na vrcholných turnajích “předsazeni”.

Dvouhry: suverénní “Mega” stále válcuje konkurenci

Už druhým rokem působila v družstvu Benátek nad Jizerou Megawati Gustiani Sari. Maličká Indonésanka si stále drží suverénní pozici ve dvouhře žen, kde ani letos nepoznala přemožitelku – vyhrála Memoriál Holobradého ve Vinoři, Velkou cenu Kopřivnice, Memoriál St. Krauze, Memoriál Petra Sima (vše turnaje GPA dospělých) a její bodovou sbírku doplnilo vítězství na domácím Memoriálu Petra Martince st. Její hra spoléhá na vynikající pohyb a pestré údery, s nimiž si domácí konkurence často neví rady.

Jedničkou mezi muži je Jakub Bitman, mistr republiky, paradoxně však ve dvou ostatních disciplínách – deblu a mixu. Jaku vytěžil pozici jedničky na žebříčku z toho, že se poctivě účastnil domácích turnajů GPA: vyhrál Velkou cenu Kopřivnice, Memoriál St. Krauze a Velkou cenu Brna, na Memoriálu Holobradého skončil druhý a na MČR třetí. Dohromady to dalo úctyhodných 4832 bodů. Hráč Sokola Meteor Praha Radotín může být spokojen, a do příští sezóny spřádat plány, kolik soupeřů zničí jeho tvrdé smeče a útočný badminton. Ale pozor: stále jsou tu “světoví” hráči – Petr Koukal, Jan Vondra, Pavel Florián a Tomáš Kopřiva – tvrdá konkurence radotínské jedničky.

Čtyřhry: indonéští hegemoni v mixu, debly patří Čechům

Jedničkou žebříčku čtyřhry mužů je Pavel Drančák, dvojnásobný mistr republiky a dlouhodobý spoluhráč Jakuba Bitmana, levoruký technik, který pro fintu ani řezaný drop nejde daleko. Český žebříček je veden po jednotlivých hráčích, nikoli celých dvojicích, a tak je Pavel mírně před Jakubem, který obsadil “až” druhé místo – odehrál totiž doma více turnajů a dokázal si udržet formu – jeho vysvědčením je vedle titulu mistra republiky ještě první místo z Velké ceny Brna, a druhá místa z Velké ceny Kopřivnice, Memoriálu St. Krauze a Memoriálu Petra Sima.

Soutěži v ženské čtyřhře kraluje Hana Milisová. Hráčka z Českého Krumlova, jejíž badminton je komplexní, stejně technický jako silový, nastupuje nejčastěji společně s Evou Titěrovou, a jen málokdy prohrává. Letos se tak stalo jen ve dvou případech – ve finále mistrovství republiky, a na Memoriálu St. Krauze (tam už v semifinále). Jinak si Hanka zapsala vítězství v Memoriálu Holobradého, na Velké ceně Kopřivnice a na Velké ceně Brna.

Žebříčky smíšené čtyřhry jsou v ČR dva – jeden pro muže, jeden pro ženy. Vítěz je ale “společný” - indonéský pár Viki Indra Okvana s Megawati Gustiani Sari neměl na domácích turnajích konkurenci. Když u nás nedostižnou singlistku doplní její vysoký a pohyblivý partner (badmintonový I životní), nejsou zkrátka k zastavení – v sezóně 2009/2010 vyhráli Memoriál Holobradého ve Vinoři, Velkou cenu Kopřivnice, Memoriál St. Krauze, Memoriál Petra Sima a Benátecký pohár, po právu se tak stali jedničkami žebříčku.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.07.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Pět otazníků 51. mistrovství ČR dospělých

51. mistrovství republiky dospělých nabídne odpovědi na zajímavé otázky. Povede se někomu porazit nemocí oslabeného Petra Koukala? Zvednou hlavu hráči z Moravy a získají alespoň jeden titul? Čeká nás překvapení ze strany juniorů a ...

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Účastníci MČR: domácí špička i "cestovatelé"

Aktuální žebříčky kategorie dospělých vydané po Memoriálu Standy Krauze jsou základem pro nominaci na 51. mistrovství ČR dospělých. Pojďme si projít, kdo všechno už má zajištěnou účast a jací budou favorité republikového ...

Skotské mezinárodní mistrovství ovládly anglické páry

Angličané se ukázali být bezkonkurenčními páraři na mezinárodním mistrovství Skotska, které se konalo ve dnech 24.-28. listopadu. Zlato ve čtyřhře mužů získali Marcus Ellis a Peter Mills, čtyřhru žen ovládly Jenny Wallworková a ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Rakouská liga: Čechy v Pressbaumu čeká finále!

Až na vrchol rakouské nejvyšší soutěže mohou vystoupat čeští hráči, kteří hájí v rakouské bundeslize barvy celku ASV Pressbaum. Po jasném vítězství nad WBH Wien si Pressbaum zahraje finále, soupeřem mu bude celek ASKÖ Traun.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!