O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství ČR: Most viděl čtyři obhajoby

Mistrovství České republiky dospělých hostil podruhé za sebou Most. Tituly si ze severu Čech odvážejí ve dvouhrách Petr Koukal a Kristína Gavnholt, úspěšnou obhajobu si připsaly také páry Jakub Bitman-Alžběta Bášová a Hana Milisová-Lucie Černá. Čtyřhru mužů tentokrát ovládali Pavel Florian a Ondřej Kopřiva.

Záznam zápasů finálového dne:

Finálové zápasy v neděli v půl desáté odstartoval mix. Diváci ve sportovní hale města Mostu bohužel mohli sledovat pouze polovinu prvního setu. Alžběta Bášová s Jakubem Bitmanem útočili na svůj pátý titul v řadě, soupeři jim byli Stanislav Kohoutek a Hana Milisová. Standa Kohoutek si ale už ze sobotního programu přinesl zranění, které mu od stavu 4:11 neumožnilo pokračovat.

Ve finále dvouhry žen došlo na opakování z loňska. Kristínu Ganvholt opět vyzvala Lucie Černá. Českokrumlovská hráčka musela finálovou účast vybojovat v sobotním třísetovém duelu se Zuzanou Pavelkovou – a jako by se to na její hře podepsalo. I přes tradičně dynamický a útočný projev tahala v obou setech za kratší konec a výhru si po setech 21:13 a 21:10 odnesla česká olympionička Gavnholt.

Čtyřhra mužů byla jednou z nejkvalitněji obsazených disciplín turnaje. Už první dvě kola nabídla velké bitvy – naděje na třetí titul v řadě pro pár Rubáš-Sobota se rozplynula mezi osmi nejlepšími po porážce od Kohoutka a Světničky. Dvojice Jelínek-Mendrek dohnala až do třetího setu druhé nasazené a jedny z hlavních favoritů turnaje, Floriana a Kopřivu. A špičkový badminton předvedlo také sobotní semifinále mezi páry Florian-Kopřiva a Drančák-Janáček.

Ve finále se přesto sešli první dva nasazené páry. Petr Hošek a Marek Teller jako jedničky mohli napravit svou porážku z loňského roku. Proti nim stála reprezentační dvojice Ondřej Kopřiva a Pavel Florian. V hodně napínavém prvním setu ukázaly oba páry špičkovou drajvovou rozehrávku, kvalitní obranu i vzájemné doplňování. Po výsledku 21:18 se ze zisku sady radovali Florian a Kopřiva. Ve druhém setu pak na soupeře z pražského Meteoru nastoupili ještě intenzivnější hrou a získané vedení 11:3 přetavili v zisk sady poměrem 21:10.

Velmi jednoznačný průběh i výsledek mělo následující finále čtyřhry žen. V první sadě Monika Erbenová s Martinou Vackovou ještě dokázaly vzdorovat pestré a útočné hře českokrumlovské dvojice Hana Milisová-Lucie Černá. Ale ve druhém setu se jejich hra doslova "rozsypala". Výsledkem 21:15 a 21:5 Milisová s Černou obhájily loňský titul, a to jako nenasazený pár. Za zmínku pak ještě stojí jejich čtvrtfinálový zápas s dvojicí Kateřina Tomalová-Šárka Křížková, tedy mistryněmi ČR z roku 2012, který letošní mistryně zvládly vyhrát až ve třetím setu.

Závěrečným bodem finálového programu byla dvouhra mužů. I v ní se opakovalo obsazení z loňska, když prvního nasazeného Petra Koukala vyzval Jakub Bitman. Ve spodní polovině pavouka MČR bylo vůbec řádně "nabito" – turnajovou dvojku Jana Fröhlicha nejprve v pohledném čtvrtfinále na tři sety potrápil nejlepší z juniorů Adam Mendrek. Na závěr sobotního programu pak došlo na náročný a kvalitní duel mezi Fröhlichem a Bitmanem. Desetinásobnému mistru ČR ve dvouhře Fröhlichovi nakonec nepomohla ani aktivnější rozehrávka a přece jen dynamičtější a agresivnější Kuba Bitman po třech setech zvítězil. Finále dvouhry mužů trvalo ze všech pěti zápasů nejdéle a nabídlo vynikající výměny. K tvrdému útoku dokázal Petr Koukal přidat i větší přesnost a množství překvapivých úderů (vycházelo mu zejména zadržení krátkého míče na síti při úderu shora) a vyhrál první set 21:17. Ve druhé sadě si Petr držel výraznější vedení, ale v závěru se Kubovi podařilo zápas zdramatizovat, když dotáhl na 19:20. Po dlouhé výměně přesná smeč do backhandové strany ale znamenala obhajobu titulu Petra Koukala, který se tak může radovat už ze svého sedmého vítězství ve dvouhře.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.02.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

MČR veteránů: nejvíce medailí získali hráči z Proseka

 V Liberci proběhlo o víkendu mistrovství ČR veteránských kategorií. O cenné kovy soupeřili hráči starší 35 let, nejstarším účastníkům bylo více než 65. Nejbohatší medailovou sbírku si odvezli hráči SK Prosek Praha.

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS