Jouda Cup: turnaji vládli Jihočeši

Na celostátním turnaji GPB dospělých, který o víkendu 28.-29. března hostila pražská Astra, si nejlépe vedli hráči Českého Krumlova. Hana Milisová získala tři zlaté medaile, její mixový partner Jaromír Janáček zvítězil ve dvou disciplínách.

Výraznou favoritkou byla Hana Milisová ve všech třech disciplínách – ostatně nedávno slavila „zlatý hat-trick“ i na áčkovém turnaji v Plzni. V mixu s Jaromírem Janáčkem přehráli všechny soupeře beze ztráty setu, a to včetně turnajových jedniček Bedřicha Valenty a Veroniky Koldové; i překvapivých finalistů Mirko Šídy a Zuzany Jeřichové.

Ještě suverénněji šla Hanka za vítězstvím ve dvouhře, kde na ni nejvíce bodů uhrály soupeřky z Astry. Dominika Kurzová se v semifinále dostala na 16 bodů v druhé sadě, Zuzana Klusoňová ve finále na 17, k vítězství nebo alespoň třetímu setu to ale stále bylo daleko. A ani ve čtyřhře žen společně s domácí Eliškou Maixnerovou nepřipustila Hana Milisová jakékoli zaváhání. Po hladké cestě až do finále porazily M+M mostecký pár Valerie Ondrášková – Veronika Koldová 22:20 a 21:12.

Ve dvouhře mužů prožil vydařený turnaj benátecký Josef Richtr, který získal skalpy soupeřů jako David Pokorný, Jan Hubáček nebo Jiří Louda a prošel nečekaně až do finále. Vítězem se stal Jaromír Janáček, který napodobil svou oddílovou spoluhráčku a pro prvenství si došel beze ztráty setu.

Čtyřhra mužů byla dramatickou disciplínou, která přinesla i řadu třísetových duelů. V prvních kolech zaujala výhra mladého páru Brabec-Vorlík nad dvojicí Gregor-Ham 30:28 ve třetím setu, až do finále se dostala dvojice Jiří Skočdopole-Zdeněk Sváta, která ze čtyř zápasů musela ve třech hrát rozhodující sadu – vždy ale uspěla. Až fináloví soupeři byli nad síly Jiřího a Zdeňka – z výhry se radoval Jan Hubáček a David Ptáček po setech 21:15 a 22:20.

Kompletní výsledky turnaje: Tournamentsoftware

Autor: Tomáš Krajča [30.03.2015]