Hungarian Junior: na "korejském přeboru" se našim moc nedařilo

Mezinárodní mistrovství juniorů v Maďarsku se stalo prakticky "korejským přeborem" – zástupci asijské velmoci si rozebrali většinu medailí. Našim reprezentantům se příliš nedařilo, nejlépe si vedli Adam Mendrek a Michal Světnička v deblu.

Česká stopa: juniorští reprezentanti sbírali zkušenosti

V nabitém startovním poli, kde nechyběli hráči z Korey, Dánska či třeba Turecka, se naši příliš neprosadili. Zejména dvouhry nabídly nelichotivou statistiku. Hned v prvním kole vypadli Jiří Louda, Michal Hamáček, Filip Budzel, Matěj Klupa, Bedřich Valenta či Matěj Šváb, čestnou výhru zaznamenali Jan Hubáček a Michal Světnička. Asi nejlepší dojem v Pécsi zanechal Adam Mendrek, který se přes skreče a odhlášky dostal až do třetího kola a tam hrál na tři sety s Kim Doo Han – tedy soupeřem ze silného korejského kádru.

Mezi dívkami se nám vedlo obdobně: Pavla Drapáčová se dostala do třetího kola skrečí a v něm podlehla soupeřce z Korey, podobně si vedla její oddílová kolegyně Irena Mališová, bez výhry se s turnajem loučily i Veronika Koldová, Denisa Šikalová a Michaela Myšáková. Vítězný zápas zaznamenala pouze Monika Světničková, jež posléze podlehla soupeřce z Turecka.

Také v mixu naše bilance nebyla oslnivá. Ve svém prvním zápase vypadli Matěj Klupa s Irenou Mališovou, Bedřich Valenta s Veronikou Koldovou (dánští soupeři byli nad jejich síly), Filip Budzel s Pavlou Drapáčovou, Jan Hubáček s Michaelou Myšákovou, Michal Světnička s Janou Čižnárovou ze Slovenska i Michal Hamáček s Monikou Světničkovou. Pouze Jiří Louda a Denisa Šikalová vyhráli své první kolo, posléze vzali 9 a 10 bodů nasazené korejské dvojici.

Ve čtyřhře dívek si nejlépe vedla Michaela Myšáková, když spolu s ukrajinskou spoluhráčkou Irinou Bezdieniezhnykhovou po prvním volném kole vyhrála i druhé a podlehla opět až korejskému páru Han-Kim (ty o kolo dříve vyřadily Veroniku Koldovou a její maďarskou spoluhráčku Agnes Nemethovou). Pavla Drapáčová a Irena Mališová nestačily na první nasazené. Jedno kolo uhrály Denisa Šikalová s Monikou Světničkovou, posléze podlehly tureckým soupeřkám.

Nejlepšího výsledku dosáhli naši junioři v deblu. Mezi brzy vypadnuvší páry se zařadili Jiří Louda s Bedřichem Valentou, kteří nestačili na anglickou dvojici. Michal Hamáček a Jan Hubáček zase podlehli soupeřům z Francie. Filip Budzel s Matějem Klupou pak prohráli s dvojicí z Dánska. Nasazení i losu naplno využili Adam Mendrek a Michal Světnička: po prvním volném kole porazili chorvatský pár a ve třetím kole také dvojici z Běloruska. Ve čtvrtfinále už nestačili na korejskou dvojici Jeon-Kim, ale uhráli pěkných 15 a 20 bodů.

Že byl turnaj víceméně přeborem našlapané korejské reprezentace, potvrdí nejlépe výsledky finálových zápasů. Pouze jediný čestný úspěch zaznamenalo Dánsko ve čtyřhře chlapců, jinak bylo mezinárodní mistrovství Maďarska v juniorské kategorii plně v režii asisjké velmoci.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra dívek: Kim Hyo Min - Lee Jang Mi (obě Korea) 23:21 21:12
dvouhra chlapců: Jeon Hyuk Jin - Heo Kwang Hee (oba Korea) 21:16 19:21 21:19
čtyřhra dívek: Han So Yeon, Kim Hyo Min - Kim Ji Won, Lee Sun Min (všechny Korea) 21:16 21:18
čtyřhra chlapců: Mathias Christiansen, David Daugaard (Dánsko) – Bao Kwon Young, Ryu Soo Hwan (Korea) 21:18 21:18
smíšená čtyřhra: Bae Kwon Young, Kim Ji Won - Heo Kwang Hee, Kim Hyo Min (všichni Korea) 21:13 21:13

Autor: Tomáš Krajča [18.03.2012]