O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPB Most: dvě vítězství pro Veroniku Koldovou

Most hostil o víkendu 26.-27. října celostátní turnaj GPB dospělých. Nejvíce se v něm dařilo domácí Veronice Koldové – hráčka oddílu Super Stars zvítězila ve dvouhře a společně se Zuzanou Jeřichovou také v deblu.

Veronika Koldová skončila s bilancí 2-0-1

Dvouhra žen byla disciplínou, kterou zcela ovládly hráčky Super Stars Most. V semifinále se sešly hned tři – Zuzana Jeřichová, která si poradila s Valerií Ondráškovou, a Veronika Koldová, jež vyřadila jedinou "Nemosťanku" Terezu Lajdovou. Ve finále pak uspěla po dvou setech Koldová. Blonďatá "superstar" mosteckého turnaje hrála čtyřhru právě spolu se Zuzanou Jeřichovou, a tak nebylo divu, že nechaly zbytek startovního pole daleko za sebou. Maximem pro soupeřky bylo 18 bodů v jednom setu. Pouze v mixu poznala Koldová porážku, když se svým oddílovým partnerem Bedřichem Valentou došli do semifinále, tam ale podlehli ve dvou těsných koncovkách první nasazené dvojici Lukáš Kurz-Zuzana Jeřichová.

Pro výhru ve vyrovnaném startovním poli mixu si nakonec došli Daniel Holec s Terezou Lajdovou. Daniel si tak alespoň částečně vynahradil zklamání z dvouhry, kde se jako první nasazený loučil už ve druhém kole. Překvapením turnaje se stal Josef Kočí – hráč pražské Astry vracející se po delší herní pauze postupně vyřadil Mirka Šídu, Daniela Holce a Marka Tellera; tedy tři stabilní extraligisty. Stop mu vystavil až v semifinále oddílový spoluhráč Lukáš Kurz. Ze spodní poloviny pavouka postupoval hradecký junior Jan Hubáček, který si zase připsal cenné skalpy Jakuba Zahrádky či Iva Stoklase. Ve finále pak měl více sil, rychlosti i přesnosti na své straně právě Hubáček.

Zajímavé věci se pak děly i ve čtyřhře mužů. Papírovými favority byli Petr Hošek s Markem Tellerem. Vicemistři ČR si ale vybrali slabší den a podlehli v koncovce třetí sady páru Josef Kočí – Jan Segeč. Ve finále se sešli Jakub Zahrádka a Ivo Stoklas, proti nim pak zkušený a nebezpečný mix leváka s pravákem – Ladislav Oros, Radek Gregor. Po třísetové bitvě zvítězili Ivo s Jakubem.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra mužů: Ivo Stoklas, Jakub Zahrádka (Sokol Meteor Praha Radotín, Astra ZM Praha) – Radovan Gregor, Ladislav Oros (Astra ZM Praha, TJ Proboštov) 15:21 21:13 21:17
smíšená čtyřhra: Daniel Holec, Tereza Lajdová (Astra ZM Praha) – Lukáš Kurz, Zuzana Jeřichová (Astra ZM Praha, Super Stars Most) 21:14 21:15
čtyřhra žen: Zuzana Jeřichová, Veronika Koldová (Super Stars Most) – Nikol Fridrichová, Jana Nejedlová (USK Plzeň, BK TU Liberec) 21:15 21:18
dvouhra mužů: Jan Hubáček (Montas Hradec Králové) – Lukáš Kurz (Astra ZM Praha) 21:11 21:13
dvouhra žen: Veronika Koldová - Zuzana Jeřichová (obě Super Stars Most) 21:15 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.10.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Bedřich Valenta: "Chci dát svému badmintonovému životu něco, co jsem mu ještě nedal."

Jednička domácího žebříčku dvouhry mužů, Bedřich Valenta, se v současné době připravuje na novou sezonu v Malajsii. Zajímalo nás, jak vypadají tréninky v akademii, která sídlí v hlavním městě Kuala Lumpuru.

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Czech Junior International: tří výhry pro Polsko, naši zažili ústup ze slávy

Oproti loňské bohaté medailové bilanci se letos našim juniorům na mezinárodním mistrovství ČR v Orlové příliš nedařilo. Čestný úspěch zaznamenal Jaromír Janáček a debl Hubáček-Louda. Ze tří vítězství se v nedělním programu ...

České akademické hry: dvě zlaté Petra Jelínka a Elišky Maixnerové

Liberec hostil v rámci Českých akademických her vysokoškolské mistrovství ČR. Nejlépe si na něm vedli Eliška Maixnerová a Petr Jelínek, kteří zvítězili ve dvouhrách a v jedné z párových disciplín.

Čeští junioři na ME: třetí místo ve skupině

Ve finském Vantaa probíhá od pátku mistrovství Evropy juniorů. Český tým pod vedením trenéra Michala Turoně má už za sebou tři utkání ve skupině, Češi obsadili díky jednomu vítězství celkové patnácté místo.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS