O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U15: turnaj v Mostě ovládl Petr Beran

V mírném nesouladu s aktuálním znamením zvěrokruhu byl tím největším "střelcem" v Mostě "beran" – v republikovém turnaji GPA kategorie U15 získal první místo ve třech disciplínách. Mezi dívkami překvapila zlatá medaile domácí Veroniky Dobiášové.

Petr Beran neměl v turnaji soupeře

Při neúčasti největšího konkurenta Jana Loudy neměl Petr Beran v Mostě srovnatelného soupeře. V singlu postupně na dva sety přehrál Nicolu Sivigliu, Marka Kufu a v bojích o medaile jednocifernými či téměr jednocifernými výsledky také Cristiana Savina a Matěje Hubáčka, tedy oba finalisty předchozího GPA. Také čtyřhra byla v podání jihočeského páru Petr Beran-Vojtěch Lapáček jednoznačnou záležitostí. Při výhrách nad dvojicemi Kural-Waller, Aubus-Siegl, Kufa-Savin a Hubáček-Jindra neztratili také ani set. Zajímavostí v této disciplíně byla úspěšnost jihočeských párů, vedle stříbrného Martina Jindry se z bronzu radovali také českokrumlovští Nicola Siviglia a Marek Jakeš.

Definitivní pojistku "zlatému hattricku" přidal Petr Beran v mixu s Pavlínou Krpatovou. Po výhře nad párem Kufa-Fukalová si poradili s turnajovými jedničkami Kuralem a Fuchsovou, v napínavém semifinále zdolali mostecký pár Král-Dobiášová a ve finále po třech setech přehráli také Vojtěcha Lapáčka s Terezou Švábíkovou.

Právě Švábíková patřila k hlavním favoritkám turnaje, a to i přesto že startovala pouze v párových disciplínách. Po finálové prohře v mixu si spravila chuť ve čtyřhře, kde společně s Terezou Járovou došla až k vítězství, postupně přes páry Seibertová-Stehlíková, Jakešová-Markovcová, turnajové jedničky Ausbergerovou a Srncovou a ve finále i domácí Dobiášovou a Paurovou.

Ve dvouhře dívek došlo k řadě zajímavých výsledků. Turnajová jednička Míša Fuchsová nehrála v optimálním zdravotním stavu, a nevěděla si ve čtvrtfinále rady s trpělivou hrou Veroniky Dobiášové. Domácí hráčka se tak dostala do bojů o medaile a šla si pro zlato s nevinným úsměvem sobě vlastním, podpořeným ale kvalitní a přesnou hrou prostou chyb, s níž si soupeřky nevěděly rady. Recept nenašla ani v semifinále židlochovická Veronika Srncová. Ve finále pak zdolala Dobiášová Bertu Ausbergerovou z Proseka po divokém výsledku 21:5 11:21 a 21:15. I když na medaili nedosáhly, za zmínku jistě také stojí kvalitní výkony českokrumlovských dívek Jakešové a Markovcové.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Petr Beran, Pavlína Krpatová (Sokol Křemže, Polabiny Pardubice) – Vojtěch Lapáček, Tereza Švábíková (Sokol České Budějovice, Sokol Klimkovice) 13:21 21:18 21:18
dvouhra dívek: Veronika Dobiášová (Super Stars Most) – Berta Ausbergerová (SK Prosek Praha) 21:5 11:21 21:15
čtyřhra chlapců: Petr Beran, Vojtěch Lapáček (Sokol Křemže, Sokol České Budějovice) – Matěj Hubáček, Martin Jindra (Sokol Meteor Praha Radotín, Sokol České Budějovice) 21:12 21:15
čtyřhra dívek: Tereza Járová, Tereza Švábíková (Astra ZM Praha, Sokol Klimkovice) – Veronika Dobiášová, Lucie Paurová (Super Stars Most) 24:22 21:18
dvouhra chlapců: Petr Beran (Sokol Křemže) – Matěj Hubáček (Sokol Meteor Praha Radotín) 21:8 21:11

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.12.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

International preShow: české medailové úspěchy

Na Slovensku se konal ve dnech 16.-18. října mezinárodní turnaj mládeže do 13 let International Badminton preShow. Čeští badmintonisté si ze slovenské, maďarské, ukrajinské či chorvatské konkurence odvezli také několik medailí.

Slovak Junior: dvě výhry pro Adama Mendreka

Mezinárodní turnaj evropského circuitu juniorů hostila slovenská Dubnica. Dvojnásobným vítězem se stal Adam Mendrek, který k výhře v singlu přidal ještě prvenství v mixu. Dařilo se i českým zástupcům na souběžně konaném turnaji ...

RSL Cup: mezinárodní turnaj U15 vyhráli Dánové

Český Krumlov hostil o víkendu 7.-8. června mezinárodní klání. Turnaje RSL CUP se zúčastnil tucet týmů, v konkurenci klubů z ČR, Slovenska, Maďarska, Nizozemí, Slovinska či Neměcka zvítězili dánští badmintonisté z Roskilde.

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

RSL Cup: v Českém Krumlově zvítězili Dánové

Dvanáct týmů hostil na mezinárodním turnaji žákovských družstev Český Krumlov. V konkurenci českých, polských, nizozemských, rakouských, slovenských i německých týmů se prosadil k prvnímu místu dánský celek H.B.K. Rorskilde.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS