O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Benátecký pohár: Indonésané vládli dvouhrám

Tradiční úvodní turnaj domácí sezóny, Benátecký pohár, byl letos zařazen do nejvyšší kategorie GPA dospělých. Vítězství ve dvouhrách získali indonéští hráči domácího klubu, párovým disciplínám dominovaly české dvojice.

Ve dvouhře mužů se k relativně hladké výhře prostřílel Viki Indra Okvana. I přes značně uvolněný herní projev nedal indonéský hráč domácího klubu BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou šanci žádnému ze svých soupeřů a pavoukem prošel beze ztráty setu. V semifinále si poradil i s překvapením turnaje, Jurajem Vachálkem. Slovenský hráč vyřadil v hodinu a půl trvajícím zápase prvního kola nasazeného René Nedělu, později pak i Marka Tellera, na asijského soupeře už byl ale i přes své centimetry krátký.

Ve dvouhře žen zaujala svým výkonem juniorka Monika Světničková, která trápila na tři sety Hanu Milisovou. Turnajová jednička i jednička českého žebříčku vypadla nakonec až v semifinále po porážce od Elišky Maixnerové. Hráčka pražské Astry čelila ve finále indonéské hráčce Rosy Oktavii Pancasari – sestře stálé opory benáteckého klubu Megawati. Dětským fanklubem mocně povzbuzovaná "Rosy" se průběžně zlepšovala. V prvním kole porazila Zuzanu Jeřichovou až 21:19 ve třetí sadě, se Zuzanou Klusoňovou v šestnáctce hrála také na tři sety, ale další soupeřky Dominiku Koukalovou, Petru Hofmanovou a také Elišku Maixnerovou už přehrála ve dvou sadách.

Čtyřhra mužů přinesla některé překvapivé výsledky už v prvních kolech. Petr Čermák a Michal Svoboda vyřadili favorizovaný pár René Neděla-Martin Herout. Až do osmičky to dotáhly dvojice Jiří Louda-Přemysl Voráč a Lukáš Myšák-Jiří Měřička. Finále už ale bylo záležitostí prvních nasazených. Turnajové jedničky Pavel Drančák a Jiří Provazník v něm podlehly na dva sety nasazeným dvojkám Josefu Rubášovi a Jaroslavu Sobotovi.

Ve čtyřhře žen si pro vítězství došly sestry Lucie a Petra Pilařovy. Namále ale měly hned v prvním kole, kdy si poradily s juniorkami pražské Astry Dominikou Kurzovou a Ivanou Zychovou až 21:19 ve třetím setu. Pak už s přehledem zvládly "souboj rodin" proti Daně a Kateřině Kykalovým, semifinále s mosteckým párem Zuzana Jeřichová-Veronika Koldová i finále proti Monice Erbenové a Martině Vackové.

Stejně jako předchozí dvě disciplíny také mix svedl proti sobě turnajové jedničky a dvojky. A i tentokrát se z výhry radoval pár ze spodní poloviny pavouka: Jiří Provazník a Hana Milisová porazili Pavla Drančáka a Hanu Kollarovou 21:19 ve třetím setu. Očekávanou dominanci předních českých párů málem narušili Daniel Holec a Tereza Lajdová – mečbol na dvojici Drančák-Kollarová ale nevyužili a čtvrtfinálové překvapení na úkor favorita se tak nekonalo...

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Jiří Provazník, Hana Milisová (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., SKB Český Krumlov) – Pavel Drančák, Hana Kollarová (Sokol Meteor Praha Radotín, SK Dobrá Voda) 21:18 15:21 21:19
dvouhra mužů: Viki Indra Okvana (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Lukáš Kurz (Astra ZM Praha) 21:14 21:7
dvouhra žen: Rosy Oktavia Pancasari (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Eliška Maixnerová (Astra ZM Praha) 21:18 21:16
čtyřhra mužů: Josef Rubáš, Jaroslav Sobota (USK Plzeň) – Pavel Drančák, Jiří Provazník (Sokol Meteor Praha Radotín, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:14 21:19
čtyřhra žen: Lucie Pilařová, Petra Pilařová (Chemička Ústí n. L.) - Monika Erbenová, Martina Vacková (BaC Esiko Kladno, Sokol Králův Dvůr) 21:14 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [10.09.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

ME klubů: Benátky došly mezi osm nejlepších

Ve francouzském Tours probíhalo od 10. do 14. června mistrovství Evropy klubů. Český zástupce, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., došel i v oslabené sestavě do čtvrtfinále.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS