O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Hungarian International: v Maďarku byl Fröhlich blízko medaili

Mezinárodního mistrovství Maďarska se zúčastnila také velká skupina českých reprezentantů. Nejlépe si vedl Jan Fröhlich, kterému jen těsně unikla medaile ve dvouhře mužů. Vítězi mixu se stali Viki Indra Okvana a Megawati Gustiani Sari, indonéské hvězdy extraligových Benátek.

Benátečtí Indonésané brali zlato v mixu

Můžete je znát z domácích tělocvičen a utkání týmu BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. Populární maličká a agilní Megawati Gustiani Sari, která dává už tři roky českým hráčkám "lekci z moderního badmintonu", snědý a štíhlý Viki Indra Okvana, jenž se netají afinitou k párovým disciplínám. Hvězdy domácí nejvyšší soutěže družstev zářily o víkendu také na mezinárodní scéně: "Viki" a "Mega" si udělali výlet do Maďarska na místní turnaj evropského circuitu. A jako nasazený pár číslo čtyři prošli celým turnajem bez porážky až ke konečnému vítězství.

Prominentním členem výpravy, která vyrážela na turnaj ze středočeské badmintonové metropole, byl také Jan Fröhlich. Náš druhý nejlepší singlista si toužil vylepšit bilanci v olympijské kvalifikaci. Pavoukem dvouhry došel nejdále z našich zástupců, až do čtvrtfinále. V něm svedl nervydrásající bitvu s ukrajinským soupeřem Vitalijem Konovem. V jejím napínavém závěru bohužel ztratil vedení 20:17. I pak měl ještě příležitost zápas ukončit, ani čtvrtý mečbol za stavu 21:20 ale neskončil šťastně pro našeho reprezentanta, a tak se nakonec po výsledku 23:21 radoval jeho soupeř.

Ve dvouhře mužů dále startovali v hlavní soutěži Petr Jelínek (vypadl v prvním kole), Jan Vondra (jako devátý nasazený uhrál dvě kola, Hubertu Paczekovi zápas vzdal), Jakub Bitman (uhrál jedno kolo), Milan Ludík (dostal se překvapivě právě přes Jakuba do třetího kola, tam nestačil na švýcarskou jedničku Boesigera) a Tomáš Kopřiva (uhrál jedno kolo). Mezi ženami nás reprezentovaly Zuzana Pavelková (jen těsně jí unikl postup mezi 16 nejlepších), Kateřina Tomalová, Dominika Koukalová, Lucie Havlová (všechny opustily soutěž v prvním kole) a Lucie Černá (krumlovská juniorka příjemně překvapila výhrou v prvním kole).

V párových disciplínách už byla česká účast i výsledky skromnější. V mixu se páry Jakub Bitman – Alžběta Bášová a Marian Smrek (SVK) – Šárka Křížková dostaly do druhého kola. Ve čtyřhře žen si Alžběta Bášová s Lucí Havlovou a Kateřina Tomalová se Šárkou Křížkovou připsaly pouze porážky. A ve čtyřhře mužů bratři Tomáš a Ondřej Kopřivovi uhráli jedno kolo, posléze podlehli maďarským jedničkám.

Relativní dostupnost i systém s většími pavouky dal možnost velkému počtu našich hráčů, aby se srovnali se zahraniční konkurencí. A nevedli si špatně, byť nakonec největším ziskem z mezinárodního mistrovství Maďarska budou právě ony mezinárodní zkušenosti...

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Viki Indra Okvana, Megawati Gustiani Sari (Indonésie) – Lukasz Moren, Natalia Pocztowiaková (Polsko) 21:11 21:19
dvouhra žen: Stefani Stoevová (Bulharsko) – Camilla Sorensenová (Dánsko) 23:21 21:14
dvouhra mužů: Rasmus Fladberg (Dánsko) – Vitalij Konov (Ukrajina) 21:17 21:10
čtyřhra žen: Natalia Pocztowiaková, Stasa Poznanovičová (Polsko, Chorvatsko) – Kamila Augustynová, Agnieszka Wojtkowská (Polsko) 22:20 20:22 21:18
čtyřhra mužů: Zvonimir Durkinjak, Zvonimir Hoelbling (Chorvatsko) – Lukasz Moren, Wojcziech Szkudlarczyk (Polsko) 21:18 21:18

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Belgian International: dvě výhry Anderse Skaarupa Rasmussena

Mezinárodní mistrovství Belgie českým barvám mnoho radosti nepřineslo. K vítězným zápasům se prosadili pouze páraři, ale skončili daleko před medailovými pozicemi. Dvě výhry zaznamenal dánský deblista Anders Skaarup Rasmussen.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Belgian International: jediné vítězství Kristíny Gavnholt

Jako jediná z našich reprezentantů se dostala do hlavní soutěže, jediná uhrála alespoň vítězství: Kristína Gavnholt držela český badminton nad vodou na mezinárodním mistrovství Belgie.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS