O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Czech Junior International: zlatý úspěch páru Pilařová-Krejčová

Jako den a noc se lišily výkony českých juniorů a juniorek na mezinárodním mistrovství ČR v Orlové. Zatímco chlapci zklamali, dívky zářily – největším úspěchem se stalo vítězství páru Lucie Pilařová – Kateřina Krejčová ve čtyřhře.

Po katastrofálním prvním dnu si Češi bilanci vylepšili

Mezinárodní mistrovství ČR juniorů slibovalo zajímavý turnaj s exotickou účastí. Jenže početná indická výprava nestihla včas vyřešit problémy s vízy pro své hráče, a tak se nakonec z turnaje musela odhlásit. V pavoucích všech disciplín se tak objevilo velké množství "walkoverů" – a z české pozice můžeme říci, že díky bohu za to. Jinak by totiž zejména čeští chlapci sbírali vítězství jen hodně sporadicky. První den přinesl málem tragédii. Z 23 českých chlapců v hlavní soutěži si vítězství na kurtu vybojoval pouze David Ptáček – všichni ostatní svým soupeřům podlehli.

České dívky naopak v turnaji bodovaly – ve všech disciplínách s ženskou účastí získala pořadatelská země alespoň jednu medaili. Ačkoliv je pravda, že našim chyběli junioři účastnící se právě probíhajícího mistrovství Evropy do 17 let, stále je rozdíl mezi výkonností chlapců a dívek na mezinárodní úrovni obrovský.

Radost návštěvníkům turnaje z řad domácích fanoušků, rodičů a příznivců badmintonu udělala zejména Jana Žwaková. Členka oddílu TJ Orlová-Lutyně společně se svým dlouholetým mixovým partnerem Vojtěchem Šelongem získala třetí místo ve smíšené čtyřhře, v deblu s Fanny Arnouovou z Francie dosáhla dokonce na stříbrnou medaili! Další úspěšnou hráčkou byla Lucie Černá: společně s Matejem Hliničanem (Slovensko) druhá v mixu, s maďarskou spoluhráčkou Vandou Hajdinakovou třetí v deblu a sama taktéž bronzová ve dvouhře dívek – medaili ve všech disciplínách nezískala v Orlové žádná jiná badmintonistka.

Českou medailovou sbírku doplnily bronzem v deblu ještě Tereza Lajdová s Pavlínou Drapáčovou. A ten nejzářivější úspěch jsme si nechali úplně na konec: v deblu holek byly totiž všechny medailové dvojice alespoň z poloviny české a ve výčtu nám chybí ještě vítězky. Těmi se staly Lucie Pilařová a Kateřina Krejčová. Dvojice, která zažila parádní sezónu loni, jako by v Orlové oprášila svou formu a po několika třísetových bitvách získala naší zemi skvělý úspěch na domácí půdě.

Kompletní výsledky finálových utkání:

dvouhra chlapců: Julien Maio (Francie) – Matej Hliničan (Slovensko) 21:11 15:21 21:19
dvouhra dívek: Jana Čižnárová (Slovensko) – Stephanie Van Welová (Belgie) 12:21 22:20 21:14
čtyřhra chlapců: Antoine Loidot, Julien Maio (Francie) – Nick Marcoen, Sam Van Den Broeck (Belgie) 21:15 21:19
čtyřhra dívek: Lucie Pilařová, Kateřina Krejčová - Jana Žwaková, Fanny Arnouová (Francie) 21:9 17:21 21:12
smíšená čtyřhra: Urban Turk, Ursa Arihová (Slovinsko) – Matej Hliničan, Lucie Černá (Slovensko) 21:18 21:12

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

MČR U17: dva tituly pro Moniku Světničkovou a Petra Berana

Hradec Králové hostil o víkendu 9.-10. května mistrovství ČR mladších juniorů do 17 let. Ve vyrovnaném startovním poli se ke dvěma zlatým medailím prosadili Petr Beran a Monika Světničková.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS