O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Yonex Voltric: nová řada raket s novou technologií

Voltric - takový název nese nová série raket, kterou představila firma Yonex. K dispozici jsou podrobné informace o raketě Yonex Voltric 70. Jak funguje technologie, která má zajistit zároveň mimořádnou sílu úderu i kontrolu?

OTESTUJTE NOVINKU JAKO PRVNÍ! Rakety z řady Yonex Voltric můžete jako první v ČR otestovat BEZPLATNĚ na akci, která se uskuteční v Brně 24.10. Více informací o Badmintonové akci s testováním raket >>

Yonex Voltric 70: snaha o dokonalou vyváženost

Dosavadním technologickým vrcholem v oblasti raket byl model Yonex Arc Saber Z-Slash. Raketa, která překonala rychlostní rekord ve smečování (stanovil ho na 421 km/h malajsijský deblista Tan Boon Heong), se soustředila zejména na dosažení maximální síly úderu. Idea za novou sérií raket Voltric je jiná: vybalancovat všechny prvky nezbytné pro moderní badminton a vedle špičkové síly dosáhnout také vynikající kontroly. Napomoci tomu má systém nazvaný Tri-Voltage.

Tri-Voltage znamená zesílení rámu na třech místech hlavy rakety – dvou protilehlých v horní části hlavy a třetím na "téčku" na spodní části, kde hlava navazuje na tyčku. Zesílení horní části hlavy rakety znamená obecně větší sílu pro smeč, ale menší kontrolu. Tri-Voltage zkombinuje výhody obou vyvážení: oficiální materiály uvádějí, že podle testovacího týmu Yonex nabízí Voltric o 5 % tvrdší smeče – ale zároveň dobré vedení rakety a vysokou míru kontroly nad údery.

Soupeře zastraší i agresivní zvuk

Libůstkou a spíše estetickou záležitostí je pak další nová technologie – Sound Filter. Má totiž vliv na zvuk rakety při úderu, který by měl být kratší, výraznější a hlasitější. Zda to skutečně přidá hře agresivní tón a zastraší soupeře, těžko říci. K moderní, špičkové raketě ale i vymoženosti nad rámec čisté sportovní funkčnosti patří.

Do prodeje by se rakety Yonex Voltric měly dostat už na konci letošního října. Zajímavostí pro domácí fanoušky může být, že si raketu Yonex Voltric 70 vybral jako svou novou "zbraň" jeden z předních hráčů: mistr ČR v deblu a reprezentant České republiky Pavel Drančák, který ji vymění za model Armortec 900 Power.

Detaily k technickým parametrům a pohled na model Yonex Voltric 70 ve stylovém barevném provedení s převahou černé a bílé najdete na oficiálním webu společnosti Yonex. A až se raketa Yonex Voltric 70 dostane do rukou našemu testovacímu týmu, podrobíme jí detailní analýze přímo zde, na BadmintonWeb.cz.

OTESTUJTE NOVINKU JAKO PRVNÍ! Rakety z řady Yonex Voltric můžete jako první v ČR otestovat BEZPLATNĚ na akci, která se uskuteční v Brně 24.10. Více informací o Badmintonové akci s testováním raket >>

 

 

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Test rakety: Yonex Nanoray 800

Vyzkoušeli jsme jeden z top modelů raket společnosti Yonex. Nanoray 800 sází na špičkovou kontrolu úderů a lehčí hlava zajišťuje rychlou manipulaci s raketou i v deblové mezihře. Stala se raketa Nanoray 800 skutečným "králem ...

Test míčků: Yonex Aeroclub TR

Zahráli jsme si s tréninkovými míči ze série Yonex Aeroclub. Jde o míčky v nižší cenové relaci, které by měly představovat ideální kompromis cena/výkon. Jaký zanechaly dojem?

S čím hrají mistři: rakety hráčů světové špičky

Nejlepší hráči světa by vás pravděpodobně porazili i starou Alfou nebo celodřevěnou raketou s výpletem jako síťka na motýly – jsou totiž úžasně fyzicky, technicky i takticky připraveni. Vliv rakety na jejich výkon je přesto ...

Jak se vyrábí badmintonové rakety

Dobrá raketa vám vítězství v zápase nezajistí – může ale hodně pomoci. Na to, jak se během let proměnilo vybavení špičkových hráčů, se zaměřil pořad čínské televize. Sledujte, jak se vyrábí moderní rakety a jak vznikají péřové ...

Viktor Axelsen přestupuje ke značce Yonex

Evropská naděje budoucích let Viktor Axelsen se rozhodl změnit značku raket a vybavení – jeho novou "zbraní" tak bude raketa Yonex ArcSaber 11.

Yonex Voltric 70: temná útočná super-zbraň

Testovací tým BadmintonWebu zhodnotil novinku ze stáje firmy Yonex: Voltric 70 je nenápadná raketa s tmavým designem, která ale díky technologickým novinkám přináší parádní útočnou sílu a zároveň velmi dobrou kontrolu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!