O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Yonex Voltric: nová řada raket s novou technologií

Voltric - takový název nese nová série raket, kterou představila firma Yonex. K dispozici jsou podrobné informace o raketě Yonex Voltric 70. Jak funguje technologie, která má zajistit zároveň mimořádnou sílu úderu i kontrolu?

OTESTUJTE NOVINKU JAKO PRVNÍ! Rakety z řady Yonex Voltric můžete jako první v ČR otestovat BEZPLATNĚ na akci, která se uskuteční v Brně 24.10. Více informací o Badmintonové akci s testováním raket >>

Yonex Voltric 70: snaha o dokonalou vyváženost

Dosavadním technologickým vrcholem v oblasti raket byl model Yonex Arc Saber Z-Slash. Raketa, která překonala rychlostní rekord ve smečování (stanovil ho na 421 km/h malajsijský deblista Tan Boon Heong), se soustředila zejména na dosažení maximální síly úderu. Idea za novou sérií raket Voltric je jiná: vybalancovat všechny prvky nezbytné pro moderní badminton a vedle špičkové síly dosáhnout také vynikající kontroly. Napomoci tomu má systém nazvaný Tri-Voltage.

Tri-Voltage znamená zesílení rámu na třech místech hlavy rakety – dvou protilehlých v horní části hlavy a třetím na "téčku" na spodní části, kde hlava navazuje na tyčku. Zesílení horní části hlavy rakety znamená obecně větší sílu pro smeč, ale menší kontrolu. Tri-Voltage zkombinuje výhody obou vyvážení: oficiální materiály uvádějí, že podle testovacího týmu Yonex nabízí Voltric o 5 % tvrdší smeče – ale zároveň dobré vedení rakety a vysokou míru kontroly nad údery.

Soupeře zastraší i agresivní zvuk

Libůstkou a spíše estetickou záležitostí je pak další nová technologie – Sound Filter. Má totiž vliv na zvuk rakety při úderu, který by měl být kratší, výraznější a hlasitější. Zda to skutečně přidá hře agresivní tón a zastraší soupeře, těžko říci. K moderní, špičkové raketě ale i vymoženosti nad rámec čisté sportovní funkčnosti patří.

Do prodeje by se rakety Yonex Voltric měly dostat už na konci letošního října. Zajímavostí pro domácí fanoušky může být, že si raketu Yonex Voltric 70 vybral jako svou novou "zbraň" jeden z předních hráčů: mistr ČR v deblu a reprezentant České republiky Pavel Drančák, který ji vymění za model Armortec 900 Power.

Detaily k technickým parametrům a pohled na model Yonex Voltric 70 ve stylovém barevném provedení s převahou černé a bílé najdete na oficiálním webu společnosti Yonex. A až se raketa Yonex Voltric 70 dostane do rukou našemu testovacímu týmu, podrobíme jí detailní analýze přímo zde, na BadmintonWeb.cz.

OTESTUJTE NOVINKU JAKO PRVNÍ! Rakety z řady Yonex Voltric můžete jako první v ČR otestovat BEZPLATNĚ na akci, která se uskuteční v Brně 24.10. Více informací o Badmintonové akci s testováním raket >>

 

 

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Yonex Voltric 80: zrodil se nový král!

Yonex Voltric 80 je aktuálním "top" modelem společnosti Yonex – a podle členů testovacího týmu BadmintonWebu zároveň skutečný král: raketa umožňující perfektní, útočnou hru s razantními údery i dostatečnou kontrolou.

Yonex Voltric 70: temná útočná super-zbraň

Testovací tým BadmintonWebu zhodnotil novinku ze stáje firmy Yonex: Voltric 70 je nenápadná raketa s tmavým designem, která ale díky technologickým novinkám přináší parádní útočnou sílu a zároveň velmi dobrou kontrolu.

Yonex Voltric 60: technická raketa pro ženy

Hledáte pružnou raketu, která podpoří vaši technickou hru? Nenápadný přírůstek do nové řady Yonex Voltric s číslovkou 60 vás určitě osloví. Testovací tým BadmintonWebu doporučuje Voltric 60 zejména ženám – a není to jen díky ...

Yonex představuje rakety Arc Saber 11 a FB

Společnost Yonex představila dva nové modely raket – Arc Saber 11 a FB. Zaměřují se na rychlost švihu a kontrolu protiútoků, tak aby posunuly dál moderní pojetí badmintonu.

Yonex NanoSpeed 9900: raketa pro deblové hračičky

Většina nových raket podporuje především agresivní, útočný styl. Ale co badmintonisté – technici a "psi obranáři" – mají s čím hrát? Odpovědí může být raketa Yonex NanoSpeed 9900, poslední model řady, která se snaží dosáhnout ...

Yonex NanoSpeed 850: univerzální raketa "pro každého"

Vedle špičkových modelů profesionálních raket se náš tým podíval i na levnější rakety, které mohou posloužit začátečníkům i mírně pokročilým. Předností Yonex NanoSpeed 850 je zejména její univerzálnost.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS