O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Yonex Voltric: nová řada raket s novou technologií

Voltric - takový název nese nová série raket, kterou představila firma Yonex. K dispozici jsou podrobné informace o raketě Yonex Voltric 70. Jak funguje technologie, která má zajistit zároveň mimořádnou sílu úderu i kontrolu?

OTESTUJTE NOVINKU JAKO PRVNÍ! Rakety z řady Yonex Voltric můžete jako první v ČR otestovat BEZPLATNĚ na akci, která se uskuteční v Brně 24.10. Více informací o Badmintonové akci s testováním raket >>

Yonex Voltric 70: snaha o dokonalou vyváženost

Dosavadním technologickým vrcholem v oblasti raket byl model Yonex Arc Saber Z-Slash. Raketa, která překonala rychlostní rekord ve smečování (stanovil ho na 421 km/h malajsijský deblista Tan Boon Heong), se soustředila zejména na dosažení maximální síly úderu. Idea za novou sérií raket Voltric je jiná: vybalancovat všechny prvky nezbytné pro moderní badminton a vedle špičkové síly dosáhnout také vynikající kontroly. Napomoci tomu má systém nazvaný Tri-Voltage.

Tri-Voltage znamená zesílení rámu na třech místech hlavy rakety – dvou protilehlých v horní části hlavy a třetím na "téčku" na spodní části, kde hlava navazuje na tyčku. Zesílení horní části hlavy rakety znamená obecně větší sílu pro smeč, ale menší kontrolu. Tri-Voltage zkombinuje výhody obou vyvážení: oficiální materiály uvádějí, že podle testovacího týmu Yonex nabízí Voltric o 5 % tvrdší smeče – ale zároveň dobré vedení rakety a vysokou míru kontroly nad údery.

Soupeře zastraší i agresivní zvuk

Libůstkou a spíše estetickou záležitostí je pak další nová technologie – Sound Filter. Má totiž vliv na zvuk rakety při úderu, který by měl být kratší, výraznější a hlasitější. Zda to skutečně přidá hře agresivní tón a zastraší soupeře, těžko říci. K moderní, špičkové raketě ale i vymoženosti nad rámec čisté sportovní funkčnosti patří.

Do prodeje by se rakety Yonex Voltric měly dostat už na konci letošního října. Zajímavostí pro domácí fanoušky může být, že si raketu Yonex Voltric 70 vybral jako svou novou "zbraň" jeden z předních hráčů: mistr ČR v deblu a reprezentant České republiky Pavel Drančák, který ji vymění za model Armortec 900 Power.

Detaily k technickým parametrům a pohled na model Yonex Voltric 70 ve stylovém barevném provedení s převahou černé a bílé najdete na oficiálním webu společnosti Yonex. A až se raketa Yonex Voltric 70 dostane do rukou našemu testovacímu týmu, podrobíme jí detailní analýze přímo zde, na BadmintonWeb.cz.

OTESTUJTE NOVINKU JAKO PRVNÍ! Rakety z řady Yonex Voltric můžete jako první v ČR otestovat BEZPLATNĚ na akci, která se uskuteční v Brně 24.10. Více informací o Badmintonové akci s testováním raket >>

 

 

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Test rakety: Yonex Nanoray 800

Vyzkoušeli jsme jeden z top modelů raket společnosti Yonex. Nanoray 800 sází na špičkovou kontrolu úderů a lehčí hlava zajišťuje rychlou manipulaci s raketou i v deblové mezihře. Stala se raketa Nanoray 800 skutečným "králem ...

Test rakety: Yonex Voltric Z-Force II

Na první pohled vypadá jako nenápadná "šedá myška". Raketa Yonex Voltric Z-Force II v sobě ale skrývá špičkové technologie a vynikající herní vlastnosti – ne náhodou je první volbou pro řadu profesionálních hráčů ve světě i u nás.

Test rakety: Yonex Voltric i-Force

Testovací tým BadmintonWebu se podíval na zoubek raketě Yonex Voltric i-Force, která je zajímavým kompromisem mezi razancí a rychlou manipulací s raketou. Díky svým parametrům, ale také líbivému designu je ideální variantou pro ...

Test rakety: Yonex Nanoray Z-Speed

Nápadná oranžová raketa Yonex Nanoray Z-Speed patří mezi badmintonové "zbraně hromadného ničení" – otestovali jsme nástroj, s nímž byl dosažen nový rychlostní rekord smeče ve výši 493 km/h.

Viktor Axelsen přestupuje ke značce Yonex

Evropská naděje budoucích let Viktor Axelsen se rozhodl změnit značku raket a vybavení – jeho novou "zbraní" tak bude raketa Yonex ArcSaber 11.

Nové modely raket Yonex: rychlost nade vše

Během podzimu se do prodeje dostanou tři nové modely raket společnosti Yonex: Nanoray Z-Speed, s níž byl překonán rekord v rychlosti smeče, a také Nanoray 750 a Voltric I-Force.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS