O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Yonex ArcSaber 10: nejlepší volba do útoku!

Testovací tým BadmintonWebu se podíval na zoubek raketě, s níž hrají Peter Gade, Taufik Hidayat nebo Matthias Boe. A Yonex ArcSaber 10 si vedl přímo výborně: testující jej označili jako raketu s nejlepší kontrolou útočných úderů z aktuální nabídky na trhu!

Technické parametry: rudá je barva smečů

Yonex ArcSaber 10 patří mezi špičkové profesionální modely raket určené pro závodní hráče. Oficiální informace hovoří sebevědomě o tom, že jasně červený design této rakety by měl na kurtu identifikovat hráče, který používá to nejlepší, co současný badminton nabízí. Ambicí ArcSaber 10 je oslovit hráče nejužší světové špičky a stát se raketou, s jejíž pomocí se vyhrávají mezinárodní turnaje a s níž lze předvádět moderní, razantní hru s dostatkem nezbytné kontroly nad údery.

Yonex ArcSaber 10 patří stejně jako většina moderních raket mezi tzv. "longovky" – je dlouhá 675 mm, její hlava má izometrický tvar. Oficiálně uváděná váha rakety je 85 g bez výpletu, s výpletem by měla vážit přibližně 92 g. Raketa je výrobcem označena jako tuhá (čtvrtý z pěti stupňů tuhosti).

Rám Yonex ArcSaber 10 je vyroben z materiálů High Modulus Graphite a Ultra PEF, základem pro hlavu rakety je opět H. M. Graphite, ale v zájmu maximalizace síly při úderu je uvnitř hlavy rakety použita ještě Cup-Stack Carbon Nanotube a na povrchu Super High Modulus Graphite. Tato konstrukce je specifická právě pro ArcSaber 10 a některé další rakety ze série ArcSaber (AS9 Woman, AS Z-Slash či AS8 DX).

Raketa má takřka jednolitý červený design, k němuž logicky výrobce doporučuje červenou omotávku. Doporučeným výpletem je BG 80 – žlutý, který lze napnout až na 11 kg. Yonex doporučuje raketu především hráčům s útočným a razantním stylem. Důležité je upozornění, že by mělo jít o hráče se zvládnou úderovou technikou. Raketa Yonex ArcSaber 10 patří mezi světovými hráči k nejpopulárnějším: hraje s ní například evropská superstar Peter Hoeg Gade, je to jedna ze dvou vyvolených raket Taufika Hidayata, používají ji vynikající deblisté Matthias Boe, Candra Wijaya, Flandy Limpele a Tony Gunawan, anebo špičkový dánský mixér Joachim Fischer Nielsen. Na domácí scéně hraje s ArcSaber 10 například jednička české juniorské reprezentace Lucie Havlová nebo špičkový singlista Petr Jelínek.

Dojmy BadmintonWebu: bezkonkurenční v útoku

Testovací tým BadmintonWebu ocenil na Yonex ArcSaber 10 především její výborné útočné vlastnosti. Prakticky všichni hráči sáhli pro nejvyšší možné hodnocení kontroly útočných úderů a chvála se na adresu červené "zbraně" jen hrnula. "Při horních úderech perfektní kontrola zahrávaných úderů," pochvaloval si Pavel Drančák. "Opět výborně vede útočné údery, má tužší stavbu, proto je příhodná pro útočné hráče, avšak i pro technické pojetí hry ji nelze nedoporučit," liboval si Tomáš Kopřiva. A s podobným názorem ho doplnil i Mikuláš Skála: "Příjemně vyvážená raketa pro agresivní útočnou hru. Velice dobře vede úder a je přiměřeně pružná, čímž potěší i techničtější hráče."

Z výše uvedeného je patrné, že Yonex ArcSaber 10 může potěšit nejen "rubače", kteří spoléhají na sílu svých smečů, ale i všestranné hráče. Za vše mluví hodnocení Marka Tellera: "Umožňuje velkou kontrolu úderů a zároveň dobrou razanci." Jen Petr Hošek hodnotí kontrolu technických úderů jako nevyhovující. Testující se ovšem shodují s tiskovými materiály výrobce i v další důležité charakteristice: raketa není určena pro začátečníky. Takřka jednohlasně doporučil testovací tým raketu pro muže, a závodní hráče – začátečníci nebo mírně pokročilí, kteří ještě nemají zvládnutou úderovou techniku, mohou mít s raketou, která je vyvážená mírně do hlav y a tužší, problémy. "Jedná se o komplexní raketu, jejíž kvality ocení ale spíše profesionální hráči," říká na rovinu Tomáš Kopřiva, stejně to vidí i Ivo Stoklas: "Je třeba plně zvládat techniku úderů pro využití celého potenciálu této rakety."

Z výše uvedeného není divu, že v doporučeních jasně převažuje útočný styl hry. Nejlépe to shrnuje ve svém resumé výsledků testování Daniel Skrčený: "Raketa je pro singlové hráče, její vyvážení do hlavy umožňuje a zrychluje útočné pojetí hry," říká jednoznačně, a dodává: "Raketa vyhovovala hráčům s ofensivním stylem hry."

Yonex ArcSaber 10 patří k raketám s výrazným designem, který na kurtu rozhodně nepřehlédnete. "Rudá je barva naše," mohou si říci její majitelé – červený rám rakety i doporučená omotávka přímo svítí. To samozřejmě neušlo pozornosti testujících: "Vzhled rakety je příjemný, vyzařuje její sílu a útok," uvádí Daniel Skrčený, "S designem této rakety vás na kurtu každý spolehlivě rozezná," dodává Ivo Stoklas. S pozitivními poznámkami na adresu designu se přidali i junioři: "Pěkná červenobílá raketa velmi ladí s červenou omotávkou," rozepsal se Jakub Klubal, stručnou pochvalnou poznámku ve svém hodnocení uvádějí i Jan Vorlík a Tomáš Svoboda. Hodnocení juniorského týmu však zároveň potvrzuje fakt, že tato raketa patří spíše do rukou dospělých a profi hráčů: "S raketou se mi nejlépe hrály klíry a dropy. Přijde mi, že je moc vyvážená do hlavy," uvedl například Jan Vorlík, "Hrály se mi dobře obranné údery, například výhozy od sítě, ovšem hůř se mi hrály klíry a smeče," hodnotil Jakub Klubal. A Robert Chalupecký dodává závěrem realisticky: "V rukou profi hráče to bude velmi kvalitní raketa – pro mě nic moc."

Verdikt: modrá je dobrá, červená je lepší

Yonex ArcSaber 10 uspěl v testování BadmintonWebu výjimečně dobře. Kontrolu útočných úderů zhodnotil testovací tým jako výbornou (průměr známek 1,25, junioři pro srovnání hodnotili známkou 1,6) – a známka pro kontrolu útočných úderů byla u Yonex ArcSaber 10 vůbec nejvyšší ze všech osmi testovaných raket! Kontrolu obranných úderů hodnotíme jako velmi dobrou (průměr známek vyšel na čistou dvojku, junioři hodnotili 1,8).

BadmintonWeb.cz doporučuje Yonex ArcSaber 10 pouze mužům a zkušeným, závodním hráčům, kteří už mají dobře zvládnutou úderovou techniku. Pro začátečníka bude raketa příliš tuhá a nevyužije celý její potenciál zejména v útočné hře.

Yonex ArcSaber 10 doporučujeme hráčům, kteří spoléhají na útočný styl hry založený na razantních úderech, smečích a častém zakončování. Raketa ale není jednoúčelová "rubací" zbraň – výborné útočné vlastnosti doplňuje i solidní kontrola při technických a obranných úderech.

Verdikt: Zářivě červená raketa je nepřehlédnutelná nejen pro svůj vzhled: jde o špičkový model útočné rakety, které ale nechybí solidní kontrola nad údery. V rukou závodního hráče může jít o účinnou zbraň, a široká obliba této rakety mezi hráči světové špičky není vůbec náhodná. Tohle je raketa pro tvrdé chlapy, kteří nejdou pro smeč daleko!

Raketu testovali: mistr republiky i extraligoví hráči

Pavel Drančák, mistr ČR ve čtyřhře 2009 a 2010, hráč extraligového družstva Sokol Meteor Praha Radotín, vedoucí hráč českého žebříčku smíšené čtyřhry

Tomáš a Ondřej Kopřivovi, trojnásobní stříbrní medailisté z MČR ve čtyřhře, nejlepší český deblový pár na světovém žebříčku, reprezentanti ČR

Daniel Skrčený, Mikuláš Skála, Ivo Stoklas, Marek Teller, Petr Hošek, hráči extraligového družstva Sokol Meteor Praha Radotín

Juniorský testovací tým: Martin Kondr, Jakub Klubal, Jan Vorlík, Tomáš Svoboda, Robert Chalupecký

 

Hodnocení profi testovacího týmu BadmintonWeb.cz:

disciplína/hodnotil

Pavel Drančák

Daniel Skrčený

Tomáš Kopřiva

Ondřej Kopřiva

Mikuláš Skála

Ivo Stoklas

Marek Teller

Petr Hošek

Kontrola útočných úderů

1

1

1

1

1

1

2

2

Kontrola obranných úderů

3

3

1

1

2

2

1

3

 

Doporučení

 

Junioři/juniorky

ne

ne

ano

ne

ne

ne

ne

ne

Ženy

ne

ano

ano

ne

ne

ne

ano

ne

Muži

ano

ano

ano

ano

ano

ano

ne

ano

Začátečník

ne

ne

ne

ne

ne

ne

ne

ne

Středně pokročilý

ne

ne

ne

ano

ne

ne

ne

ne

Profi

ano

ano

ano

ano

ano

ano

ano

ano

Útočné pojetí hry

ano

ano

ano

ano

ano

ano

ne

ano

Obranné pojetí hry

ne

ne

ne

ne

ne

ne

ne

ne

Technické pojetí hry

ne

ne

ano

ano

ne

ano

ano

ne


Pavel Drančák: "Raketa vyvážená do hlavy pro razantní hru. Při horních úderech perfektní kontrola zahrávaných úderů."
Daniel Skrčený: "Raketa je pro singlové hráče, její vyvážení do hlavy umožňuje a zrychluje útočné pojetí hry. Vzhled rakety je příjemný, vyzařuje její sílu a útok. Raketa vyhovovala hráčům s ofensivním stylem hry."
Tomáš Kopřiva: "Opět výborně vede útočné údery, má tužsí stvbu, proto je příhodná pro útočné hráče, avšak i pro technické pojetí hry ji nelze nedoporučit. Jedná se o komplexní raketu, jejíž kvality ocení ale spíše profesionální hráči. Hraje s ní Taufik Hidayat."
Ondřej Kopřiva: "Raketa skvěle vede zejména útočné údery, je vhodná i k velice tvrdému napletení. Tlustší rukojeť také napovídá, že je raketa určena zejména útočně založeným hráčů. Jde o vyvolenou raketu například Taufika Hidayata nebo Petera Gadeho."
Mikuláš Skála: "Příjemně vyvážená raketa pro agresivní útočnou hru. Velice dobře vede úder a je přiměřeně pružná, čímž potěší i techničtější hráče."
Ivo Stoklas: "Tak jako většina raket z řady A
rcSaber i tato se vyznačuje útočně-technickým pojetím hry. Je třeba plně zvládat techniku úderů pro využití celého potenciálu této rakety. S designem této rakety vás na kurtu každý spolehlivě rozezná."
Marek Teller: "Umožňuje velkou kontrolu úderů a zároveň dobrou razanci."
Petr Hošek: "Raketa vyvážená do hlavy pro útočné pojetí hry, nepříliš dobrá kontrola technických úderů."


Hodnocení testovacího týmu juniorů:

disciplína/hodnotil

Martin Kondr

Jakub Klubal

Jan Vorlík

Tomáš Svoboda

Robert Chalupecký

Kontrola útočných úderů

1

2

2

1

2

Kontrola obranných úderů

1

1

2

3

2

 

Doporučení

 

Junioři/juniorky

ne

ano

ne

ne

ne

Ženy

ne

ne

ne

ne

ne

Muži

ano

ano

ano

ano

ano

Začátečník

ne

ne

ne

ne

ne

Středně pokročilý

ne

ano

ano

ne

ne

Profi

ano

ne

ne

ano

ano

Útočné pojetí hry

ano

ne

ne

ano

ano

Obranné pojetí hry

ne

ano

ne

ne

ano

Technické pojetí hry

ne

ne

ano

ne

ano


Martin Kondr: "Raketa, se kterou nebudete mít problémy přestřelit celé hřiště. Pěkná kontrola nad útočnými údery, v obraně je na tom také velice dobře."
Jakub Klubal: "Hrály se mi dobře obranné údery, například výhozy od sítě, ovšem hůř se mi hrály klíry a smeče. Design: pěkná červenobílá raketa velmi ladí s červenou omotávkou."
Jan Vorlík: "S raketou se mi nejlépe hrály klíry a dropy. Přijde mi, že je moc vyvážená do hlavy. Design rakety se mi velmi líbil."
Tomáš Svoboda: "Hrály se mi s raketou výborně útočné údery, především smeče. Design je dobrý."
Robert Chalupecký: "V rukou profi hráče to bude velmi kvalitní raketa – pro mě nic moc."

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.01.2011]

Diskuze k článku

16.05.2011 21:09
Marek Frait
Tuto raketu doporucuji nechat vyplest nejmin na 11 kilo (10.5 na 11). Je to uplne neco jineho, nez zkouset hrat s puvodnim vypletem nekde okolo 9 kg, temer jako by to byla uplne jina raketa (a to na 11 kg mnohem lepsi).
06.01.2011 19:46
Martin Bláha
Dobrý den,je pravda,že raketa je na kurtu nepřehlédnutelná (hned zaujme). Chtěl jsem se zeptal,jestli nebudete testovat i raketu Yonex Nanospeed 9900,dlouho o ní uvažuji a váš test by mě hodně pomohl k rozhodnutí. Jinak díky,že tento web existuje,tady se člověk doví o badecu vše.
06.01.2011 22:39
Tomáš Krajča
Dobrý den, NS9900 jsme také otestovali a v pořadí je jako další - recenze tedy vyjde příští týden. Je to velice zajímavá raketa, která vyšla jako jedna z mála zajímavých variant pro technické hráče a "psy obranáře". Mezi dalšími recenzemi pak bude ještě NanoSpeed 6600, také velice zajímavá "měkká" raketa.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Yonex Voltric: nová řada raket s novou technologií

Voltric - takový název nese nová série raket, kterou představila firma Yonex. K dispozici jsou podrobné informace o raketě Yonex Voltric 70. Jak funguje technologie, která má zajistit zároveň mimořádnou sílu úderu i kontrolu?

Yonex Voltric 70: temná útočná super-zbraň

Testovací tým BadmintonWebu zhodnotil novinku ze stáje firmy Yonex: Voltric 70 je nenápadná raketa s tmavým designem, která ale díky technologickým novinkám přináší parádní útočnou sílu a zároveň velmi dobrou kontrolu.

Yonex NanoSpeed 9900: raketa pro deblové hračičky

Většina nových raket podporuje především agresivní, útočný styl. Ale co badmintonisté – technici a "psi obranáři" – mají s čím hrát? Odpovědí může být raketa Yonex NanoSpeed 9900, poslední model řady, která se snaží dosáhnout ...

Yonex NanoSpeed 850: univerzální raketa "pro každého"

Vedle špičkových modelů profesionálních raket se náš tým podíval i na levnější rakety, které mohou posloužit začátečníkům i mírně pokročilým. Předností Yonex NanoSpeed 850 je zejména její univerzálnost.

Yonex ArcSaber 9 Woman: jen růžová to může být

"Raketa žen a homosexuálů" – i to se objevilo v hodnocení testovacího týmu u rakety Yonex ArcSaber 9, která je svým růžovým designem předurčena k tomu, aby imponovala něžnému pohlaví. V testování ale příjemně překvapila svými ...

Yonex ArcSaber 008: raketa pro tvrdé smečaře

Testovací tým BadmintonWeb.cz se podíval na zoubek Yonex ArcSaber 008. Cenově dostupný model rakety pro středně pokročilé hráče zaujal zejména svou razancí úderů, raketa se hodí pro zlepšování herních dovedností.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS