O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Velké domácí turnaje: Memoriál Holobradého a MM ČR

Tento víkend se rozjedou boje o body do republikového žebříčku na prvním turnaji GPA dospělých: Memoriálu Holobradého. Do Vinoře se sjede česká špička i hráči ze Slovenska. 14 dní nato čeká české diváky ještě lepší podívaná – v Brně se bude konat Mezinárodní mistrovství České republiky - turnaj International Challenge.

Memoriál Holobradého: domácí špička se předvede ve Vinoři

Memoriál Holobradého je tradičně prvním velkým turnajem sezóny na domácí úrovni. Jde o turnaj Grand Prix A s nejvyšším bodovým ohodnocením, kterého se zúčastní většina nejlepších Čechů a letos také hosté ze Slovenska, Kanady a Indonésie. Hrací dny jsou pátek až neděle 17.-19. září, začíná se v pátek kvalifikací, v sobotu zápasy hlavní soutěže od 8:30 ráno a v neděli semifinálovými a finálovými bitvami. Zajímavosti o turnaji a trochu statistiky najdete v našem nedávném článku Memoriál Holobradého, nyní se věnujme přehledu účastníků.

Mezi muži bude jedničkou Lukáš Zevl, na vítězství budou pomýšlet i další nasazení a přední hráči domácího žebříčku Jan Segeč, Jan Vitvera či Petr Jelínek. Ozdobou turnaje bude zahraniční účast: druhým nasazeným je Indonésan Viki Indra Okvana, z kvalifikace se do hlavní soutěže a k vavřínům budou muset probít Slováci Balucha, Hniličan, Kuchyňár, Prokop, Smrek a Vachálek, či Kanaďan Max Koreny. Právě ten vytvořil pro čtyřhru silný pár s domácím Pavlem Drančákem, uvidíme, kolik jim kvalifikace vezme sil do soubojů s elitními dvojicemi Rubáš-Sobota, Jelínek-Okvana či Hošek-Teller.

Mezi ženami je účast přímo hvězdná: z první patnáctky hráček na turnaji chybí jediná! Nasazenou jedničkou bude Megawati Gustiani Sari z Indonésie – v obhajobě titulu jí ale bude chtít zabránit kompletní domácí špička: Dominika Koukalová, Hana Kollarová, Lucie Havlová, Martina Vacková, Tereza Lajdová, Zuzana Pavelková, Eva Titěrová či Miroslava Vašková. V deblu čeká nasazené jedničky, Šárku Křížkovou a Alžbětu Bášovou, konfrontace se zkušenějšími páry Erbenová-Vacková, Tomalová-Megawati a zejména Kollarová-Titěrová. A konečně v mixu bude zajímavé sledovat, zda a kdo zastaví indonéskou spolupráci Okvana-Megawati: podaří se prorazit asijskou zeď páru Drančák-Kollarová? Prosadí se dvojice Sobota-Kozová, Zevl-Havlová, Skrčený-Erbenová či Herout-Titěrová?

Odpovědi se dozvíte tento víkend, turnaj můžete sledovat na tournamentsoftware.

Mezinárodní mistrovství České republiky: světové hvězdy v Brně

Yonex Czech International, mezinárodní mistrovství České republiky, bude největší podzimní událostí – jedná se o turnaj úrovně International Challenge, největší, který se bude v září v Evropě hrát. To přilákalo do Brna výtečnou konkurenci, a tak bude mít hlavní hvězda turnaje, Petr Koukal, co dělat, aby obhájil loňské vítězství ve dvouhře. Koukal zůstane prvním nasazeným, utkat se ale může například s polským veteránem Przemyslawem Wachou, předními evropskými singlisty Rune Ulsingem (Dánsko), Ville Langem (Finsko) či Scottem Evansem (Irsko). Mezi přihlášenými je i kanadská jednička Stephan Wojcikiewicz, Dmytro Zavadský z Ukrajiny, překvapení belgického mezinárodního mistrovství Eetu Heino z Finska, či nedávný přemožitel Jakuba Bitmana Valerij Atrašenkov (Ukrajina). Z Čechů je vedle Koukala v hlavní soutěži už jen Jan Vondra, v kvalifikaci budou bojovat Pavel Florián, Tomáš Kopřiva, Jakub Bitman, či Lukáš Zevl – a také Viktor Axelsen (Dánsko), úřadující juniorský mistr světa!

Ozdobou turnaje v ženské dvouhře bude účast Judith Meulendijksové z Nizozemska, čtyřiadvacáté hráčky světa. Česká naděje na medailové umístění, Kristína Ludíková, je až šestou nasazenou: ještě před ní budou do turnajového pavouka rozmístěny Larisa Grigová (Ukrajina), Camilla Sorensenová (Dánsko), Tatjana Bibiková (Rusko) a Maja Tvrdy (Slovinsko). Další Češky už se do hlavní soutěže nevešly, v kvalifikaci se o ni budou snažit například Zuzana Pavelková, Dominika Koukalová, Lucie Havlová či Miroslava Vašková.

Shora i zdola ve čtyřhře mužů budou pavoukem postpovat anglické páry: nasazenými jedničkami jsou Marcus Ellis a Peter Mills, dvojkami Chris Langridge a Robin Middleton. I v dalším pořadí jsou ale kvalitní evropské dvojice: De ruiter – Khodabux (Nizozemsko), Constantin – Vincent a Careme – Grosjean (Francie), anebo Elbjorn – Skovgaard (Dánsko). Českou vlajku budou držet Tomáš a Ondřej Kopřivové a také René Neděla s rakouským spoluhráčem Romanem Zirwaldem, mistři republiky Pavel Drančák a Jakub Bitman budou muset hrát kvalifikaci.

Ve čtyřhře žen budou největšími favoritkami Francouzky Laura Choinetová a Weny Rasidiová, první nasazené. Šlapat na paty jim ale budou páry Barningová-Muskensová (Nizozemsko), Helsbolová-Skelbaeková (Dánsko) – a doufejme, že i české páry v hlavní soutěži Alžběta Bášová a Šárka Křížková, Lucie Černá a Kateřina Tomalová, Zuzana Pavelková a Miroslava Vašková, Monika Erbenová a Martina Vacková a také Martina Fartágová se švýcarskou partnerkou Enniou Biedermannovou.

Konečně v mixu jdou z pozice prvních nasazených do boje Valerij Atrašenkov a Elena Prusová (Ukrajina), popasují se například s páry Careme-Choinetová (Francie), Szkusdlarczyk-Wojtkowská (Polsko), anebo známou indonéskou dvojicí Okvana-Megawati. Z Čechů do hlavní soutěže zasáhnou Jakub Bitman a Alžběta Bášová a Stanislav Kohoutek se Zuzanou Pavelkovou, v kvalifikaci budou o postup bojovat páry Drančák-Havlová a Florián-Černá.

Detailní informace o Mezinárodním mistrovství ČR můžete sledovat na oficiálním webu, průběžné zpravodajství pak na Czechbadminton.cz a pochopitelně také zde na BadmintonWeb.cz.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

White Nights: červený pruh znamenal vítězství

Na turnaji evropského circuitu, který proběhl ve městě Gatchina v petrohradském regionu Ruska ve dnech 7.-11. července, se radovali zástupci zemí, jejichž vlajky spojuje jeden prvek: červený pruh ve spodní části. Ze zlatých ...

Vietnam Grand Prix: juniorská mistryně ukázala sílu

Souběžně s evropskými circuitovými turnaji dospělých i juniorů se konalo také Vietnam Grand Prix. Turnaje úrovní jen těsně pod Super Serií se zúčastnila širší asijská špička, skvělým výkonem překvapila zejména Ratchanok ...

Příprava na republiku: jak trénuje Petr Koukal

Nejlepší český singlista podle mezinárodního žebříčku zveřejňuje na své facebookové stránce videa z přípravy na vrchol domácí sezóny – mistrovství České republiky. Sledujte, jak se připravuje profesionál.

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS