O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Velké domácí turnaje: Memoriál Holobradého a MM ČR

Tento víkend se rozjedou boje o body do republikového žebříčku na prvním turnaji GPA dospělých: Memoriálu Holobradého. Do Vinoře se sjede česká špička i hráči ze Slovenska. 14 dní nato čeká české diváky ještě lepší podívaná – v Brně se bude konat Mezinárodní mistrovství České republiky - turnaj International Challenge.

Memoriál Holobradého: domácí špička se předvede ve Vinoři

Memoriál Holobradého je tradičně prvním velkým turnajem sezóny na domácí úrovni. Jde o turnaj Grand Prix A s nejvyšším bodovým ohodnocením, kterého se zúčastní většina nejlepších Čechů a letos také hosté ze Slovenska, Kanady a Indonésie. Hrací dny jsou pátek až neděle 17.-19. září, začíná se v pátek kvalifikací, v sobotu zápasy hlavní soutěže od 8:30 ráno a v neděli semifinálovými a finálovými bitvami. Zajímavosti o turnaji a trochu statistiky najdete v našem nedávném článku Memoriál Holobradého, nyní se věnujme přehledu účastníků.

Mezi muži bude jedničkou Lukáš Zevl, na vítězství budou pomýšlet i další nasazení a přední hráči domácího žebříčku Jan Segeč, Jan Vitvera či Petr Jelínek. Ozdobou turnaje bude zahraniční účast: druhým nasazeným je Indonésan Viki Indra Okvana, z kvalifikace se do hlavní soutěže a k vavřínům budou muset probít Slováci Balucha, Hniličan, Kuchyňár, Prokop, Smrek a Vachálek, či Kanaďan Max Koreny. Právě ten vytvořil pro čtyřhru silný pár s domácím Pavlem Drančákem, uvidíme, kolik jim kvalifikace vezme sil do soubojů s elitními dvojicemi Rubáš-Sobota, Jelínek-Okvana či Hošek-Teller.

Mezi ženami je účast přímo hvězdná: z první patnáctky hráček na turnaji chybí jediná! Nasazenou jedničkou bude Megawati Gustiani Sari z Indonésie – v obhajobě titulu jí ale bude chtít zabránit kompletní domácí špička: Dominika Koukalová, Hana Kollarová, Lucie Havlová, Martina Vacková, Tereza Lajdová, Zuzana Pavelková, Eva Titěrová či Miroslava Vašková. V deblu čeká nasazené jedničky, Šárku Křížkovou a Alžbětu Bášovou, konfrontace se zkušenějšími páry Erbenová-Vacková, Tomalová-Megawati a zejména Kollarová-Titěrová. A konečně v mixu bude zajímavé sledovat, zda a kdo zastaví indonéskou spolupráci Okvana-Megawati: podaří se prorazit asijskou zeď páru Drančák-Kollarová? Prosadí se dvojice Sobota-Kozová, Zevl-Havlová, Skrčený-Erbenová či Herout-Titěrová?

Odpovědi se dozvíte tento víkend, turnaj můžete sledovat na tournamentsoftware.

Mezinárodní mistrovství České republiky: světové hvězdy v Brně

Yonex Czech International, mezinárodní mistrovství České republiky, bude největší podzimní událostí – jedná se o turnaj úrovně International Challenge, největší, který se bude v září v Evropě hrát. To přilákalo do Brna výtečnou konkurenci, a tak bude mít hlavní hvězda turnaje, Petr Koukal, co dělat, aby obhájil loňské vítězství ve dvouhře. Koukal zůstane prvním nasazeným, utkat se ale může například s polským veteránem Przemyslawem Wachou, předními evropskými singlisty Rune Ulsingem (Dánsko), Ville Langem (Finsko) či Scottem Evansem (Irsko). Mezi přihlášenými je i kanadská jednička Stephan Wojcikiewicz, Dmytro Zavadský z Ukrajiny, překvapení belgického mezinárodního mistrovství Eetu Heino z Finska, či nedávný přemožitel Jakuba Bitmana Valerij Atrašenkov (Ukrajina). Z Čechů je vedle Koukala v hlavní soutěži už jen Jan Vondra, v kvalifikaci budou bojovat Pavel Florián, Tomáš Kopřiva, Jakub Bitman, či Lukáš Zevl – a také Viktor Axelsen (Dánsko), úřadující juniorský mistr světa!

Ozdobou turnaje v ženské dvouhře bude účast Judith Meulendijksové z Nizozemska, čtyřiadvacáté hráčky světa. Česká naděje na medailové umístění, Kristína Ludíková, je až šestou nasazenou: ještě před ní budou do turnajového pavouka rozmístěny Larisa Grigová (Ukrajina), Camilla Sorensenová (Dánsko), Tatjana Bibiková (Rusko) a Maja Tvrdy (Slovinsko). Další Češky už se do hlavní soutěže nevešly, v kvalifikaci se o ni budou snažit například Zuzana Pavelková, Dominika Koukalová, Lucie Havlová či Miroslava Vašková.

Shora i zdola ve čtyřhře mužů budou pavoukem postpovat anglické páry: nasazenými jedničkami jsou Marcus Ellis a Peter Mills, dvojkami Chris Langridge a Robin Middleton. I v dalším pořadí jsou ale kvalitní evropské dvojice: De ruiter – Khodabux (Nizozemsko), Constantin – Vincent a Careme – Grosjean (Francie), anebo Elbjorn – Skovgaard (Dánsko). Českou vlajku budou držet Tomáš a Ondřej Kopřivové a také René Neděla s rakouským spoluhráčem Romanem Zirwaldem, mistři republiky Pavel Drančák a Jakub Bitman budou muset hrát kvalifikaci.

Ve čtyřhře žen budou největšími favoritkami Francouzky Laura Choinetová a Weny Rasidiová, první nasazené. Šlapat na paty jim ale budou páry Barningová-Muskensová (Nizozemsko), Helsbolová-Skelbaeková (Dánsko) – a doufejme, že i české páry v hlavní soutěži Alžběta Bášová a Šárka Křížková, Lucie Černá a Kateřina Tomalová, Zuzana Pavelková a Miroslava Vašková, Monika Erbenová a Martina Vacková a také Martina Fartágová se švýcarskou partnerkou Enniou Biedermannovou.

Konečně v mixu jdou z pozice prvních nasazených do boje Valerij Atrašenkov a Elena Prusová (Ukrajina), popasují se například s páry Careme-Choinetová (Francie), Szkusdlarczyk-Wojtkowská (Polsko), anebo známou indonéskou dvojicí Okvana-Megawati. Z Čechů do hlavní soutěže zasáhnou Jakub Bitman a Alžběta Bášová a Stanislav Kohoutek se Zuzanou Pavelkovou, v kvalifikaci budou o postup bojovat páry Drančák-Havlová a Florián-Černá.

Detailní informace o Mezinárodním mistrovství ČR můžete sledovat na oficiálním webu, průběžné zpravodajství pak na Czechbadminton.cz a pochopitelně také zde na BadmintonWeb.cz.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS