Yonex Canada Open: tři tituly na Tchaj-wan

Kanadský Richmond hostil 13.-18. července mezinárodní turnaj kategorie Grand Prix. Účastnili se ho i Češi, ale přiliš se jim nedařilo: pouze Petr Koukal se dostal do třetího kola dvouhry. Trojnásobnými vítězi byli reprezentanti Tchaj-wanu: Fang Chieh Min a Lee Sheng Mu v deblu mužů, Cheng Wen Hsing a Chien Yu Chin v ženské čtyřhře, Lee Sheng Mu a Chien Yu Chin v mixu. Dvouhru mužů ovládl Taufik Hidayat, mezi ženami byla nejlepší Zhu Lin (Čína). Sledujte videozáznam finálových utkání dvouhry!

Česká stopa: nejúspěšnější Petr Koukal

Na mezinárodním mistrovství Kanady startovali tři čeští reprezentanti. Nejvíce se dařilo Petru Koukalovi – ten dokázal ve dvouhře zvítězit ve dvou utkáních. Postupně porazil Sune Gavholta z Dánska a Keirana Merileese ze Skotska, až ve třetím kole podlehl Francouzi Simonu Manourymu. Ve dvouhře startoval ještě Pavel Florián, jihočeský hráč ale hned v prvním kole podlehl Dánovi Martinu Bille Larsenovi. Dva nevydařené zápasy si připsala také česká ženská jednička Kristina Ludíková – v mixu se Sune Gavholtem podlehli v prvním kole páru Flandy Limpele (Indonésie), Britte Andersenová (Dánsko), ve dvouhře pak Kristina nestačila korejské reprezentantce Jang Soo Young.

Dvouhra mužů: Taufik se na vítězství nadřel

Jednoznačným favoritem dvouhry mužů byl Taufik Hidayat. Indonéský badmintonista číslo jedna se ale na vítězství pořádně nadřel – už v prvním kole hrál na tři sety s domácím reprezentantem Alexandrem Pangem, pořádně ho potrápil také Francouz Mathieu Lo Ying Ping a v semifinále musel Taufik bojovat na tři sety s německým hráčem Dieterem Domkem. Sledujte videozáznam jeho finálového utkání proti Brice Leverdezovi z Francie:

Dvouhra žen: čínská kvalita se prosadila

Zhu Lin sice nepatří do "áčka" čínské reprezentace, ale potvrdila špičkovou kvalitu čínského ženského badmintonu, když dokázala ve druhém kole porazit nasazenou jedničku, Francouzku Pi Hongyan. Pak už nezaváhala, až ve finále musela svést náročný souboj s německou bojovnicí Juliane Schenkovou. Jak si s ní poradila, si můžete prohlédnout ve videozáznamu:

Čtyřhry: všechna zlata na Tchaj-wan

V párových disciplínách byli k nezastavení reprezentanti Tchaj-wanu. V poslední době se velmi daří deblovému páru Fang Chieh Min a Lee Sheng Mu. Tchajwanští rychlíci svou pestrou a agresivní hrou nedali ani tentokrát nikomu šanci a potvrdili dobrou formu před mistrovstvím světa v Paříži.

V mixu patřilo vítězství dvojici Lee Sheng Mu a Chien Yu Chin - finále smíšené čtyřhry bylo dokonce čistě tchajwanské a kanadské tribuny mohly obdivovat hru založenou zejména na startovní reakci a obrovské rychlosti všech účastníků.

Vítěznou dvojicí v deblu žen se staly Cheng Wen Hsing a Chien Yu Chin. Druhá jmenovaná tak napodobila svého mixéra a získala v Kanadě hned dvě zlaté medaile. V letadle směrem Tchaj-wan muselo být po skončení Yonex Canada Open 2010 pořádně veselo...

Autor: Tomáš Krajča [20.07.2010]