O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Yonex Canada Open: tři tituly na Tchaj-wan

Kanadský Richmond hostil 13.-18. července mezinárodní turnaj kategorie Grand Prix. Účastnili se ho i Češi, ale přiliš se jim nedařilo: pouze Petr Koukal se dostal do třetího kola dvouhry. Trojnásobnými vítězi byli reprezentanti Tchaj-wanu: Fang Chieh Min a Lee Sheng Mu v deblu mužů, Cheng Wen Hsing a Chien Yu Chin v ženské čtyřhře, Lee Sheng Mu a Chien Yu Chin v mixu. Dvouhru mužů ovládl Taufik Hidayat, mezi ženami byla nejlepší Zhu Lin (Čína). Sledujte videozáznam finálových utkání dvouhry!

Česká stopa: nejúspěšnější Petr Koukal

Na mezinárodním mistrovství Kanady startovali tři čeští reprezentanti. Nejvíce se dařilo Petru Koukalovi – ten dokázal ve dvouhře zvítězit ve dvou utkáních. Postupně porazil Sune Gavholta z Dánska a Keirana Merileese ze Skotska, až ve třetím kole podlehl Francouzi Simonu Manourymu. Ve dvouhře startoval ještě Pavel Florián, jihočeský hráč ale hned v prvním kole podlehl Dánovi Martinu Bille Larsenovi. Dva nevydařené zápasy si připsala také česká ženská jednička Kristina Ludíková – v mixu se Sune Gavholtem podlehli v prvním kole páru Flandy Limpele (Indonésie), Britte Andersenová (Dánsko), ve dvouhře pak Kristina nestačila korejské reprezentantce Jang Soo Young.

Dvouhra mužů: Taufik se na vítězství nadřel

Jednoznačným favoritem dvouhry mužů byl Taufik Hidayat. Indonéský badmintonista číslo jedna se ale na vítězství pořádně nadřel – už v prvním kole hrál na tři sety s domácím reprezentantem Alexandrem Pangem, pořádně ho potrápil také Francouz Mathieu Lo Ying Ping a v semifinále musel Taufik bojovat na tři sety s německým hráčem Dieterem Domkem. Sledujte videozáznam jeho finálového utkání proti Brice Leverdezovi z Francie:

Dvouhra žen: čínská kvalita se prosadila

Zhu Lin sice nepatří do "áčka" čínské reprezentace, ale potvrdila špičkovou kvalitu čínského ženského badmintonu, když dokázala ve druhém kole porazit nasazenou jedničku, Francouzku Pi Hongyan. Pak už nezaváhala, až ve finále musela svést náročný souboj s německou bojovnicí Juliane Schenkovou. Jak si s ní poradila, si můžete prohlédnout ve videozáznamu:

Čtyřhry: všechna zlata na Tchaj-wan

V párových disciplínách byli k nezastavení reprezentanti Tchaj-wanu. V poslední době se velmi daří deblovému páru Fang Chieh Min a Lee Sheng Mu. Tchajwanští rychlíci svou pestrou a agresivní hrou nedali ani tentokrát nikomu šanci a potvrdili dobrou formu před mistrovstvím světa v Paříži.

V mixu patřilo vítězství dvojici Lee Sheng Mu a Chien Yu Chin - finále smíšené čtyřhry bylo dokonce čistě tchajwanské a kanadské tribuny mohly obdivovat hru založenou zejména na startovní reakci a obrovské rychlosti všech účastníků.

Vítěznou dvojicí v deblu žen se staly Cheng Wen Hsing a Chien Yu Chin. Druhá jmenovaná tak napodobila svého mixéra a získala v Kanadě hned dvě zlaté medaile. V letadle směrem Tchaj-wan muselo být po skončení Yonex Canada Open 2010 pořádně veselo...

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.07.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Univerziáda: nejlepší tým má Čína, nejvíc titulů Tchaj-wan

Tchaj-wan byl v minulém týdnu dějištěm akademického mistrovství světa v badmintonu. V týmové soutěži se z vítězství radovalo podle očekávání družstvo Číny, v soutěži jednotlivců ale došlo k několika překvapením. Nakonec si ...

Backhandová smeč: nic není nemožné

Smečovat z backhandu se zdá mnoha hráčům nemožné, většině pak neobvyklé, neužitečné či příliš obtížné. Ale šedivá je teorie, zelený strom života – a badminton je pestrá hra plná možností. Podívejte se, s jakou lehkostí smečuje ze ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS