O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Swiss Open: české trio skončilo v prvním kole

Turnaj Swiss Open už sice nepatří do elitní kategorie Super Series, přesto se ale na něm sešla výtečná konkurence. Tři vítězství si nakonec vybojovali reprezentanti Korey, čeští hráči se loučili už v prvním kole dvouhry mužů.

Česká hodina a půl na Swiss Open

Petr Koukal, Pavel Florian a Jakub Bitman – to byl trojlístek českých zástupců na Swiss Open. Všichni hráli pouze dvouhru a "jako jeden muž" vypadli v prvním kole. Souhrn času, který Češi na kurtech mezinárodnícho mistrovství Švýcarska strávili, tak činil pouze necelou hodinu a půl. Během ní podlehl Jakub Bitman 12. nasazenému, zkušenému malajsijskému singlistovi – Wong Choong Hann mu povolil 19 a 13 bodů. Soupeřem Pavla Floriana byl hráč ze stejné země, devátý nasazený Muhammad Hafiz Hashim. Florian dosáhl na 10 a 16 bodů. Jediný Petr Koukal měl evropského soupeře, Pablo Abian ze Španělska byl ale nad jeho síly. Petr si uhrál "jen" 16 a 12 bodů.

Finále: velká korejská přehlídka

Finálový den přinesl velkou korejskou přehlídku: hned tři zápasy se odehrály pouze v režii korejské reprezentace – čtyřhra žen, čtyřhra mužů i dvouhra mužů byla národnostně homogenní. Na vítězství ve jmenovaných disciplínách dosáhly Ha Jung Eun s Kim Min Jung, Ko Sung Hyun a Yoo Yeon Seong a ve dvouhře pak Park Sung Hwan.

Jediné korejské zklamání v neděli 20. března znamenala porážka Sung Ji Hyun od turnajové dvojky: indická hráčka Saina Nehwalová zvítězila ve dvou setech 21:13 a 21:14. A pouze finále mixu bylo obsazené Evropany: Joachim Fischer Nielsen s Christinnou Pedersenovou v něm předčili dvojici Nathan Robertson – Jenny Wallworková.

Kompletní výsledky finálových utkání:

čtyřhra žen: Ha Jung Eun, Kim Min Jung - Jung Kyung Eun, Kim Ha Na (všechny Korea) 21:12 21:13
dvouhra žen: Saina Nehwalová (Indie) – Sung Ji Hyun (Korea) 21:13 21:14
čtyřhra mužů:Ko Sung Hyun, Yoo Yeon Seong - Jung Jae Sung, Lee Yong Dae (všichni Korea) 21:17 21:16
dvouhra mužů: Park Sung Hwan - Lee Hyun Il (oba Korea) 17:21 21:9 21:17
smíšená čtyřhra: Joachim Fischer Nielsen, Christinna Pedersenová (Dánsko) – Nathan Robertson, Jenny Wallworková (Anglie) 23:21 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.03.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS