O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Singapore Open: turnaj plný překvapení

O víkendu vyvrcholil v Singapuru další turnaj kategorie Super Series. Singapore Open vynechala řada špičkových hráčů v čele s čínskou reprezentací, a tak není divu, že se na předních místech objevovala nezvyklá jména. Ve dvouhře mužů si nejlépe vedl Sony Dwi Kuncoro (Indonésie), ženám vládla Saina Nehwalová (Indie). Čtyřhru mužů vyhráli Fang Chieh Min a Lee Sheng Mu (Tchaj-wan), ženský debl domácí Sari Shinta Mulia a Yao Lei, v mixu zvítězili úřadující mistři světa Thomas Laybourn a Kamilla Rytter-Juhlová (Dánsko).

Dvouhry: na očekávaný souboj Chong Wei – Gade nedošlo

Ve dvouhře mužů byly karty papírově rozdány jasně: ve finále se měli utkat světová jednička Lee Chong Wei a evropský mistr Peter Hoeg Gade. Malajsijský badmintonista se ale nakonec nedostal ani ze čtvrtfinále, když ve třech setech podlehl Sony Dwi Kuncorovi. Indonésana zastihl turnaj ve vynikající formě a zase jednou se stal katem favorizovaných hráčů. Jako jediný si pak dovedl ve finále poradit i s čerstvým buddhistickým mnichem, reprezentantem Thajska Boonsakem Ponsanou.

Sony Dwi Kuncoro (Indonésie) – Boonsak Ponsana (Thajsko) 21:16 21:16

 

Ve dvouhře žen se radovala ze svého druhého titulu na Super Series v kariéře indická naděje Saina Nehwalová. Nejtěžším zápasem pro ni zřejmě bylo semifinále proti čínské rutinérce Lu Lan, ve finále pak ve dvou setech přehrála tchajwanskou reprezentantku Tai Tzu Ying.

Saina Nehwalová (Indie) – Tai Tzu Ying (Tchajwan) 21:18 21:15

Čtyřhry: Evropané se prosadili tradičně jen v mixu

Ve čtyřhře mužů se prosadil až do finále velezkušený pár Tony Gunawan a Howard Bach. Reprezentanti USA v semifinále čelili korejské dvojici Ko-Yoo, přemožitelům světových jedniček Koo a Tana z Malajsie. Z druhé strany pavouka postupovali nezadržitelně směrem k finále Markis Kido a Hendra Setiawan. Mistři světa a olympijští vítězové však v semifinále nestačili na pozdější vítěze. Asi největší překvapení turnaje, tchajwanští deblisté Fang Chieh Min a Lee Sheng Mu, pak porazili i Bacha s Gunawanem a radovali se z titulu.

Fang Chieh Min, Lee Sheng Mu (Tchajwan) – Howard Bach, Tony Gunawan (USA) 21:14 21:15

 

Ženská čtyřhra přinesla největší radost domácím. Singapurská dvojice Sari Shinta Mulia a Yao Lei dokázala vyhrát více než hodinové semifinále proti tchajwanskému páru 21:19 v rozhodující sadě, ve finále pak za bouřlivé podpory publika singapurské deblistky porazily i korejský pár Kim Min Jung, Lee Hyo Jung.

Sari Shinta Mulia, Yao Lei (Singapur) – Kim Min Jung, Lee Hyo Jung (Korea) 21:17 22:20

 

Ve smíšené čtyřhře se jako v jediné disciplíně prosadili do finále "obvyklí podezřelí" – zkušená indonéská dvojice Nova Widianto a Liliana Natsirová vzdorovali dánským mistrům světa Thomasi Laybournovi a Kamille Rytter-Juhlové. Ti ale prokázali lepší aktuální formu a za půl hodiny si s Asiaty hladce poradili.

Thomas Laybourn, Kamilla Rytter-Juhlová (Dánsko) – Nova Widianto, Liliana Natsirová (Indonésie) 21:12 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.06.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Cvičení se švihadlem: kondiční příprava (nejen) pro badminton

 Švihadlo patří mezi základní pomůcky v tréninku badmintonistů. Sledujte pestré možnosti jeho využití na šestici videí z produkce BadmintonCoach.cz - naučíte se se švihadlem rozběhat, rozcvičit, a dostanete tipy na frekvenční i ...

Finty v tréninku: inspirujte se sedmičkou videí

 Zadržené a překvapivé údery nejsou jen doménou hráčů světové špičky. Zvládne je každý; dokonce i děti. Podívejte se na fintičky z příjmu, při hře na síti i v zadní části kurtu v podání mladých hráčů z pražských oddílů.

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

Finty v tréninku: trojitá porce překvapivých úderů

 Sledujte tři nová videa z produkce BadmintonCoach.cz a naučte se spodní backhandový slice, překvapivý forehandový lob z příjmu nebo zatajený backhandový lob, který můžete znát z jedinečného provedení Petera Gadeho...

Finty v tréninku: překvapivé varianty kraťasů

 Sledujte tři nová videa s fintičkami, které se tentokrát odehrávají v předních rozích a zahrnují zadržené varianty kraťasů na síti. Finty můžete zařadit do tréninku už od nejmladších kategorií.

Backhandové podání: sledujte seriál tréninkových videí

 Co všechno umožňují a co naopak zapovídají pravidla pro podání? Jaká je správná technika krátkého či dlouhého servisu? A jak podávat takticky, variabilně a přitom konzistentně? Poradí vám čtveřice tréninkových videí.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS