O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Maldives International: Petr Koukal v ostrovním ráji třetí

Do ostrovního ráje na Maledivy se za badmintonem minulý týden vypravila dvojice českých reprezentantů: domácí jednička Petr Koukal a spolu s ním Zdeněk Sváta. Petr se jako první nasazený probojoval do semifinále, v němž podlehl nejen soupeři, ale i tropickému klimatu, Zdeněk vypadl ve třetím kole. Společně ve čtyřhře mužů skončili naši hráči na 5.-8. místě.

Marný boj se čtyřiceti stupni Celsia

Petr KoukalVzhledem ke svému postavení na světovém žebříčku byl Petr Koukal na maledivách turnajovou jedničkou. Postupně na své cestě pavoukem porazil Irufana Abdullu 21:2 a 21:5, Azama Rizwana 21:19 a 21:10 a v náročném čtvrtfinále Wajida Aliho Chaudrhyho 21:19 a 21:15. V semifinále pak podlehl Karutaratne Dinukovi. Zápas trval 80 minut a skončil výsledkem 20:22 21:17 a 17:21 v neprospěch našeho reprezentanta. Petr k němu na svých oficiálních stránkách řekl: "Ve vražedných podmínkách (40 stupňů a 92% vlhkost vzduchu) jsem si sáhl úplně na dno a ve třetím setu jsem chvíli dokonce vážně rozmýšlel i možnost skrečování zápasu, protože únava byla opravdu extrémní." Petr se nechal ošetřit lékařem a po třech minutách nabral dost sil, aby zápas dohrál, ale na vítězství to bohužel nestačilo. "Ještě dlouho po zápase jsem se dával dohromady, měl jsem svalovou horečku a celkově jsem se cítil velmi oslabený. Nikdy jsem při zápase na kurtu ještě podobné vysílení necítil a snad už ani nikdy nepocítím," přála si zklamaná turnajová jednička.

Do bojů ve dvouhře mužů zasáhl ještě Zdeněk Sváta. Ten nejprve porazil Mohameda Thoifa 21:3 a 21:9, ve druhém kole si vybojoval vítězství nad Lawrencem Yu Orvillem 16:21 22:20 a 21:11, a teprve v osmifinále ho vyřadil Niluka Karunaratne 9:21 a 12:21. Pro hráče Sokola Dobruška a 34. muže domácího žebříčku to bylo určitě vydařené vystoupení na mezinárodní úrovni. Společně ve čtyřhře Petr se Zdeňkem vyhráli dvě kola, když porazili Sangkalpa Gunawardana s Ranganou Yukthi Pererou 21:14 12:21 a 21:13, a dvojici Soban Jamil - Temur Arab 21:17 a 21:15. Teprve střetnutí s evropskou konkurencí zastavilo český průchod pavoukem: ve čtvrtfinále naši podlehli rakouskému páru David Obernoster - Matthias Bertsch 17:21 21:16 a 15:21.

Drsný turnaj na korálových ostrovech

Zdeněk SvátaMaledivy jsou jednou z nejmenších zemí světa (s rozlohou necelých 300 kilometrů čtverečních se řadí na 185. místo). Tvoří je 19 korálových ostrovů, které jsou jen těsně nad hladinou moře (nejvýše cca 2,5 metru), a tak existuje reálná hrozba, že za několik let vzhledem k tání ledovců hladina oceánu stoupne tak, že Maledivy zcela zatopí. I proto v roce 2008 maledivský prezident Mohammad Našíd rozhodl o vytvoření fondu, z něhož by si jeho stát mohl koupit nové území na Srí Lance, v Indii či Austrálii. Zatím jsou však Maledivy stále turistickým rájem - a badmintonový turnaj zde má mnohá specifika. "Zajímavostí je například fakt, že zápasy byly několikrát denně přerušovány kvůli probíhajícím modlitbám," uvedl Petr Koukal ve svém povídání na oficiálních stránkách. Turnaje se zúčastnilo mnoho hráčů z blízkých zemí: Indie, Pákistánu, Srí Lanky - často hráči velmi nízko či vůbec na světovém žebříčku, ale velice dobří a hlavně zvyklí na tropické podmínky, vysokou teplotu a vlhkost.

I s přihlédnutím k těmto faktům může Petra úspěch v podobě třetího místa těšit - a není pochyb o tom, že následný několikadenní pobyt na Maledivách bude pro oba naše reprezentanty tou nejlepší regenerací...

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [31.05.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS