Slovak Open: druhé místo Drančáka s Janáčkem

Mezinárodní mistrovství Slovenska přineslo našim hráčům medailové úspěchy. Nejlépe se vedlo Pavlu Drančákovi a Jaromíru Janáčkovi, kteří obsadili v deblu druhé místo, třetí byl v singlu Adam Mendrek a Zuzana Pavelková, a také v mixu Jaromír Janáček se Sabinou Milovou.

Turnaj na Slovensku byl jedním z řady těch, na nichž se testuje nový systém počítání. Hrálo se tedy na 3 vítězné sety do 11 bodů bez nastavování.

Češi v akci: výborné výsledky v Trenčíně

Naši reprezentanti vstupovali v řadě disciplín do soutěže jako nasazení a povedlo se získat i několik medailových umístění. Ve dvouhře mužů to nejdále dotáhl Adam Mendrek, jenž postupně porazil Rosse Greena, Macieje Poulakowského a ve čtvrtfinále i turnajovou dvojku Pavla Floriana v pěti setech. V zápase na pět setů pak bohužel podlehl Justinu Teeuwenovi z Nizozemska. Jaromír Janáček už v prvním kole padl po porážce od Bena Lanea.

Mezi ženami vstupovala do turnaje v pozici jedničky Zuzana Pavelková. Po výhrách nad Jessicou Hoptonovou, Nicole Ankliovou (přemožitelkou Moniky Světničkové z prvního kola) a Danielle Gondové bohužel podlehla v semifinále pozdější vítězce Anně Narelové z Polska. Další české hráčky vypadly už v prvním kole – Sabina Milová s Martinou Repiskou a Kateřina Tomalová s Hrystynou Dhangobekovou z Ukrajiny.

V deblu neprožily dobrý turnaj Šárka Křížková s Kateřinou Tomalovou. Jako nasazené jedničky uhrály jen jedno kolo, ve druhém prohrály s chorvatskými soupeřkami. Stejný výsledek si připsaly i Ivana Zychová a Dominika Kurzová, které porazily domácí pár Drotárová-Šariščanová, ale podlehly soupeřkám z Polska.

I v mixu jsme měli první nasazený pár – Ondřej Kopřiva s Kateřinou Tomalovou po prvním volném kole porazili domácí Kožára a Vargovou, pak ale podlehli švýcarské dvojici Schaller-Burkartová. Ve stejném kole byli vyřazeni také sourozenci Michal a Monika Světničkovi, když předtím vystavili stop turnajovým čtyřkám z Chorvatska. Ve druhém kole skončila Šárka Křížková s rakouským spoluhráčem Benjaminem Schlemmerem i čistě česká dvojice Jiří Louda-Ivana Zychová. Vůbec nejdál, až k bronzovým medailím, to dotáhli Sabina Milová a Jaromír Janáček. Českokrumlovský pár si poradil s domácími Matějkou a Čižnárovou, turnajovými trojkami Oleffem a Annysovou z Belgie, i slovenskou dvojicí Vachálek-Grenčíková. V semifinále podlehli Sabina s Jaromírem polskému páru Pietryja-Wojtkowská.

Největší úspěch české výpravě přinesla čtyřhra mužů. Nasazení jako číslo jedna nepřineslo štěstí Ondřeji Kopřivovi a Pavlu Florianovi, kteří v prvním kole podlehli švýcarskémui páru Kirchmayr-Schaller (tři prohrané sety měly stejné skóre 10:11, velká smůla). Jedno kolo díky volnému losu uhráli Jiří Louda a Přemysl Voráč, kteří podlehli turnajovým dvojkám z Litvy. Mezi osm nejlepších se dostali Adam Mendrek s Michalem Světničkou po výhře nad soupeři z Ukrajiny. Ale nejlepší vystoupení v turnaji předvedli Pavel Drančák a Jaromír Janáček. Ti po dvou vyhraných kolech pomstili Kopřivu s Florianem a vítězství nad anglickou dvojicí Adamson-Sankey je dostalo až do finále. V něm už bohužel nestačili na další anglický pár Ben Lane – Sean Vendy.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Pawel Pietryja, Aneta Wojtkowská (Polsko) – Oliver Schaller, Celine Burkartová (Švýcarsko) 9:11 11:5 11:9 7:11 11:8
čtyřhra mužů: Ben Lane, Sean Vendy (Anglie) – Pavel Drančák, Jaromír Janáček 11:10 11:5 11:10
dvouhra žen: Anna Narelová (Polsko) – Hrystyna Dzhangobekovová (Ukrajina) 11:5 8:11 11:8 11:5
čtyřhra žen: Katarina Galeničová, Cheryl Seinenová (Chorvatsko, Nizozemsko) – Magdalena Witeková, Aneta Wojtkowská (Polsko) 11:7 11:9 5:11 11:7
dvouhra mužů: Matthias Almer (Rakousko) – Justin Teeuwen (Nizozemsko) 11:3 11:9 11:5

Autor: Tomáš Krajča [24.08.2014]