O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovak Junior: medaile pro české dívky

Mezinárodní mistrovství juniorů ve slovenském Púchově přineslo dvě výhry reprezentacím Polska a Švýcarska. Neztratili se ani naši reprezentanti, kteří získali cenné kovy ve většině disciplín.

Turnaj evropského juniorského circuitu hostila prostorná, nová púchovská hala Sports & Training Center. Téměř polovinu startovního pole přitom tvořili hráči z Česka, a tak nabídl slovenský turnaj mnoho příležitostí ke vzájemné konfrontaci i vyniknutí našich reprezentantů. O něco lépe než chlapci si přitom vedly dívky. Na nejlepší výsledek dosáhla deblová dvojice Michaela Fuchsová-Tereza Švábíková druhým místem v deblu. Při své cestě za druhým místem dokázaly ve vyrovnaném duelu překonat i náš aktuálně nejlepší pár Lajdová-Šikalová a teprve ve finále podlehly švýcarskému duu Ronja Stern-Simone Von Rotz.

V mixu na bronzovou medaili dosáhli Michal Hubáček s Monikou Světničkovou. Reprezentační pár ve čtvrtfinálovém duelu přehrál polskou dvojici Szydlowski-Stanisz 23:21 ve třetím setu. Semifinále nabídlo obdobné drama, ale po výhře 22:20 v rozhodující sadě se do finále prosadili další Poláci, Jakowczuk a Konieczná.

Z českých chlapců pak ještě na bronzové umístění dosáhli Jan Louda a Jan Somerlík, kteří takticky hranou čtyřhrou překonali ve čtvrtfinále švýcarský pár Filliettaz-Hohl. V semifinále už nestačili na turnajové jedničky Jablonského a Smilowského z Polska, ale bronz je pro dvojici leváků pěkným výsledkem.

Ve dvouhře chlapců se sešla dobrá konkurence a medaile visely hodně vysoko, i díky účasti dvou portugalských reprezentantů či Srba Petroviče. Nejlepším výsledkem našich tak bylo 5.-8. místo Jana Loudy, který ve čtvrtfinále jasně podlehl Krzystofu Jakowczukovi.

Oproti tomu ve dvouhře dívek mohlo mít Česko dokonce nadpoloviční zastoupení v semifinále. Vítězkou "přeboru ČR" v horní polovině pavouka se po výhrách nad Fukalovou, Ausbergerovou a Milovou stala Magdalena Lajdová – bronzovou medaili tak brala díky vítězstvím nad soupeřkami z juniorské reprezentace, v semifinále podlehla pozdější vítězce Ronje Stern ze Švýcarska. Z medaile se díky dvěma vydřeným třísetovým výhrám radovala i Monika Světničková, která vyřadila polskou reprezentantku Wladzinskou, turnajovou dvojku Jevgenovou z Ruska, ale na další švýcarskou hráčku Simone Von Rotz už jí síly nezbyly. Za zmínku stojí ještě výkony Michaely Zelinkové, která se k pátému místu probila přes výhru nad polskou jedničkou Magdou Koniecznou, a ve čtvrtfinále dokázala vzít set Ronje Stern – ve třetím už ale uhrála jen 14 bodů a zůstala tak v konečném účtování bez medaile.

Výhry v konečném účtování si spravedlivě rozdělily týmy Polska a Švýcarska. Švýcarské dívky ovládly dvouhru a čtyřhru, Poláci brali zlato ve čtyřhře chlapců a mixu díky párům Jablonski-Smilowski a Smilowski-Swierczynská. V zajímavém finále dvouhry chlapců získal první místo přemožitel Adama Mendreka z loňského MMJ ČR Dragoslav Petrovič ze Srbska, který si poradil s Duartem Nuno Anjem z Portugalska 21:17 a 22:20.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware.com

V souběžně konaném turnaji Ilava Youth International pro kategorie U13 a U15 slavili řadu úspěchů naši mladí reprezentanti. Mezi třináctiletými si připsal výhru v singlu českokrumlovský Tomáš Švejda, mezi dívkami ho napodobila Kateřina Zuzáková po finálovém vítězství nad Lucií Krpatovou, třetí místo brala Lída Kusá. Mezi chlapci v deblu vyhrál Jan Janoštík se spoluhráček Papaiem, na třetí místo dosáhla prosecká dvojice Adam Šulc-Václav Obhlídal. Mezi dívkami byly suverénní Krpatová se Zuzákovou, třetí místo opět brala Lída Kusá.

V kategorii U15 získal první místo ve dvouhře Nicola Siviglia, na třetí se pak prosadil Jiří Král. V chlapecké čtyřhře získali první příčku Jiří Král a Jiří Vajsejtl, třetí skončili Vojtěch Sebera a David Waller.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware.com

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Belgian International: dvě výhry Anderse Skaarupa Rasmussena

Mezinárodní mistrovství Belgie českým barvám mnoho radosti nepřineslo. K vítězným zápasům se prosadili pouze páraři, ale skončili daleko před medailovými pozicemi. Dvě výhry zaznamenal dánský deblista Anders Skaarup Rasmussen.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Belgian International: jediné vítězství Kristíny Gavnholt

Jako jediná z našich reprezentantů se dostala do hlavní soutěže, jediná uhrála alespoň vítězství: Kristína Gavnholt držela český badminton nad vodou na mezinárodním mistrovství Belgie.

Bitburger Open: asijskou hegemonii narušil Vittinghus

Hans-Kristian Vittinghus udělal velký krok k účasti na OH v Londýně, když vyhrál turnaj Bitburger Open. V ostatních disciplínách se Evropanů museli sklonit před uměním asijských badmintonistů. Petru Koukalovi se v turnaji nedařilo ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.

Bulgarian Junior: třetí místo Lucie Černé a Jaromíra Janáčka

Juniorským mistrovstvím Bulharska odstartovali novou sezónu Jaromír Janáček a Lucie Černá – talentovaní hráči Českého Krumlova obsadili společně třetí místo v mixu, Lucie přidala bronz i ve dvouhře.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS