O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Slovak Junior: medaile pro české dívky

Mezinárodní mistrovství juniorů ve slovenském Púchově přineslo dvě výhry reprezentacím Polska a Švýcarska. Neztratili se ani naši reprezentanti, kteří získali cenné kovy ve většině disciplín.

Turnaj evropského juniorského circuitu hostila prostorná, nová púchovská hala Sports & Training Center. Téměř polovinu startovního pole přitom tvořili hráči z Česka, a tak nabídl slovenský turnaj mnoho příležitostí ke vzájemné konfrontaci i vyniknutí našich reprezentantů. O něco lépe než chlapci si přitom vedly dívky. Na nejlepší výsledek dosáhla deblová dvojice Michaela Fuchsová-Tereza Švábíková druhým místem v deblu. Při své cestě za druhým místem dokázaly ve vyrovnaném duelu překonat i náš aktuálně nejlepší pár Lajdová-Šikalová a teprve ve finále podlehly švýcarskému duu Ronja Stern-Simone Von Rotz.

V mixu na bronzovou medaili dosáhli Michal Hubáček s Monikou Světničkovou. Reprezentační pár ve čtvrtfinálovém duelu přehrál polskou dvojici Szydlowski-Stanisz 23:21 ve třetím setu. Semifinále nabídlo obdobné drama, ale po výhře 22:20 v rozhodující sadě se do finále prosadili další Poláci, Jakowczuk a Konieczná.

Z českých chlapců pak ještě na bronzové umístění dosáhli Jan Louda a Jan Somerlík, kteří takticky hranou čtyřhrou překonali ve čtvrtfinále švýcarský pár Filliettaz-Hohl. V semifinále už nestačili na turnajové jedničky Jablonského a Smilowského z Polska, ale bronz je pro dvojici leváků pěkným výsledkem.

Ve dvouhře chlapců se sešla dobrá konkurence a medaile visely hodně vysoko, i díky účasti dvou portugalských reprezentantů či Srba Petroviče. Nejlepším výsledkem našich tak bylo 5.-8. místo Jana Loudy, který ve čtvrtfinále jasně podlehl Krzystofu Jakowczukovi.

Oproti tomu ve dvouhře dívek mohlo mít Česko dokonce nadpoloviční zastoupení v semifinále. Vítězkou "přeboru ČR" v horní polovině pavouka se po výhrách nad Fukalovou, Ausbergerovou a Milovou stala Magdalena Lajdová – bronzovou medaili tak brala díky vítězstvím nad soupeřkami z juniorské reprezentace, v semifinále podlehla pozdější vítězce Ronje Stern ze Švýcarska. Z medaile se díky dvěma vydřeným třísetovým výhrám radovala i Monika Světničková, která vyřadila polskou reprezentantku Wladzinskou, turnajovou dvojku Jevgenovou z Ruska, ale na další švýcarskou hráčku Simone Von Rotz už jí síly nezbyly. Za zmínku stojí ještě výkony Michaely Zelinkové, která se k pátému místu probila přes výhru nad polskou jedničkou Magdou Koniecznou, a ve čtvrtfinále dokázala vzít set Ronje Stern – ve třetím už ale uhrála jen 14 bodů a zůstala tak v konečném účtování bez medaile.

Výhry v konečném účtování si spravedlivě rozdělily týmy Polska a Švýcarska. Švýcarské dívky ovládly dvouhru a čtyřhru, Poláci brali zlato ve čtyřhře chlapců a mixu díky párům Jablonski-Smilowski a Smilowski-Swierczynská. V zajímavém finále dvouhry chlapců získal první místo přemožitel Adama Mendreka z loňského MMJ ČR Dragoslav Petrovič ze Srbska, který si poradil s Duartem Nuno Anjem z Portugalska 21:17 a 22:20.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware.com

V souběžně konaném turnaji Ilava Youth International pro kategorie U13 a U15 slavili řadu úspěchů naši mladí reprezentanti. Mezi třináctiletými si připsal výhru v singlu českokrumlovský Tomáš Švejda, mezi dívkami ho napodobila Kateřina Zuzáková po finálovém vítězství nad Lucií Krpatovou, třetí místo brala Lída Kusá. Mezi chlapci v deblu vyhrál Jan Janoštík se spoluhráček Papaiem, na třetí místo dosáhla prosecká dvojice Adam Šulc-Václav Obhlídal. Mezi dívkami byly suverénní Krpatová se Zuzákovou, třetí místo opět brala Lída Kusá.

V kategorii U15 získal první místo ve dvouhře Nicola Siviglia, na třetí se pak prosadil Jiří Král. V chlapecké čtyřhře získali první příčku Jiří Král a Jiří Vajsejtl, třetí skončili Vojtěch Sebera a David Waller.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware.com

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

Riga International: třetí místo Tomalové a Švábíkové v deblu

Na turnaj evropského circuitu do Lotyšska se vydala početná skupina českých badmintonistů. Nejlepší výsledek uhrály Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková, které obsadily třetí místo v deblu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS