O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Praha má talent: celostátní turnaj U11

V Českém Krumlově se o víkendu 2.-3. října odehrál 5. ročník celostátního turnaje kategorie U11: Badminton Czech Talent 2010. O svá první vítězství soupeřili desetiletí a mladší badmintonisté. Soutěž týmů vyhrál Výběr Prahy, nejlepšími v individuální soutěži byli Jihočeši Bára Hadáčková a Nicola Siviglia.

Výběr Prahy zvítězil díky vyrovnanosti

Víkendový program v sobotu zahájila soutěž družstev. Šlo o regionální výběry a některé klubové celky, jednotlivá utkání se hrála na 6 zápasů: tři dvouhry chlapců a tři dvouhry dívek. Praha nejprve ve čtyřčlenné skupině porazila Jižní Čechy B a Český Krumlov 6:0, nad Severními Čechy pak vyhrála 4:2. V semifinále Pražané až na sety po výsledku 3:3 vyřadili Východní Čechy a ve finále si poradili s týmem Jižních Čech poměrem 5:1. Družstvo Výběr Prahy startovalo ve složení David Waller, Vojtěch Sebera, Tereza Járová (Astra ZM), Tomáš Panocha, Adéla Vacková (Meteor Radotín) a Šárka Vlášková (Prosek) pod vedením trenérky Evy Titěrové.

Semifinále Badminton Czech Talent 2010: Výběr Prahy - Východní Čechy 3:3 (7:6 na sety), Jižní Čechy A - Severní Čechy 3:3 (7:6 na sety)
o 3. místo: Východní Čechy - Severní Čechy 4:2
finále: Výběr Prahy - Jižní Čechy A 5:1

Individuální turnaj ovládli Jihočeši

V neděli poměřili v Českém Krumlově naši nejmladší talentovaní badmintonisté v individuální soutěži: hrály se dvouhry dívek a chlapců. Z vítězství se tentokrát radovaly vycházející jihočeské "hvězdičky". Pavoukem chlapců jako nůž máslem prošel domácí hráč SKB Český Krumlov Nicola Siviglia, ve finále porazil Jiřího Krále z Mostu dvakrát 21:9. V turnaji dívek zvládla Bára Hadáčková (Sokol České Budějovice) náročný "pražský trojboj" - v prvním kole si poradila se Šárkou Vláškovou, v semifinále porazila Adélu Vackovou a ve finále pak i Terezu Járovou 21:19 a 21:15. Sama tak de facto zdolala vítězný tým ze soutěže družstev a radovala se ze zaslouženého individuálního prvenství.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

RSL Cup: mezinárodní turnaj U15 vyhráli Dánové

Český Krumlov hostil o víkendu 7.-8. června mezinárodní klání. Turnaje RSL CUP se zúčastnil tucet týmů, v konkurenci klubů z ČR, Slovenska, Maďarska, Nizozemí, Slovinska či Neměcka zvítězili dánští badmintonisté z Roskilde.

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

RSL Cup: v Českém Krumlově zvítězili Dánové

Dvanáct týmů hostil na mezinárodním turnaji žákovských družstev Český Krumlov. V konkurenci českých, polských, nizozemských, rakouských, slovenských i německých týmů se prosadil k prvnímu místu dánský celek H.B.K. Rorskilde.

Badminton Czech Talent: nejlepší byli Perníkáři

Tradiční turnaj regionálních výběrů do 11 let ovládli letos v Českém Krumlově Východočeši. Pardubické družstvo „Perníkářů“ deklasovalo konkurenci. V individuálním turnaji byli nejlepšími Lucie Krpatová a Jan Janoštík.

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS