O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Praha má talent: celostátní turnaj U11

V Českém Krumlově se o víkendu 2.-3. října odehrál 5. ročník celostátního turnaje kategorie U11: Badminton Czech Talent 2010. O svá první vítězství soupeřili desetiletí a mladší badmintonisté. Soutěž týmů vyhrál Výběr Prahy, nejlepšími v individuální soutěži byli Jihočeši Bára Hadáčková a Nicola Siviglia.

Výběr Prahy zvítězil díky vyrovnanosti

Víkendový program v sobotu zahájila soutěž družstev. Šlo o regionální výběry a některé klubové celky, jednotlivá utkání se hrála na 6 zápasů: tři dvouhry chlapců a tři dvouhry dívek. Praha nejprve ve čtyřčlenné skupině porazila Jižní Čechy B a Český Krumlov 6:0, nad Severními Čechy pak vyhrála 4:2. V semifinále Pražané až na sety po výsledku 3:3 vyřadili Východní Čechy a ve finále si poradili s týmem Jižních Čech poměrem 5:1. Družstvo Výběr Prahy startovalo ve složení David Waller, Vojtěch Sebera, Tereza Járová (Astra ZM), Tomáš Panocha, Adéla Vacková (Meteor Radotín) a Šárka Vlášková (Prosek) pod vedením trenérky Evy Titěrové.

Semifinále Badminton Czech Talent 2010: Výběr Prahy - Východní Čechy 3:3 (7:6 na sety), Jižní Čechy A - Severní Čechy 3:3 (7:6 na sety)
o 3. místo: Východní Čechy - Severní Čechy 4:2
finále: Výběr Prahy - Jižní Čechy A 5:1

Individuální turnaj ovládli Jihočeši

V neděli poměřili v Českém Krumlově naši nejmladší talentovaní badmintonisté v individuální soutěži: hrály se dvouhry dívek a chlapců. Z vítězství se tentokrát radovaly vycházející jihočeské "hvězdičky". Pavoukem chlapců jako nůž máslem prošel domácí hráč SKB Český Krumlov Nicola Siviglia, ve finále porazil Jiřího Krále z Mostu dvakrát 21:9. V turnaji dívek zvládla Bára Hadáčková (Sokol České Budějovice) náročný "pražský trojboj" - v prvním kole si poradila se Šárkou Vláškovou, v semifinále porazila Adélu Vackovou a ve finále pak i Terezu Járovou 21:19 a 21:15. Sama tak de facto zdolala vítězný tým ze soutěže družstev a radovala se ze zaslouženého individuálního prvenství.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

Extraliga: Český Krumlov má jistý postup do semifinále

Ani v posledním předvánočním kole si nováček z Českého Krumlova nepokazil doposud stoprocentní bilanci. Se šesti výhrami vede tabulku extraligy a má jistotu účasti ve finálovém turnaji play-off.

GPA U13: tři zlaté pro Tomáše Švejdu a Kateřinu Zuzákovou

Celostátní turnaj GPA kategorie U13 hostil o víkendu 29.-30. listopadu Český Krumlov. Domácího prostředí naplno využil k zisku tří zlatých medailí Tomáš Švejda, mezi dívkami ho napodobila Kateřina Zuzáková.

GPA U19: dvě domácí výhry pro Janáčka a Černou

Celostátní turnaj Grand Prix A juniorů hostil o víkendu Český Krumlov. V domácím prostředí získali po dvou vítězstvích Jaromír Janáček a Lucie Černá. Řadu překvapení přinesla soutěž ve dvouhře chlapců.

GPA U13: trojnásobným vítězem Cristian Savin

Domácího prostředí v Benátkách nad Jizerou dokonale využil Cristian Savin a stal se trojnásobným vítězem prvního republikového turnaje GPA mladších žáků v kategorii U13.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS