O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U15: nejlepšími žáky Tereza Švábíková a Cristian Savin

Pardubice hostily o víkendu 25.-26. dubna mistrovství ČR žáků do 15 let. Nejúspěšnějšími účastníky byli podle očekávání třikrát vítězná Tereza Švábíková a dvojnásobný mistr ČR Cristian Savin.

Dva hráči s nadstandardní výkonností na svou kategorii nenechali nikoho na pochybách, že si přijeli pro zlaté medaile – a to i přesto, že musel Cristian Savin ve dvouhře a oba společně v mixu startovat v pozici nenasazených. V pavouku smíšené čtyřhry rozdávali Savin a Švábíková jednociferné příděly a zapotili se až ve finále proti turnajovým jedničkám Jiřímu Vajsejtlovi a Adéle Vackové, které porazili 21:16 a 21:12.

Cristian Savin už dále startoval pouze ve dvouhře, kde ten nejzajímavější zápas sehrál hned ve druhém kole. Jiřímu Vajsejtlovi za odvážný a kvalitní výkon zaslouženě tleskala celá hala v Dašické, ale stačilo to jen na 17 a 16 bodů. Více už později neuhráli ani Tomáš Švejda, ani Martin Siegl v semifinále, Marek Aubus ve finále dosáhl na 11 a 13.

Obdobně suverénní jízda se čekala i od Terezy Švábíkové, a ta ji také dlouho potvrzovala. Po jednoznačných výhrách nad Veronikou Čihákovou, Lucií Krpatovou a Adélou Vackovou přišlo na řadu finále. Českobudějovická Bára Hadáčková potvrdila výkonnostní vzestup a dokázala klimkovické favoritce vzít druhý set. Třetí už si ale Švábíková pohlídala bezpečným rozdílem 21:9.

Třetí titul vybojovala Švábíková spolu s Terezou Járovou ve čtyřhře. Sehraný pár ve třech zápasech neztratil ani set, soupeřky se navíc nedostaly přes hranici 15 bodů. Ve finále Terky vyřídily Báru Hadáčkovou a Adélu Vackovou 21:12 a 21:10.

Nejzajímavější souboje a třísetové finále s velmi těsným koncem nabídla čtyřhra chlapců. Do finále se probojovaly dva nejvýše nasazené páry, turnajové jedničky Jiří Král a Jiří Vajsejtl nakonec podlehli Marku Aubusovi a Martinu Sieglovi 21:14 19:21 a 18:21. Titul tak zůstal na východě Čech, ze zlaté mistrovské medaile se radují v Hradci Králové a také v Osíku u Litomyšli.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.04.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

Finty v tréninku: inspirujte se sedmičkou videí

 Zadržené a překvapivé údery nejsou jen doménou hráčů světové špičky. Zvládne je každý; dokonce i děti. Podívejte se na fintičky z příjmu, při hře na síti i v zadní části kurtu v podání mladých hráčů z pražských oddílů.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

International preShow: české medailové úspěchy

Na Slovensku se konal ve dnech 16.-18. října mezinárodní turnaj mládeže do 13 let International Badminton preShow. Čeští badmintonisté si ze slovenské, maďarské, ukrajinské či chorvatské konkurence odvezli také několik medailí.

RSL Cup: mezinárodní turnaj U15 vyhráli Dánové

Český Krumlov hostil o víkendu 7.-8. června mezinárodní klání. Turnaje RSL CUP se zúčastnil tucet týmů, v konkurenci klubů z ČR, Slovenska, Maďarska, Nizozemí, Slovinska či Neměcka zvítězili dánští badmintonisté z Roskilde.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS