O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Pohár badmintonové akademie: dvě zlaté pro Dominiku Kurzovou a Bedřicha Valentu

Most hostil ve dnech 24.-25. května turnaj GPB dospělých o pohár badmintonové akademie. Domácím pořadatelům udělal radost dvojí výhrou Bedřich Valenta, ve vynikající formě zastihl turnaj Dominiku Kurzovou z Astry, jež získala také dvě zlaté medaile.

Turnaj i vzhledem k pozdně květnovému termínu a možná i krásnému, letnímu počasí, nepřilákal úplně tu nejširší republikovou konkurenci, a zejména soutěže žen trochu trpěly menším počtem zúčastněných. Do Mostu ale i tak zavítala velká jména; zejména v podobě velké výpravy pražské Astry, talentovaných hradeckých juniorů a několika juniorských i dospělých reprezentantů.

Ve skvělé formě a možná ještě lepší náladě turnaj zastihl Dominiku Kurzovou. Hráčka pražské Astry popřela papírové předpoklady ve dvouhře, když se z pozice nasazené trojky prodrala až ke zlaté medaili. Znamenalo to překonat překážky v podobě Jany Panochové (tři sety hned v prvním kole), Veroniky Benýškové, v semifinále Kurzová v dramatickém zápase přehrála oddílovou spoluhráčku Elišku Maixnerovou 19:21 26:24 a 21:19. Ve finále si pak Kurzová poradila i s Michaelou Zelinkovou (SK Prosek Praha) – dalším velkým překvapením turnaje. Zelinková cestou do finále vyřadila Nikol Fridrichovou a domácí favoritky Valerii Ondráškovou a Veroniku Koldovou. Na soupeřku taktéž ještě juniorského věku už ale nestačila.

Druhé zlato si Dominika Kurzová připsala ve čtyřhře společně s oddílovou kolegyní Ivanou Zychovou. A opět to bylo na úkor Elišky Maixnerové, pro kterou byl nejvyšší stupínek v Mostě jakoby zakletý. Nedostala se na něj totiž ani v mixu, když s Jakubem Zahrádkou ve finálovém duelu podlehli domácímu páru Bedřich Valenta-Veronika Koldová.

Bedřich Valenta byl mužem, který měl nejbliže ke zlatému hat-tricku. Ve smíšené čtyřhře a také ve dvouhře naplno využil prostředí domácí tělocvičny. Postupně si poradil velmi suverénně s Deanem Brabcem a Janem Vorlíkem, ve čtvrtfinále ve dvou setech přehrál Josefa Richtra a v semifinále hrál rychlejší a důraznější hru než jeho hradecký soupeř Michal Hamáček. Ve finále čekal další soupeř ze stejného města, Hradce Králové. I s Janem Hubáčkem si ale Valenta nakonec dokázal poradit, i když to bylo až stavem 22:20 v rozhodující sadě.

Ve čtyřhře mužů startoval Bedřich Valenta společně s proseckým Pavlem Kubišem. Spojení rychlého a dynamického projevu s herním přehledem a zkušenostmi fungovalo bezvadně. Až ve finále podlehli Valenta s Kubišem "dravému mládí" v podobě hradeckého páru H+H, tedy Jan Hubáček + Michal Hamáček dvakrát 21:16.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Bedřich Valenta, Veronika Koldová (Super Stars Most) – Jakub Zahrádka, Eliška Maixnerová (Astra ZM Praha) 21:18 21:14
čtyřhra mužů: Michal Hamáček, Jan Hubáček (Montas Hradec Králové) – Pavel Kubiš, Bedřich Valenta (SK Prosek Praha, Super Stars Most) 21:16 21:16
čtyřhra žen: Dominika Kurzová, Ivana Zychová (Astra ZM Praha) – Eliška Maixnerová, Denisa Šikalová (Astra ZM Praha, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) 13:21 21:18 21:12
dvouhra mužů: Bedřich Valenta (Super Stars Most) – Jan Hubáček (Montas Hradec Králové) 15:21 21:13 22:20
dvouhra žen: Dominika Kurzová (Astra ZM Praha) – Michaela Zelinková (SK Prosek Praha) 22:20 13:21 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.05.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Bedřich Valenta: "Chci dát svému badmintonovému životu něco, co jsem mu ještě nedal."

Jednička domácího žebříčku dvouhry mužů, Bedřich Valenta, se v současné době připravuje na novou sezonu v Malajsii. Zajímalo nás, jak vypadají tréninky v akademii, která sídlí v hlavním městě Kuala Lumpuru.

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

GPB Most: dvě výhry Dana Skrčeného

Poslední celostátní turnaj dospělých v sezoně hostil v sobotu 30. května Most. Nejlépe se vedlo kladenskému předsedovi Danovi Skrčenému, který vyhrál obě párové disciplíny, singlům vládli Diana Pražáková a Lukáš Holub.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

MČR U17: dva tituly pro Moniku Světničkovou a Petra Berana

Hradec Králové hostil o víkendu 9.-10. května mistrovství ČR mladších juniorů do 17 let. Ve vyrovnaném startovním poli se ke dvěma zlatým medailím prosadili Petr Beran a Monika Světničková.

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS