O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: nový ročník slibuje velkou podívanou

Zase o něco kvalitnější badminton slibuje nový ročník naší nejvyšší soutěže. Compo Praha extraliga družstev dospělých přivítá například Adama Cwalinu, hráče nejužší evropské špičky v párových disciplínách, Valerije Atrašenkova, Petra Koukala nebo indonéské hvězdy v dresu Benátek.

Bez nadsázky se tak dá říci, že Česko uvidí extraligový ročník, jaký tu ještě nebyl. Nabité kádry Brna, Benátek, Meteoru a Dobrušky nabízejí velká jména. I v rámci omezení, kdy je možné do jednoho utkání postavit pouze dva zahraniční hráče, sestavili manažeři aspirantů na titul kvalitní celky, které se mohou měřit i s evropskou konkurencí. Brno sází na osvědčená jména: k předním českým hráčům Petru Koukalovi, Jakubu Bitmanovi či Alžbětě Bášové tak přidává indonéskou singlistku Febby Angguni či polského páraře Lukasze Morena. Benátky rozšířily svou indonéskou „kolonii“ vedle Gustiani Megawati Sari a Vikiho Indry Okvany ještě na mladší sestru známé „Megy“; Rosy Oktavii Pancasari. A k tomu angažovaly výborného ukrajinského hráče Valerije Atrašenkova. Meteor, který byl v minulých sezónách tak trochu ve stínu dvojice týmů od „B“, letos kontruje podepsáním Adama Cwaliny: asi nejlepší hráč, který se kdy objevil v naší ligové soutěži, bude ozdobou pro své čtyřhrové a mixové dovednosti. K němu se pak přidá umění hráčů jako Lukáš Zevl, Max Koreny, Pavel Drančák nebo Jan Vondra... Sokol Dobruška sice přišel o Tomáše Kopřivu, ale sehnal adekvátní náhradu: do jeho kádru se zapojí Pavel Florian. Spolu s Ondřejem Kopřivou a Michalem Matějkou budou tvořit hodně úderné trio opor východočeského celku, do ženské části družstva se zase vrací Gabriela Zabavníková, jedna z hlavních strůjkyň ligového titulu Dobrušky v roce 2008...

Kladno, Astra, Liberec a nováček z Mostu ambice na ligový titul nemají, i v jejich týmech ale najdeme zajímavá jména. Mostečtí hledali posily v Polsku a zejména Adrian Dziolko se jistě v naší nejvyšší soutěži neztratí. Astra tradičně sází na vlastní talenty, přesto – či právě proto – v řadě utkání jistě nebude outsiderem. Kladenský celek udržel vyrovnaný kádr z loňského ročníku a může být černým koněm extraligy. Liberečtí jdou cestou využívání kmenových hráčů, ale jejich skauti tradičně zalovili také na Slovensku a přivezli talentovanou Martinu Repiskou...

Už tento víkend zahájí boje základní části první kolo. Na jaké zápasy se můžeme těšit v sobotu 13. a v neděli 14. října?

Sobotní program: pražské derby a „zápas pravdy“

V 11 hodin zahájí v tělocvičně ZŠ Vinoř extraligovou sezónu celky Sokol Meteor Praha Radotín a hostující Astra ZM Praha. Favoritem duelu týmů z hlavního města bude rozhodně domácí Meteor, který před letošní sezónou výrazně posílil a myslí na nejvyšší příčky. Hráči ze Zahradního Města mohou jen překvapit: na druhou stranu mají výbornou aktuální formu: jména jako Lukáš Kurz, Daniel Holec, Eliška Maixnerová či Tereza Lajdová najdeme v první desítce domácího žebříčku. Čelit budou jak polské hvězdě Adamu Cwalinovi, tak i úřadujícím mistrům ČR Josefu Rubášovi a Jaroslavu Sobotovi, tradiční oporou domácího Meteoru bude Pavel Drančák. Body mohou hráči Astry získat především v ženských disciplínách, remíza by však byla prvotřídním překvapením.

Od 15 hodin se v Liberci ve sportovní hale Technické univerzity na Harcově hraje utkání mezi VSK Slavia TU Liberec a BK Deltacar Benátky nad Jizerou. Rozlosování přináší už poněkolikáté za sebou toto „tradiční“ zahajovací utkání – uvidíme, zda bude mít i tradiční výsledek 7:1 pro hosty. Liberečtí se pokusí favoritovi čelit minimalistickou sestavou: Ondřej Král, Mirko Šída, Rostislav Peníška a Jan Slatinský tvoří mužskou část družstva, ženskou Martina Repiská a Jana Nejedlová. Benátečtí mají na výběr z více možností, vedle zahraničních hráčů budou spoléhat na výkony Jiřího Provazníka, Petra Jelínka, ale také vlastních talentů Josefa Richtra či Denisy Šikalové.

V 16 hodin hostí Sokol Veselý Brno Jehnice ve své Yonex Aréně nováčka soutěže Super Stars Most. Těžko by si mohli mostečtí přát náročnější zkoušku na úvod extraligové sezóny: Brno si udrželo vítězný kádr včetně hlavní hvězdy Petra Koukala, více prostoru by mohl dostat Adam Mendrek, jistotou budou výkony Febby Angguni, Lukasze Morena, Jakuba Bitmana či Alžběty Bášové. Super Stars se budou opírat o výkony dvojice polských posil Dziolko-Kolumbajew, k vlastním pracovitým juniorům Bedřichu Valentovi a Veronice Koldové zajistili městské hostování Jana Machače z konkurenčního Baníku.

Taktéž od 16 hodin přivítá v hale průmyslovky Sokol Dobruška hostující BaC Esiko Kladno. Zajímavý duel týmů, které by se mohly poprat o místo ve finálovém turnaji play-off, napoví o výsledku sezóny. Kladenské může jen mrzet zranění ramene Michala Severy, který mohl být „rozdílovým“ hráčem, spoléhat budou na výkony sehraných párů Petr Hošek-Marek Teller či Daniel Skrčený-Monika Erbenová, singlovou formu Martiny Vackové či Jaroslava Holečka. Dobrušské potáhne Ondřej Kopřiva, Pavel Florián, či trojice slovenských posil.

Nedělní program: Benátky přivítají doma Meteor

Neděle přinese řadu vyrovnaných utkání. V 10 hodin v hale dobrušské průmyslovky startuje duel mezi Sokolem Dobruška a Sokolem Veselý Brno Jehnice. Brzký začátek a domácí prostředí budou hlavním trumfem celku vedeného trenérem Maňáskem. Předloni přineslo finále extraligy vypjatý duel mezi Petrem Koukalem a Pavlem Florianem – jeho opakování je jedním z mnoha lákadel pro dobrušské publikum. Remíza či dokonce výhra domácích by ale byla velkým překvapením.

Také od 10 hodin nastoupí v domácí hale ve Wolkerově ulici BaC Esiko Kladno k duelu se Slavií TU Liberec. Pro oba týmy půjde o důležitý zápas z pohledu případných záchranářských starostí. Kladenští by rádi stejně jako loni soupeře „potopili“ suverénní výhrou, před domácím publikem budou favority. Celek, který si z duelu odnese tři body, se hodně přiblíží play-off, a tak se dá očekávat napjatá atmosféra a řada dramatických soubojů ve dvouhrách i párových disciplínách.

Ve 12 hodin začne v hale ZŠ V. Talicha v Mostě utkání mezi Super Stars Most a Astrou ZM Praha, pro které platí totéž jako pro duel v Kladně: vítěz udělá první krok do play-off, poražený ztratí v boji o záchranu. Souboj dvou celků, které vynikajícím způsobem pracují s mládeží, proti sobě postaví řadu mladých hráčů – na domácí straně to budou především Bedřich Valenta s Veronikou Koldovou, Astra spoléhá na kompletní sestavu vlastních odchovanců Lukášem Kurzem počínaje, Eliškou Maixnerovou nekonče... ;-) Pomůže mosteckým „polský faktor“ v podobě dvojice posil ze země našich severních sousedů?

Ve 14 hodin začne nejzajímavější utkání víkendového programu. BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou ve svém CR Project badmintonovém centru přivítají Sokol Meteor Praha Radotín. Loni se pražský celek ve stejném prostředí doslova „rozložil“ a Benátkám podlehl 1:7, letos si ale určitě bude chtít napravit pověst. Zatímco v prvních dvouhrách a v ženských disciplínách by mohli mít mírně navrch domácí, Meteor bude sázet na silně obsazený pánský singl číslo 3 a špičkové páry. Až se proti sobě postaví na jedné straně Sobota, Rubáš, Drančák, Cwalina a na druhé Provazník, Jelínek, Okvana či Atrašenkov... otřese se možná benátecká tělocvična v základech. Utkání můžete sledovat ve streamovaném přenosu, ale pokud to nemáte do Benátek přes půl republiky, doporučujeme přijít se podívat naživo. Bude to stát za to!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.10.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

1. kolo tipovačky: o vítězi rozhodoval los

První kolo extraligové tipovací soutěže přineslo vyrovnaný boj úspěšných tipařů. Na prvním místě musel mezi Martinem Schmiedem a Kamilem Kyzlíkem rozhodnout až los...

1. liga zná vítěze: SK Prosek Praha a TJ Orlová-Lutyně

Finálovými turnaji nadstavbové fáze skončila 1. liga – druhá nejvyšší soutěž smíšených družstev. Vítězem západní skupiny se stal po mimořádně napínavém průběhu celek SK Prosek Praha, východní skupinu ovládl tým TJ Orlová-Lutyně.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS