O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Děti do 11 let mohou soutěžit v badmintonové olympiádě

  Po loňském pilotním kole se letos naplno rozjíždí badmintonová olympiáda - soutěž pro děti do 11 let, kterou organizuje klub Super Stars Most. Jde o týmovou soutěž v osmi disciplínách, jejichž zvládnutí přispívá k všestrannému rozvoji mladých badmintonistů. 

Projekt badmintonové olympiády se snaží zapojit co nejvíce talentovaných dětí ve zlatém věku motoriky právě do badmintonu. Mezi obecné cíle patří vedení ke sportovní přípravě formou tréninku odpovídajícího vývoji a všestrannosti. Jednotlivé disciplíny zahrnuj cvičení pro rychlost, koordinaci, sílu i psychologickou přípravu (týmové hry). 

Do prvního ročníku soutěže je možné se hlásit do konce ledna. Posléze proběhnou oblastní kola a na ně naváže finále v Mostě, naplánované na 31. květen. 

Pětičlenné týmy dětí v olympiádě soutěží v následujících disciplínách: rychlostní štafetě, koordinační štafetě, vybrané kolektivní hře, skákání přes švihadlo, podávání na přesnost, hodu na cíl badmintonovým míčkem, vytrvalostním běhu a také samozřejmě v krátkých badmintonových zápasech. 

Více o badmintonové olympiádě si můžete přečíst na stránkách Super Stars Most.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.01.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonová olympiáda: zvítězilo družstvo z Mostu

Vítězi Badmintonové olympiády – soutěže pro družstva hráčů kategorie U11 – se v domácí tělocvičně stali hráči Super Stars Most. Pilotního ročníku se zúčastnila čtrnáctka družstev z celé republiky.

Extraliga: nový ročník slibuje velkou podívanou

Zase o něco kvalitnější badminton slibuje nový ročník naší nejvyšší soutěže. Compo Praha extraliga družstev dospělých přivítá například Adama Cwalinu, hráče nejužší evropské špičky v párových disciplínách, Valerije Atrašenkova, ...

Extraliga: Brno přivítá pražský Meteor

O víkendu je na programu druhé dvojkolo naší nejvyšší soutěže družstev. Největším tahákem bude bezpochyby nedělní duel Brna s Meteorem, diváci ale uvidí i další zajímavé zápasy plné zahraničních i českých hvězd.

Extraliga: souboj hvězd - Jehnice vs. Benátky

Poslední předvánoční kolo základní části extraligy přinese napínavý souboj mezi Brnem a Benátkami. Bojovat se ale bude na všech frontách – o účast v play-off i o důležité body v boji o záchranu.

Extraliga: souboj o první místo zvládly lépe Jehnice

Utkání dvou největších aspirantů na extraligový titul zvládly v domácím prostředí lépe Jehnice – rivala z Benátek nad Jizerou porazily 5:3. V dalších duelech sobotního kola vítězili favorité: Kladno, Meteor a Dobruška.

Extraliga: Astra doma rozstřílela Liberec 7:1

V nedělních soubojích nejvyšší soutěže družstev se rodila jednoznačná skóre. Své soupeře deklasovali favorité z Meteoru, Benátek i Brna, překvapivě vysokou výhru 7:1 doma zaznamenala také Astra Praha nad Libercem.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS