O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Nations Future Cup: dvě výhry v individuálním turnaji

Na soutěž národních týmů do 17 let navázal v rakouském Judenburgu individuální turnaj. Ani v něm se Češi neztratili – Veronika Dobiášová vyhrála dvouhru dívek, Petr Beran s Vojtěchem Lapáčkem zvítězili ve čtyřhře chlapců.

Po zisku stříbrných medailí v týmové soutěži patřili naši hráči mezi favority, prosadit se v individuálním turnaji bylo ale ještě obtížnější. Přesto se podařilo získat medailové umístění ve všech disciplínách.

Dvě medaile pro české mixy

Ve smíšené čtyřhře to bylo stříbro a bronz. Ondra Král s Verčou Dobiášovou vypadli hned v prvním kole se švýcarskou dvojicí Scheiwiller-Müller. Do bojů o medaile se prosadili Vojta Lapáček s Míšou Zelinkovou a Petr Beran s Bertou Ausbergerovou. V sobotním večerním semifinále Vojta s Míšou díky dobrému vnímání taktiky dokázali držet krok se špičkovou belgickou dvojicí Elias Bracké-Lise Jaques; nakonec však soupeřům ve třech setech podlehli. Třísetové semifinále naopak zvládli Petr s Bertou, když otočili průběh duelu se Slovinci Mihou Ivančičem a Petrou Polanc.

V nedělním finále dlouho zápasu dominovali Bracké a Jaques, první set získali jasným poměrem 21:12. Pak se podařilo hru vyrovnat, ale v koncovce byli opět lepší Belgičané – 21:19.

Tři bronzové a jedna zlatá ze singlů

Ve dvouhrách chlapců jsme dosáhli na dvě bronzové medaile. Vojta po výhře nad lucemburským soupeřem podlehl Miguelu Barbadovi ze Španělska. Ondřejovi se podařilo přehrát šikovného rakouského mladíka Drexlera a Jeremyho Poy ze Švýcarska. V semifinále ale švýcarské jedničce a pozdějšímu vítězi Tobiasi Künzimu. Ze spodní poloviny pavouka jako turnajová dvojka postupoval Petr. Hned v prvním kole musel na tři sety bojovat s vousatým Španělem Samuelem Cocou, pak si poradil s Julienem Scheiwillerem. V semifinále už se projevila naplno únava z náročného průběhu turnaje, Petr ve dvou setech podlehl pestřeji hrajícímu Alexandru Lallemandovi z Belgie.

Ve dvouhře dívek jsme svedli hned trojnásobný souboj s mladou Slovinkou Petrou Polanc. Ve čvrtfinále ji jako první vyzvala Míša. V prvním setu se podařilo otočit skóre 15:20 na 22:20, ve druhé sadě ale Petra zopakovala podobný kousek a třetí už si pohlídala. Berta na své cestě pavoukem vydřela cestu do semifinále ve vyhecovaném souboji s Evou Murio (Španělsko). Petra Polanc ji porazila ve dvou setech.

Nejlepší výkony předvedla v turnaji Verča, která postupně ve třech setech udolala Martu Molinu (Španělsko) a Lisu Jaques (Belgie). V sobotu večer ji čekal náročný souboj s Nastjou Stovanje. Bojovnou Slovinku po dobrém výkonu Verča porazila nejtěsnějším rozdílem 21:19 ve třetím setu. V nedělním finále dokázala přizpůsobit svou hru rychlosti i razanci soupeřky a také o něco rychlejším míčkům, a úspěšně pomstila reprezentační kolegyně výhrou 21:17 a 21:15.

První místo jihočeské dvojice Beran-Lapáček

Druhý zlatý úspěch nám přinesla čtyřhra chlapců. Dobrý zápas proti pozdějším finalistům svedli Ondra Král s belgickým partnerem Gertjanem Devaerem; švýcarskému páru David Orteu-Julien Scheiwiller podlehli v koncovkách obou setů. Petr a Vojta kráčeli turnajem bez obtíží za výhrou, v semifinále přehráli španělskou dvojici Alcalá-Barbado na dva sety a v nedělním finále dokázali prorazit i "švýcarský systém" a stejně jako v soutěži družstev porazili dvojici Orteu-Scheiwiller 21:19 a 21:18. K Petrově rozehrávce se přidala Vojtova výborná hra na síti a deblová předvídavost, společně to znamanalo druhé zlato pro Česko!

Ve čtyřhře dívek Verča s rakouskou partnerkou Carinou Meinke podlehla 19:21 ve třetím setu španělskému páru Molina-Murio. Míša s Bertou využily nasazení, po volném kole si poradily s druhým španělským párem Diaz-Leal ve dvou setech, a ve vyhecovaném a kvalitním semifinále porazily Petru Polanc a Nastju Stovanje 2:1 na sety. Ve finále se střetly s belgickým párem Marie Demeyere-Lotte Derudder. Belgičanky ukázaly výrazně lepší deblovou sehranost a spolupráci, po zásluze zvítězily 21:14 a 21:15.

Individuální turnaj nám přinesl celkovou bilanci 2 zlatých, 2 stříbrných a 4 bronzových medailí. Bylo to příjemné potvrzení výsledků českého výběru z týmové soutěže a důkaz, že se naši hráči v konkurenci šesti zemí neztratili.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.04.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

Michaela Zelinková

Přední hráčka republikového žebříčku kategorií U13 a U15, kmenovým oddílem SK Prosek Praha. Michaela Zelinková hraje raketou Yonex Armortec 600 a používá boty Yonex SHB-101 LX.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Finty v tréninku: trojitá porce překvapivých úderů

 Sledujte tři nová videa z produkce BadmintonCoach.cz a naučte se spodní backhandový slice, překvapivý forehandový lob z příjmu nebo zatajený backhandový lob, který můžete znát z jedinečného provedení Petera Gadeho...

International preShow: české medailové úspěchy

Na Slovensku se konal ve dnech 16.-18. října mezinárodní turnaj mládeže do 13 let International Badminton preShow. Čeští badmintonisté si ze slovenské, maďarské, ukrajinské či chorvatské konkurence odvezli také několik medailí.

Slovak Junior: dvě výhry pro Adama Mendreka

Mezinárodní turnaj evropského circuitu juniorů hostila slovenská Dubnica. Dvojnásobným vítězem se stal Adam Mendrek, který k výhře v singlu přidal ještě prvenství v mixu. Dařilo se i českým zástupcům na souběžně konaném turnaji ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS