O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Nations Future Cup: dvě výhry v individuálním turnaji

Na soutěž národních týmů do 17 let navázal v rakouském Judenburgu individuální turnaj. Ani v něm se Češi neztratili – Veronika Dobiášová vyhrála dvouhru dívek, Petr Beran s Vojtěchem Lapáčkem zvítězili ve čtyřhře chlapců.

Po zisku stříbrných medailí v týmové soutěži patřili naši hráči mezi favority, prosadit se v individuálním turnaji bylo ale ještě obtížnější. Přesto se podařilo získat medailové umístění ve všech disciplínách.

Dvě medaile pro české mixy

Ve smíšené čtyřhře to bylo stříbro a bronz. Ondra Král s Verčou Dobiášovou vypadli hned v prvním kole se švýcarskou dvojicí Scheiwiller-Müller. Do bojů o medaile se prosadili Vojta Lapáček s Míšou Zelinkovou a Petr Beran s Bertou Ausbergerovou. V sobotním večerním semifinále Vojta s Míšou díky dobrému vnímání taktiky dokázali držet krok se špičkovou belgickou dvojicí Elias Bracké-Lise Jaques; nakonec však soupeřům ve třech setech podlehli. Třísetové semifinále naopak zvládli Petr s Bertou, když otočili průběh duelu se Slovinci Mihou Ivančičem a Petrou Polanc.

V nedělním finále dlouho zápasu dominovali Bracké a Jaques, první set získali jasným poměrem 21:12. Pak se podařilo hru vyrovnat, ale v koncovce byli opět lepší Belgičané – 21:19.

Tři bronzové a jedna zlatá ze singlů

Ve dvouhrách chlapců jsme dosáhli na dvě bronzové medaile. Vojta po výhře nad lucemburským soupeřem podlehl Miguelu Barbadovi ze Španělska. Ondřejovi se podařilo přehrát šikovného rakouského mladíka Drexlera a Jeremyho Poy ze Švýcarska. V semifinále ale švýcarské jedničce a pozdějšímu vítězi Tobiasi Künzimu. Ze spodní poloviny pavouka jako turnajová dvojka postupoval Petr. Hned v prvním kole musel na tři sety bojovat s vousatým Španělem Samuelem Cocou, pak si poradil s Julienem Scheiwillerem. V semifinále už se projevila naplno únava z náročného průběhu turnaje, Petr ve dvou setech podlehl pestřeji hrajícímu Alexandru Lallemandovi z Belgie.

Ve dvouhře dívek jsme svedli hned trojnásobný souboj s mladou Slovinkou Petrou Polanc. Ve čvrtfinále ji jako první vyzvala Míša. V prvním setu se podařilo otočit skóre 15:20 na 22:20, ve druhé sadě ale Petra zopakovala podobný kousek a třetí už si pohlídala. Berta na své cestě pavoukem vydřela cestu do semifinále ve vyhecovaném souboji s Evou Murio (Španělsko). Petra Polanc ji porazila ve dvou setech.

Nejlepší výkony předvedla v turnaji Verča, která postupně ve třech setech udolala Martu Molinu (Španělsko) a Lisu Jaques (Belgie). V sobotu večer ji čekal náročný souboj s Nastjou Stovanje. Bojovnou Slovinku po dobrém výkonu Verča porazila nejtěsnějším rozdílem 21:19 ve třetím setu. V nedělním finále dokázala přizpůsobit svou hru rychlosti i razanci soupeřky a také o něco rychlejším míčkům, a úspěšně pomstila reprezentační kolegyně výhrou 21:17 a 21:15.

První místo jihočeské dvojice Beran-Lapáček

Druhý zlatý úspěch nám přinesla čtyřhra chlapců. Dobrý zápas proti pozdějším finalistům svedli Ondra Král s belgickým partnerem Gertjanem Devaerem; švýcarskému páru David Orteu-Julien Scheiwiller podlehli v koncovkách obou setů. Petr a Vojta kráčeli turnajem bez obtíží za výhrou, v semifinále přehráli španělskou dvojici Alcalá-Barbado na dva sety a v nedělním finále dokázali prorazit i "švýcarský systém" a stejně jako v soutěži družstev porazili dvojici Orteu-Scheiwiller 21:19 a 21:18. K Petrově rozehrávce se přidala Vojtova výborná hra na síti a deblová předvídavost, společně to znamanalo druhé zlato pro Česko!

Ve čtyřhře dívek Verča s rakouskou partnerkou Carinou Meinke podlehla 19:21 ve třetím setu španělskému páru Molina-Murio. Míša s Bertou využily nasazení, po volném kole si poradily s druhým španělským párem Diaz-Leal ve dvou setech, a ve vyhecovaném a kvalitním semifinále porazily Petru Polanc a Nastju Stovanje 2:1 na sety. Ve finále se střetly s belgickým párem Marie Demeyere-Lotte Derudder. Belgičanky ukázaly výrazně lepší deblovou sehranost a spolupráci, po zásluze zvítězily 21:14 a 21:15.

Individuální turnaj nám přinesl celkovou bilanci 2 zlatých, 2 stříbrných a 4 bronzových medailí. Bylo to příjemné potvrzení výsledků českého výběru z týmové soutěže a důkaz, že se naši hráči v konkurenci šesti zemí neztratili.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.04.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Akademické hry: nejúspěšnější Monika Erbenová a Petr Jelínek

Mezi 9.-14. červnem proběhly v Praze 12. české akademické hry. V soutěži badmintonistů se ke dvěma titulům vysokoškolského mistra ČR probojovali Monika Erbenová v párových disciplínách a Petr Jelínek ve dvouhře a čtyřhře.

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Cyprus Junior International: Češi vezou tři výhry

Na výbornou dopadlo vystoupení českých juniorů na mezinárodním mistrovství Kypru. Z vítězství se radovali Tereza Švábíková v singlu a v mixu s Vojtou Lapáčkem, který zase přidal deblovou výhru s Petrem Beranem. Beran pak skončil ...

Swiss Junior Open: vítězství Petra Berana a Jana Loudy

Početná výprava českých juniorů se zúčastnila mezinárodního mistrovství Švýcarska. V turnaji se nejvíce dařilo Petru Beranovi a Janu Loudovi, kteří ovládli kategorii patnáctiletých. Bronzové medaile získaly ještě Tereza Švábíková ...

Hungarian International: druhé místo českého mixu

Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou zazářili na mezinárodním mistrovství Maďarska. Z pozice nasazených jedniček došli až do finále smíšené čtyřhry a po porážce od anglických soupeřů vezou z Budaors druhé místo.

Falco Cup: nejlepším žákovským týmem družstvo Prahy

V Liberci se o víkendu 1.-2. června konal 21. ročník turnaje regionálních výběrů do 15 let – Falco Cupu. V konkurenci deseti družstev dosáhli na první místo hráči Výběru Prahy.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS