O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U17: dvě zlaté Vojty Lapáčka a Petra Berana

Za neúčasti řady juniorských reprezentantů se konal v Brně třetí celostátní turnaj GPA U17. Ze dvou výher se radoval českobudějovický Vojtěch Lapáček a jeho deblový partner z Křemže, Petr Beran.

Petr Beran nastoupil v turnaji pouze k párovým disciplínám, v obou ale dokázal dosáhnout až na nejvyšší příčku. Ve čtyřhře to bylo trochu podle očekávání – s Vojtěchem Lapáčkem patří mezi sehrané páry, postupně si poradili ve dvou setech s Kufou a Savinem, Burešem a Fialou a ve finále i Králem a Máchalem.

O mnoho překvapivější bylo Beranovo vítězství v mixu se Zuzanou Matouškovou. V semifinále si ale poradili po třech setech s turnajovými jedničkami Králem a Dobiášovou a zvládli i finále s Jiřím Burešem a Veronikou Srncovou po setech 18:21 21:7 a 21:15.

Vojtěch Lapáček přidal druhou výhru trochu nečekaně v singlu, když dokázal postupně porazit Filipa Sedláčka, Jiřího Vajsejtla, Marka Kufu, a v semifinále a finále dva kolegy-leváky. Nejprve to byl Matěj Hubáček, posléze ve finále "štika" turnaje Cristian Savin – ani jednomu z nich se nepovedlo vzít Vojtovi Lapáčkovi set.

Ve dvouhře dívek si po suverénních výkonech došla pro zlatou medaili Veronika Dobiášová. Mostecká hráčka postupně přehrála Janu Adámkovou, Veroniku Srncovou, Báru Hadáčkovou a ve finále také Janu Slatinskou, zlato získala beze ztráty setu.

Ve čtyřhře se pak k prvnímu místu prosadila nově složená dvojice Tereza Járová-Veronika Srncová. Ty ve finále zdolaly Báru Hadáčkovou a Janu Slatinskou poměrem 23:25 21:8 a 21:16.

Kompletní výsledky turnaje: Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS