O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U17: dvě zlaté Vojty Lapáčka a Petra Berana

Za neúčasti řady juniorských reprezentantů se konal v Brně třetí celostátní turnaj GPA U17. Ze dvou výher se radoval českobudějovický Vojtěch Lapáček a jeho deblový partner z Křemže, Petr Beran.

Petr Beran nastoupil v turnaji pouze k párovým disciplínám, v obou ale dokázal dosáhnout až na nejvyšší příčku. Ve čtyřhře to bylo trochu podle očekávání – s Vojtěchem Lapáčkem patří mezi sehrané páry, postupně si poradili ve dvou setech s Kufou a Savinem, Burešem a Fialou a ve finále i Králem a Máchalem.

O mnoho překvapivější bylo Beranovo vítězství v mixu se Zuzanou Matouškovou. V semifinále si ale poradili po třech setech s turnajovými jedničkami Králem a Dobiášovou a zvládli i finále s Jiřím Burešem a Veronikou Srncovou po setech 18:21 21:7 a 21:15.

Vojtěch Lapáček přidal druhou výhru trochu nečekaně v singlu, když dokázal postupně porazit Filipa Sedláčka, Jiřího Vajsejtla, Marka Kufu, a v semifinále a finále dva kolegy-leváky. Nejprve to byl Matěj Hubáček, posléze ve finále "štika" turnaje Cristian Savin – ani jednomu z nich se nepovedlo vzít Vojtovi Lapáčkovi set.

Ve dvouhře dívek si po suverénních výkonech došla pro zlatou medaili Veronika Dobiášová. Mostecká hráčka postupně přehrála Janu Adámkovou, Veroniku Srncovou, Báru Hadáčkovou a ve finále také Janu Slatinskou, zlato získala beze ztráty setu.

Ve čtyřhře se pak k prvnímu místu prosadila nově složená dvojice Tereza Járová-Veronika Srncová. Ty ve finále zdolaly Báru Hadáčkovou a Janu Slatinskou poměrem 23:25 21:8 a 21:16.

Kompletní výsledky turnaje: Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Bulgarian Junior: třetí místo Lucie Černé a Jaromíra Janáčka

Juniorským mistrovstvím Bulharska odstartovali novou sezónu Jaromír Janáček a Lucie Černá – talentovaní hráči Českého Krumlova obsadili společně třetí místo v mixu, Lucie přidala bronz i ve dvouhře.

Croatian Junior: parádní úspěchy českých juniorů

Na mezinárodním mistrovství Chorvatska juniorů se hrálo české finále dvouhry chlapců – úspěšnější byl Adam Mendrek. Jaromír Janáček si spravil chuť v mixu, který vyhrál společně s Lucií Černou. Češi sbírali medaile a vedli si ...

Croatian Junior: medailové úspěchy českých juniorů

Českým juniorským reprezentantům se výjimečně vydařilo mezinárodní mistrovství Chorvatska. Ze sportovní haly v Poreči si odvezli hned pět medailí, z toho dvě zlaté - Lucie Černá za dvouhru a spolu s Jaromírem Janáčkem v mixu.

Orlová hostila mezinárodní mistrovství juniorů

Dějištěm Yonex Czech Junior International 2010, mezinárodního mistrovství České republiky juniorů, se stala opět Orlová. Severomoravské město vidělo triumf francouzské reprezentace: její hráči získali čtyři zlaté medaile z pěti. ...

Croatian Junior: českým hráčům se dařilo hlavně v mixu

Početná česká výprava se zúčastnila juniorského mezinárodního mistrovství Chorvatska. Nejlépe si naši zástupci vedli v mixu, když Jiří Louda s Magdalenou Lajdovou vybojovali stříbrné medaile; Jan Hubáček a Dominika Kurzová ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS