GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

Pro hráče narozené v roce 1996 byl turnaj v Podolí rozlučkou s juniorským badmintonem. Jako příjemnou oslavu ji pojali zejména hradecký Lukáš Holub a klimkovický Filip Budzel – společně ovládli čtyřhru chlapců, Lukáš Holub zvítězil ve dvouhře a Filip Budzel zase v mixu společně s Pavlou Drapáčovou.

Ve dvouhře chlapců zaujal výbornými výkony také stříbrný Ondřej Král, který právě Budzela porazil v semifinále a předtím si poradil i s turnajovou jedničkou Michalem Hubáčkem. Ve finále měl ale jasně navrch Holub, když zvítězil dvakrát 21:13.

Mezi dívkami se hrálo pražské finále, v němž se proti sobě postavily oddílové spoluhráčky z Proseka Berta Ausbergerová a Michaela Zelinková. Turnajová jednička Zelinková většinu zápasu tahala za kratší konec, dokázala ale otočit stav 6:11 ve třetím setu a vyhrát 19:21 21:16 a 21:19.

Ve čtyřhře dívek hrály proti sobě finále páry nasazené jako ¾ – dvě nejvýše nasazené dvojice se do boje o zlato neprosadily. Dominika Budzelová s Terezou Švábíkovou vylepšily medailovou bilanci klimkovického oddílu a po setech 21:17 a 21:9 překonaly i poslední překážku; Bertu Ausbergerovou a Veroniku Srncovou.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Autor: Tomáš Krajča [18.05.2015]