O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Nations Future Cup: Česko v týmové soutěži obsadilo druhé místo

Česká reprezentace do 17 let se účastní turnaje Nations Future Cup v rakouském Judenburgu. V týmové soutěži se podařilo porazit domácí tým, Španělsko a Švýcarsko, prohra s Belgií znamenala celkové druhé místo.

Turnaj národních týmů se hraje systémem na 5 zápasů v utkání (po jednom od každé disciplíny). Češi byli nalosováni do základní skupiny společně s vítězem turnaje z roku 2013, Španělskem, a domácím Rakouskem. Na úvod čekalo naše hráče utkání s Rakušany. K úspěšnému vstupu do turnaje pomohl mix Veroniky Dobiášové a Ondřeje Krále, kteří přehráli své soupeře ve dvou setech. Nezaváhali ani singlisté Petr Beran a Michaela Zelinková. Čtvrtý bod přidal v deblu sehraný jihočeský pár Petr Beran – Vojtěch Lapáček. O poslední bod se tvrdě bojovalo, ve třech setech ho pro české barvy získaly Michaela Zelinková a Berta Ausbergerová.

Po poledním odpočinku a sledování vzájemného utkání našich dvou soupeřů jsme se krátce po 17. hodině pustili do křížku s výběrem země úřadujících mistrů Evropy juniorů (což Španělé připomněli i ve svém propracovaném pokřiku).

Vstup do náročného utkání jsme měli perfektní: Petr Beran a Berta Ausbergerová zvládli koncovku třísetového mixu. Ve dvouhře Ondřej Král po padesátiminutové bitvě nakonec podlehl Alvaru Vázquezovi. V dalším dvouhrovém maratonu jsme už ale byli úspěšní – Veronika Dobiášová se statečně poprala s Evou Murio i mnoha spornými situacemi při dopadu míčku na zem. Vyhecované a dramatické utkání pro české barvy rozhodli Petr Beran a Vojtěch Lapáček, kteří porazili Samuela Cocu a Alvara Vázqueze ve čtyřhře dvakrát 21:18. Na konečných 4:1 ve čtyřhře dívek upravily Veronika Dobiášová a Michaela Zelinková.

Semifinálovým soupeřem na úvod pátečního programu bylo Švýcarsko. Náročný duel jsme začali dobře, když Petr Beran a Berta Ausbergerová v mixu po velmi kvalitním výkonu přehráli pár Künzi-Schär. Tobias Künzi po desetiminutové pauze nastoupil rovnou do dvouhry, kde si srovnal bilanci, když na tři sety udolal Ondru Krále. I tentokrát, stejně jako včera proti Španělsku, atakoval Ondrův zápas hranici 50 minut...

Za vyrovnaného stavu otočila hru v český prospěch Míša Zelinková, když porazila Aline Müller po 47 minutách 21:16 ve třetím setu. A i když si sami stoprocentně nevěřili, dokázali rozhodující bod přinést hned v následujícím deblu Petr Beran a Vojtěch Lapáček – švýcarský pár Orteu-Scheiwiller porazili dvakrát 21:19 a Česko mohlo slavit postup do finále.

Po bleskovém obědě a strategické poradě jsme se pustili do duelu o zlato. Soupeřem nám byla kvalitní a také pořádně hlasitá sestava Belgie – jejich povzbuzování patřilo vedle toho španělského v hale k nejvýraznějším.

Utkání otevřeli opět v mixu Petr a Berta, kteří nejprve vypadali zralí na ručník, nakonec ale dokázali srovnat hru a byla velká škoda, že páru Bracké-Jacques podlehli 17:21 ve třetím setu. Pak přišla velká chvíle Ondry, který prolomil svou doposud neúspěšnou bilanci a zvládl třísetovou dvouhru proti Alexandru Lallemandovi; dokonce mu to trvalo "pouhých" 37 minut ;-)

Na 2:1 z našeho pohledu zvýšila Míša, která v koncovkách porazila Marii Demeyere 21:18 a 22:20. Měli jsme tedy dva mečboly, v pánské a dámské čtyřhře. Ani jeden se ale bohužel nepodařilo proměnit. Petr s Vojtou prohráli s Bonnetem a Brackém, Veronika s Míšou nestačily na Jaques a Roy. Vítězný pokřik po třech hodinách vyrovnaného boje si tak mohli užít Belgičané, český tým obsadil v turnaji pěkné druhé místo.

Konečné pořadí týmové soutěže Six Nations Future Cup:

1. Belgie
2. ČR
3. Švýcarsko
4. Španělsko
5. Slovinsko
6. Rakousko
7. Lucembursko

Veškeré novinky z dění v týmu můžete sledovat na Facebookové stránce https://www.facebook.com/nationsfuturecupteamcz

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.04.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Český badminton: kdo je u nás nejlepší?

Prostá otázka – a zdaleka ne snadná odpověď. Kdo je u nás nejlepší v badmintonu? Nejvýše na světovém žebříčku jsou Petr Koukal, Kristina Ludíková a bratři Ondřej a Tomáš Kopřivovi. Mezi individualitami u nás dále vyčnívají ...

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Orlová hostila mezinárodní mistrovství juniorů

Dějištěm Yonex Czech Junior International 2010, mezinárodního mistrovství České republiky juniorů, se stala opět Orlová. Severomoravské město vidělo triumf francouzské reprezentace: její hráči získali čtyři zlaté medaile z pěti. ...

GPA U13: Klimkovice slaví medailové hody

Druhý republikový turnaj Grand Prix A kategorie U13 se konal o víkendu ve Vinoři. Nejúspěšnější hráčkou se stala Dominika Budzelová ze Sokola Klimkovice – vítězka dvou párových disciplín. Prosadili se ale také Jihočeši a ...

Michaela Zelinková

Přední hráčka republikového žebříčku kategorií U13 a U15, kmenovým oddílem SK Prosek Praha. Michaela Zelinková hraje raketou Yonex Armortec 600 a používá boty Yonex SHB-101 LX.

GPA U13: Břeclav patřila Somerlíkovi a Brunátové

Třetí republikový turnaj mladších žáků hostila o víkendu 29.-30. ledna Břeclav. Ke dvěma vítězstvím se prosadili Kristýna Brunátová a Jan Somerlík, který jen podtrhl další skvělý víkend pro partu „sokolů“ z Klimkovic.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS