O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Nations Future Cup: Česko v týmové soutěži obsadilo druhé místo

Česká reprezentace do 17 let se účastní turnaje Nations Future Cup v rakouském Judenburgu. V týmové soutěži se podařilo porazit domácí tým, Španělsko a Švýcarsko, prohra s Belgií znamenala celkové druhé místo.

Turnaj národních týmů se hraje systémem na 5 zápasů v utkání (po jednom od každé disciplíny). Češi byli nalosováni do základní skupiny společně s vítězem turnaje z roku 2013, Španělskem, a domácím Rakouskem. Na úvod čekalo naše hráče utkání s Rakušany. K úspěšnému vstupu do turnaje pomohl mix Veroniky Dobiášové a Ondřeje Krále, kteří přehráli své soupeře ve dvou setech. Nezaváhali ani singlisté Petr Beran a Michaela Zelinková. Čtvrtý bod přidal v deblu sehraný jihočeský pár Petr Beran – Vojtěch Lapáček. O poslední bod se tvrdě bojovalo, ve třech setech ho pro české barvy získaly Michaela Zelinková a Berta Ausbergerová.

Po poledním odpočinku a sledování vzájemného utkání našich dvou soupeřů jsme se krátce po 17. hodině pustili do křížku s výběrem země úřadujících mistrů Evropy juniorů (což Španělé připomněli i ve svém propracovaném pokřiku).

Vstup do náročného utkání jsme měli perfektní: Petr Beran a Berta Ausbergerová zvládli koncovku třísetového mixu. Ve dvouhře Ondřej Král po padesátiminutové bitvě nakonec podlehl Alvaru Vázquezovi. V dalším dvouhrovém maratonu jsme už ale byli úspěšní – Veronika Dobiášová se statečně poprala s Evou Murio i mnoha spornými situacemi při dopadu míčku na zem. Vyhecované a dramatické utkání pro české barvy rozhodli Petr Beran a Vojtěch Lapáček, kteří porazili Samuela Cocu a Alvara Vázqueze ve čtyřhře dvakrát 21:18. Na konečných 4:1 ve čtyřhře dívek upravily Veronika Dobiášová a Michaela Zelinková.

Semifinálovým soupeřem na úvod pátečního programu bylo Švýcarsko. Náročný duel jsme začali dobře, když Petr Beran a Berta Ausbergerová v mixu po velmi kvalitním výkonu přehráli pár Künzi-Schär. Tobias Künzi po desetiminutové pauze nastoupil rovnou do dvouhry, kde si srovnal bilanci, když na tři sety udolal Ondru Krále. I tentokrát, stejně jako včera proti Španělsku, atakoval Ondrův zápas hranici 50 minut...

Za vyrovnaného stavu otočila hru v český prospěch Míša Zelinková, když porazila Aline Müller po 47 minutách 21:16 ve třetím setu. A i když si sami stoprocentně nevěřili, dokázali rozhodující bod přinést hned v následujícím deblu Petr Beran a Vojtěch Lapáček – švýcarský pár Orteu-Scheiwiller porazili dvakrát 21:19 a Česko mohlo slavit postup do finále.

Po bleskovém obědě a strategické poradě jsme se pustili do duelu o zlato. Soupeřem nám byla kvalitní a také pořádně hlasitá sestava Belgie – jejich povzbuzování patřilo vedle toho španělského v hale k nejvýraznějším.

Utkání otevřeli opět v mixu Petr a Berta, kteří nejprve vypadali zralí na ručník, nakonec ale dokázali srovnat hru a byla velká škoda, že páru Bracké-Jacques podlehli 17:21 ve třetím setu. Pak přišla velká chvíle Ondry, který prolomil svou doposud neúspěšnou bilanci a zvládl třísetovou dvouhru proti Alexandru Lallemandovi; dokonce mu to trvalo "pouhých" 37 minut ;-)

Na 2:1 z našeho pohledu zvýšila Míša, která v koncovkách porazila Marii Demeyere 21:18 a 22:20. Měli jsme tedy dva mečboly, v pánské a dámské čtyřhře. Ani jeden se ale bohužel nepodařilo proměnit. Petr s Vojtou prohráli s Bonnetem a Brackém, Veronika s Míšou nestačily na Jaques a Roy. Vítězný pokřik po třech hodinách vyrovnaného boje si tak mohli užít Belgičané, český tým obsadil v turnaji pěkné druhé místo.

Konečné pořadí týmové soutěže Six Nations Future Cup:

1. Belgie
2. ČR
3. Švýcarsko
4. Španělsko
5. Slovinsko
6. Rakousko
7. Lucembursko

Veškeré novinky z dění v týmu můžete sledovat na Facebookové stránce https://www.facebook.com/nationsfuturecupteamcz

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.04.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Sudirman Cup: výborné vystoupení českého týmu

V čínském Dongguanu probíhalo minulý týden MS smíšených družstev. Český tým dosáhl na celkové 2. místo ve 3. výkonnostní skupině, když po třech výhrách ve finále podlehl silnému celku Vietnamu.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

MČR U17: dva tituly pro Moniku Světničkovou a Petra Berana

Hradec Králové hostil o víkendu 9.-10. května mistrovství ČR mladších juniorů do 17 let. Ve vyrovnaném startovním poli se ke dvěma zlatým medailím prosadili Petr Beran a Monika Světničková.

Nations Future Cup: dvě výhry v individuálním turnaji

Na soutěž národních týmů do 17 let navázal v rakouském Judenburgu individuální turnaj. Ani v něm se Češi neztratili – Veronika Dobiášová vyhrála dvouhru dívek, Petr Beran s Vojtěchem Lapáčkem zvítězili ve čtyřhře chlapců.

GPA U17: dvě zlaté Vojty Lapáčka a Petra Berana

Za neúčasti řady juniorských reprezentantů se konal v Brně třetí celostátní turnaj GPA U17. Ze dvou výher se radoval českobudějovický Vojtěch Lapáček a jeho deblový partner z Křemže, Petr Beran.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS