O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Memoriál Standy Krauze: nejúspěšnější hráčkou byla Hana Milisová

Republikový turnaj GPA dospělých Těšínský pohár se nejvíce vydařil Haně Milisové. Ke dvěma výhrám v párových disciplínách přidala českokrumlovská badmintonistka ještě třetí místo v singlu. Ve čtyřhře zvítězili Josef Rubáš a Jaroslav Sobota; vítězové dvou předchozích turnajů GPA.

Diváci v Českém Těšíně byli zvědaví na výkony české špičky i juniorů, kteří v prosinci absolvovali tréninkový pobyt v Číně. Nejdále z této trojice to dotáhl Adam Mendrek – za velké podpory publika se dostal do čtvrtfinále, kde ve třech setech podlehl turnajové jedničce Petru Jelínkovi. Ze spodní poloviny pavouka postupoval s lehkostí sobě vlastní Juraj Vachálek. Slovenský badmintonista neztratil v turnaji ani set, postupně vyřadil Jakuba Zahrádku, Jana Hubáčka, Lukáše Kurze, Vojtěcha Šelonga a ve finále si poradil i s Jelínkem.

Dvouhra žen potvrzovala papírové předpoklady až do semifinále – mezi osmi nejlepšími bylo osm nasazených hráček, v semifinále pak hráčky nasazené jako číslo 1-4. V napínavém duelu semifinále však Hana Milisová, turnajová jednička, podlehla v koncovce třetí sady Kateřině Tomalové. Klimkovická hráčka dovedla své snažení až do vítězného konce, když ve finále opět ve třech setech porazila i Dominiku Koukalovou.

Ve čtyřhře mužů zvítězili Josef Rubáš s Jaroslavem Sobotou. Úřadující mistři ČR tak přidali další výhru k podzimním prvenstvím z Benáteckého poháru a Memoriálu Holobradého. Velkým překvapením turnaje se stali jejich fináloví soupeři, Michal Světnička a Adam Mendrek. Juniorští hráči Brna-Jehnic cestou do finále porazili i elitní páry Jirásek-Segeč, Slatinský-Šída a Drančák-Provazník (vždy ve třech setech) a ve finále měli namále i Rubáš a Sobota – nepříznivý průběh ale nakonec dokázali otočit.

Čtyřhra žen se stala kořistí nově složené dvojice Eliška Maixnerová – Hana Milisová. Už v prvním kole musely pozdější vítězky tvrdě bojovat s dalším nestandardním párem Kollarová-Sobotová; ve finále v koncovce třetího setu Maixnerová s Milisovou porazily mistryně ČR Kateřinu Tomalovou a Šárku Křížkovou.

Druhou výhru přidala Hana Milisová v mixu spolu s Jiřím Provazníkem. Už od čtvrtfinále to ale byl pořádný boj – na tři sety musely turnajové jedničky hrát s dvojicí Sobota-Sobotová, v semifinále také na tři sety a hezky symetrickým výsledkem 21:12 12:21 a 21:12 zdolali překvapení turnaje, liberecký pár Slatinský-Nejedlová a ve finále své tradiční soupeře Pavla Drančáka a Hanu Kollarovou.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra mužů: Juraj Vachálek (USK Plzeň) – Petr Jelínek (RSC Brno) 21:6 21:13
smíšená čtyřhra: Jiří Provazník, Hana Milisová (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., SKB Český Krumlov) – Pavel Drančák, Hana Kollarová (Sokol Meteor Praha Radotín, SK Dobrá Voda) 21:16 13:21 21:14
dvouhra žen: Kateřina Tomalová (Sokol Klimkovice) – Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice) 14:21 22:20 21:18
čtyřhra mužů: Josef Rubáš, Jaroslav Sobota (USK Plzeň) – Adam Mendrek, Michal Světnička (Sokol Veselý Brno Jehnice) 18:21 24:22 21:16
čtyřhra žen: Eliška Maixnerová, Hana Milisová (Astra Praha, SKB Český Krumlov) – Šárka Křížková, Kateřina Tomalová (Sokol Dobruška, Sokol Klimkovice) 18:21 21:16 21:19