O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Memoriál Petra Sima: dvakrát zlatí Hana Milisová a Adam Mendrek

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezóně hostil ve velikonočním víkendu Liberec. Dvojnásobnými vítězi Memoriálu Petra Sima se stali Hana Milisová a Adam Mendrek. Eliška Maixnerová přetavila tři finálové účasti v jedno zlato a dvě stříbrné medaile.

Domácí republikové turnaje mnohdy přinášejí zajímavé konfrontace hráčů, kteří se badmintonu věnují profesionálně či téměř profesionálně s těmi, kdo hrají "pro radost" a vycházejí z tu více, tu méně skromných tréninkových podmínek. Vítězství jako logické vyústění každodenní tvrdé práce přinesl turnaj v Liberci Adamu Mendrekovi. Náš nejlepší junior prošel turnajem z pozice nasazené dvojky bez zaváhání v podobě ztráty jediného setu. Postupně si poradil s Davidem Ptáčkem, Jakubem Zahrádkou, Michalem Hamáčkem, Janem Hubáčkem a ve finále i s Jiřím Loudou.

Zatímco Mendrekovy zápasy drama postrádaly, v jiných o ně nebyla nouze. Vrcholem dvouhry mužů byl zápas čtvrtfinále mezi Janem Hubáčkem a Jurajem Vachálkem. Třísetová bitva neskončila ziskem 21. bodu, ani 22., ani 23. V tom okamžiku ustal obvyklý život v celé spodní hale Technické univerzity a napínavou koncovku sledovali i hráči na ostatních kurtech. Každý ze soupeřů promarnil několik mečbolů, při pokusech o přesný kraťas na síti či tvrdou smeč publikum občas ani nedýchalo. Za stavu 29:29 bylo jasné, že víc než jedna výměna už se hrát nebude. Až příliš opatrná rozehrávka v ní stála Juraje Vachálka všechno – z postupu se výsledkem 30:29 v rozhodující sadě radoval Jan Hubáček.

Zpět ke zlatým medailistům. Petr Jelínek se rozhodl v Liberci vynechat dvouhru a nastoupil pouze do párových disciplín. V mixu z toho bylo semifinále s novou partnerkou Dominikou Kurzovou. A ve čtyřhře společně s Adamem Mendrekem celý turnaj vyhráli.

Dvě zlaté medaile si z turnaje odvezla také jednička našich domácích turnajů, Hana Milisová. Před turnajem si nejméně věřila ve dvouhře žen pro účast Dominiky Koukalové. Se sestrou českého olympionika si ale nakonec v semifinále poradila přesvědčivě, ve dvou setech. Ve finále se pak sešla se svou deblovou partnerkou Eliškou Maixnerovou, již porazila 25:23 a 21:10.

Eliška Maixnerová se dostala do finále ve všech třech disciplínách, do nichž zasáhla. Kmenová hráčka Astry Praha patří do druhé kategorie hráčů, o kterých se hovořilo v prvním odstavci. Stejně, jako je obdivuhodná pevná vůle a zápal těch, kteří absolvují každodenní dřinu, jsou obdivuhodné výkony a výsledky těch, pro které je mnohdy trénink snad i svátkem. Eliška ke stříbru z dvouhry přidala ještě stejný cenný kov v mixu s Jakubem Zahrádkou a také zlato v deblu s Hanou Milisovou a stala se tak druhou nejúspěšnější hráčkou turnaje.

Nasazenou jedničkou ve dvouhře mužů a jedním z favoritů všech disciplín byl Vojtěch Šelong. V průběhu turnaje se potýkal s teplotou a na jeho výkonech zejména v singlu to jistě bylo znát. Ale přesto si z Liberce jednu výhru odnesl – společně s Denisou Šikalovou dosáhli na první místo ve smíšené čtyřhře.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Hana Milisová, Eliška Maixnerová (SKB Český Krumlov, Astra ZM Praha) – Lucie a Petra Pilařovy (Chemička Ústí n. L.) 15:21 21:19 21:13
dvouhra mužů: Adam Mendrek (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Jiří Louda (USK Plzeň) 21:7 21:10
čtyřhra mužů: Petr Jelínek, Adam Mendrek (BC RSC Brno, Sokol Veselý Brno Jehnice) – Lukáš Kurz, Jan Segeč (Astra ZM Praha, USK Plzeň) 21:17 21:16
smíšená čtyřhra: Vojtěch Šelong, Denisa Šikalová (TJ Orlová-Lutyně, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Jakub Zahrádka, Eliška Maixnerová (Astra ZM Praha) 21:14 21:18
dvouhra žen: Hana Milisová (SKB Český Krumlov) – Eliška Maixnerová (Astra ZM Praha) 25:23 21:10

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.04.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

US Open: Lee Chong Wei vyhrál první turnaj po návratu na světovou scénu

Turnaj US Open letos nepřinesl velký úspěch českým barvám; naši reprezentanti vypadli už v prvních kolech. Z výhry v singlu se radoval poprvé od návratu na kurty po dopingové kauze Lee Chong Wei, který ve finále udolal Hanse ...

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS