O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Memoriál Petra Sima: dvakrát zlatí Hana Milisová a Adam Mendrek

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezóně hostil ve velikonočním víkendu Liberec. Dvojnásobnými vítězi Memoriálu Petra Sima se stali Hana Milisová a Adam Mendrek. Eliška Maixnerová přetavila tři finálové účasti v jedno zlato a dvě stříbrné medaile.

Domácí republikové turnaje mnohdy přinášejí zajímavé konfrontace hráčů, kteří se badmintonu věnují profesionálně či téměř profesionálně s těmi, kdo hrají "pro radost" a vycházejí z tu více, tu méně skromných tréninkových podmínek. Vítězství jako logické vyústění každodenní tvrdé práce přinesl turnaj v Liberci Adamu Mendrekovi. Náš nejlepší junior prošel turnajem z pozice nasazené dvojky bez zaváhání v podobě ztráty jediného setu. Postupně si poradil s Davidem Ptáčkem, Jakubem Zahrádkou, Michalem Hamáčkem, Janem Hubáčkem a ve finále i s Jiřím Loudou.

Zatímco Mendrekovy zápasy drama postrádaly, v jiných o ně nebyla nouze. Vrcholem dvouhry mužů byl zápas čtvrtfinále mezi Janem Hubáčkem a Jurajem Vachálkem. Třísetová bitva neskončila ziskem 21. bodu, ani 22., ani 23. V tom okamžiku ustal obvyklý život v celé spodní hale Technické univerzity a napínavou koncovku sledovali i hráči na ostatních kurtech. Každý ze soupeřů promarnil několik mečbolů, při pokusech o přesný kraťas na síti či tvrdou smeč publikum občas ani nedýchalo. Za stavu 29:29 bylo jasné, že víc než jedna výměna už se hrát nebude. Až příliš opatrná rozehrávka v ní stála Juraje Vachálka všechno – z postupu se výsledkem 30:29 v rozhodující sadě radoval Jan Hubáček.

Zpět ke zlatým medailistům. Petr Jelínek se rozhodl v Liberci vynechat dvouhru a nastoupil pouze do párových disciplín. V mixu z toho bylo semifinále s novou partnerkou Dominikou Kurzovou. A ve čtyřhře společně s Adamem Mendrekem celý turnaj vyhráli.

Dvě zlaté medaile si z turnaje odvezla také jednička našich domácích turnajů, Hana Milisová. Před turnajem si nejméně věřila ve dvouhře žen pro účast Dominiky Koukalové. Se sestrou českého olympionika si ale nakonec v semifinále poradila přesvědčivě, ve dvou setech. Ve finále se pak sešla se svou deblovou partnerkou Eliškou Maixnerovou, již porazila 25:23 a 21:10.

Eliška Maixnerová se dostala do finále ve všech třech disciplínách, do nichž zasáhla. Kmenová hráčka Astry Praha patří do druhé kategorie hráčů, o kterých se hovořilo v prvním odstavci. Stejně, jako je obdivuhodná pevná vůle a zápal těch, kteří absolvují každodenní dřinu, jsou obdivuhodné výkony a výsledky těch, pro které je mnohdy trénink snad i svátkem. Eliška ke stříbru z dvouhry přidala ještě stejný cenný kov v mixu s Jakubem Zahrádkou a také zlato v deblu s Hanou Milisovou a stala se tak druhou nejúspěšnější hráčkou turnaje.

Nasazenou jedničkou ve dvouhře mužů a jedním z favoritů všech disciplín byl Vojtěch Šelong. V průběhu turnaje se potýkal s teplotou a na jeho výkonech zejména v singlu to jistě bylo znát. Ale přesto si z Liberce jednu výhru odnesl – společně s Denisou Šikalovou dosáhli na první místo ve smíšené čtyřhře.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Hana Milisová, Eliška Maixnerová (SKB Český Krumlov, Astra ZM Praha) – Lucie a Petra Pilařovy (Chemička Ústí n. L.) 15:21 21:19 21:13
dvouhra mužů: Adam Mendrek (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Jiří Louda (USK Plzeň) 21:7 21:10
čtyřhra mužů: Petr Jelínek, Adam Mendrek (BC RSC Brno, Sokol Veselý Brno Jehnice) – Lukáš Kurz, Jan Segeč (Astra ZM Praha, USK Plzeň) 21:17 21:16
smíšená čtyřhra: Vojtěch Šelong, Denisa Šikalová (TJ Orlová-Lutyně, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Jakub Zahrádka, Eliška Maixnerová (Astra ZM Praha) 21:14 21:18
dvouhra žen: Hana Milisová (SKB Český Krumlov) – Eliška Maixnerová (Astra ZM Praha) 25:23 21:10

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.04.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

GPA U19: dvě výhry Jana Hubáčka

Brno hostilo o víkendu 3.-4. dubna turnaj GPA kategorie U19. V posledním turnaji sezóny pro tuto věkovou kategorii se nejvíce dařilo Janu Hubáčkovi, který zvítězil ve dvou disciplínách.

Extraliga: Benátky vyzvou Brno k "souboji titánů"

Bude to bezpochyby vrchol základní části. Šlágr víkendového 3. kola Compo Praha extraligy smíšených družstev dospělých: Sokol Veselý Brno Jehnice – BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. Sobotní a nedělní program nabídnou ale i ...

Co nás čeká: světové i domácí turnaje v příštím roce

BWF, světová badmintonová federace, zveřejnila aktualizovaný kalendář s turnaji až do konce roku 2011. Jaké turnaje nás čekají v nadcházející sezóně? Jaké budou její vrcholy? Na co se máte těšit na mezinárodní i domácí, české, ...

Memoriál Holobradého: dvě výhry Petry Pilařové

Celostátní turnaj GPA dospělých v pražské Vinoři nabídl kvalitní badminton, řadu dramatických zápasů a některé překvapivé výsledky. Nejúspěšnější hráčkou se stala ústecká Petra Pilařová, vítězka smíšené čtyřhry a čtyřhry žen.

GPA U13: tři zlaté pro Tomáše Švejdu a Kateřinu Zuzákovou

Celostátní turnaj GPA kategorie U13 hostil o víkendu 29.-30. listopadu Český Krumlov. Domácího prostředí naplno využil k zisku tří zlatých medailí Tomáš Švejda, mezi dívkami ho napodobila Kateřina Zuzáková.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS