O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Memoriál Holobradého: turnaj ovládla Lucie Černá

Turnaj GPA dospělých v Praze-Vinoři se vydařil badmintonistům z Českého Krumlova. Nejlépe si vedla Lucie Černá, která dokázala vyhrát dvouhru, čtyřhru i mix. Dramatickou podívanou nabídlo finále čtyřhry mužů, v němž uspěli Ivo Stoklas a Ondřej Král.

Nejjednoznačnější výhrou pro Lucii Černou byla ta ve dvouhře. Jako turnajová jednička prošla pavoukem beze ztráty setu a poradila si i s dobře hrajícími juniorkami. Hned v úvodu turnaje ji potrápila benátecká Denisa Šikalová, v semifinále se pak o překonání "černé zdi" pokusila Magdalena Lajdová. Ta se stala velkým překvapením turnaje, když vyřadila Lucii Kolářovou či Petru Pilařovou, na Lucii Černou ale nestačila. Na překvapivé výsledky nebyla nouze ani ve spodní polovině pavouka, kde Zuzana Klusoňová hned ve druhém kole vyřadila Hanu Milisovou.

Ve dvouhře mužů došlo na střet nasazené jedničky s dvojkou – a Petr Jelínek potvrdil papírové předpoklady, když porazil Vojtěcha Šelonga. Oproti pavouku žen nedošlo k tolika nečekaným výsledkům, ale mnoho zápasů sneslo přísné měřítko: třeba výhra René Neděly nad Jaromírem Janáčkem, a jeho nedělní porážka od Petra Jelínka.

Špičkové obsazení měla ale i smíšená čtyřhra, jež už v sobotu ráno nabídla v rámci prvních kol velmi zajímavé zápasy. Pavel Florian se Štěpánkou Vazačovou vyřadili po třech setech Bedřicha Valentu s Veronikou Koldovou, posléze si poradili i s nasazenými jedničkami Vojtěchem Šelongem a Denisou Šikalovou. Náročné třísetové duely posouvaly vpřed i dvojici Stanislav Kohoutek-Hana Milisová. Ti se do soutěže dostali z kvalifikace a došli až do semfinále, kde podlehli právě Florianovi s Vazačovou. Jedním z vrcholů sobotního programu byl ale především zápas mezi páry Jaromír Janáček-Lucie Černá a Pavel Drančák-Magdalena Lajdová. Ve třech setech uspěli pozdější vítězové Janáček s Černou, ale k podívané přispěly svým výkonem obě strany. Alespoň zmínku pak jistě zaslouží i medailové umístění mladého páru Matěj Šváb-Ivana Zychová, a také čtvrtfinálová účast rodinného týmu Zdeňka a Hany Musilových.

Svůj zlatý hattrick dovršila Lucie Černá ve čtyřhře žen spolu s Hanou Milisovou. I tady to bylo, podobně jako v singlu, beze ztráty setu, ve finále českokrumlovská dvojice přehrála ústecký sesterský pár Lucie a Petry Pilařových.

Ve čtyřhře mužů se nejzajímavější a nejnapínavější zápasy hrály až v neděli. V semifinále na sebe narazili úřadující mistři ČR Josef Rubáš a Jaroslav Sobota a reprezentační debl Ondřej Kopřiva-Pavel Florian. V koncovce třetí sady byli úspěšnějí Rubáš se Sobotou. Také druhé semifinále bylo hodně napínavé, Ivo Stoklas s Ondřejem Králem porazili Pavla Drančáka s Jaromírem Janáčkem 22:20 ve třetím setu. To ale ještě nebylo nic proti finálovému zápasu. Po výsledku 29:30 (!) 21:18 a 22:20 se z překvapivého, ale vzhledem k průběhu turnaje zcela zaslouženého vítězství radovali Ivo a Ondřej.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Lucie Černá, Hana Milisová (SKB Český Krumlov) – Lucie a Petra Pilařovy (Chemička Ústí n. L.) 21:9 21:13
dvouhra mužů: Petr Jelínek (BC RSC Brno) – Vojtěch Šelong (TJ Orlová Lutyně) 21:14 21:17
smíšená čtyřhra: Jaromír Janáček, Lucie Černá - Pavel Florian, Štěpánka Vazačová (všichni SKB Český Krumlov) 21:19 21:16
čtyřhra mužů: Ondřej Král, Ivo Stoklas (Sokol Židlochovice, Sokol Meteor Praha Radotín) – Josef Rubáš, Jaroslav Sobota (USK Plzeň) 29:30 21:18 22:20
dvouhra žen: Lucie Černá (SKB Český Krumlov) – Martina Vacková (Sokol Králův Dvůr) 21:18 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.11.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Yonex & Sportobchod finále play-off extraligy smíšených družstev 2011

Extraliga se blíží svému finále: o víkendu 9.-10. dubna se v tělocvičně ZŠ Vinoř utkají čtyři nejlepší týmy o mistrovský titul. Stane se vítězem Brno, Benátky, Meteor nebo Dobruška? Přijďte se podívat na bitvu o pohár mistrů ČR!

White Nights: maximem bylo uhrané kolo

Turnaj evropského circuitu v ruské Gačině českým barvám přinesl jen ojedinělé úspěchy. Do druhého kola postoupili alespoň v jedné disciplíně všichni tři zúčastnění: Lucie Černá, Jaromír Janáček i Pavel Florian.

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Víkendový camp s Evou Titěrovou - v sobotu singly, v neděli debly

 Přihlaste se na víkendový camp s trenérkou I. třídy Evou Titěrovou, který proběhne ve dnech 25.-26. července v tělocvičně ZŠ Vinoř. V sobotu budou na programu singly, v neděli pak párové disciplíny.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS