O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPB Ostrava: tři výhry Hany Milisové

Ostrava hostila o víkendu 8.-9. listopadu premiérově turnaj GPB dospělých. Nejúspěšnější účastnicí turnaje se stala Hana Milisová, která brala první místo ve dvouhře, v mixu se Stanislavem Kohoutkem a v deblu s Dominikou Kurzovou.

Ve všech disciplínách to přitom bylo s výraznou suverenitou. Ve dvouhře si Hana postupně poradila s Eliškou Smejkalovou, Ivou Janáčkovou, Dominikou Kurzovou a ve finále pak i s překvapivou medailistkou Pavlou Drapáčovou – vždy ve dvou setech a s bezpečným náskokem.

Stejné to bylo i v pouze osmičlenném pavouku čtyřhry. Milisová s Kurzovou ve třech zápasech neztratily set a ve finále musela podruhé před Milisovou sklonit hlavu Pavla Drapáčová, tentokrát ve dvojici s Michaelou Myšákovou.

Třetí disciplína, potřetí pozice nasazených jedniček – a třetí výhra beze ztráty setu; to byla smíšená čtyřhra. Hana Milisová spolu se Standou Kohoutkem postupně přehráli páry Klupa-Drapáčová, Skočdopole-Ostrá, v semifinále po těsné koncovce první sady Jelínka s Kurzovou a ve finále sourozence Janáčkovy.

Stanislav Kohoutek přidal ještě výhru ve čtyřhře mužů. V dobře obsazené soutěži brzy vypadly turnajové jedničky Jelínek a Hošek. Až do finále překvapivě došla nově složená dvojice pražské Astry Lukáš Kurz-Jakub Zahrádka. K výhře se ale nakonec prosadili Stanislav Kohoutek a Michal Světnička, kteří zvládli dvě třísetové bitvy v rozhodujících kolech: v semifinále udolali dvojici Janáček-Stoklas, ve finále právě Kurze a Zahrádku.

Dvouhra mužů nabídla v semifinále hradecký souboj, v němž se z výhry nad turnajovou jedničkou Janem Hubáčkem radoval níže nasazený Michal Hamáček. Finále měl však pod kontrolou nasazený hráč číslo dvě, Ivo Stoklas, a po výhře 21:16 a 21:12 ovládl celý turnaj. Do tréninkového deníku si navíc může Ivo zapsat cenné skalpy Daniela Skrčeného, Jakuba Mazúra, Jaromíra Janáčka a Zdeňka Sváty.

Prohlédněte si: kompletní výsledky turnaje

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

ME juniorů: individuální soutěži vládli Dánové

Zatímco v týmové soutěži se radovali Němci, v individuálních pavoucích mistrovství Evropy juniorů na zlato nedosáhli: hned třikrát se radovali hráči z Dánska, po jednom titulu slaví Španělsko a Anglie.

GPA U19: Ivana Zychová veze dvě zlaté z Orlové

Zajímavý turnaj s řadou překvapivých výsledků – takové bylo první republikové GPA kategorie U19. S nejlepší bilancí z Orlové nakonec odjela Ivana Zychová, která získala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili, dvouhry ovládli Bedřich ...

MČR U19: v Brně se sejde juniorská elita

Yonex aréna v Brně-Jehnicích hostí o víkendu mistrovství České republiky kategorie U19. Předehra k republikovému šampionátu dospělých nabídne pohled na formu a dovednosti našich nejlepších juniorů.

Pozvánka na badmintonový camp v Ostravě

Výzva pro všechny aktivní hráče badmintonu: Přijďte si zdokonalit svoji techniku na 2. Badminton kemp, konaný letos v SC Ostrava na Komenského sadech. V dubnu budete mít možnost si opět zahrát pod vedením zkušených trenérů 2. a 3. ...

Benátecký pohár: vítězství posbírali domácí

Výtečné obsazení měl první turnaj Grand Prix B dospělých na začátku nové sezóny. Do Benátek nad Jizerou se sjela republiková špička, aby bojovala o body do žebříčku. Všechna vítězství nakonec posbírali domácí: Petr Jelínek a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS