O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPB Ostrava: tři výhry Hany Milisové

Ostrava hostila o víkendu 8.-9. listopadu premiérově turnaj GPB dospělých. Nejúspěšnější účastnicí turnaje se stala Hana Milisová, která brala první místo ve dvouhře, v mixu se Stanislavem Kohoutkem a v deblu s Dominikou Kurzovou.

Ve všech disciplínách to přitom bylo s výraznou suverenitou. Ve dvouhře si Hana postupně poradila s Eliškou Smejkalovou, Ivou Janáčkovou, Dominikou Kurzovou a ve finále pak i s překvapivou medailistkou Pavlou Drapáčovou – vždy ve dvou setech a s bezpečným náskokem.

Stejné to bylo i v pouze osmičlenném pavouku čtyřhry. Milisová s Kurzovou ve třech zápasech neztratily set a ve finále musela podruhé před Milisovou sklonit hlavu Pavla Drapáčová, tentokrát ve dvojici s Michaelou Myšákovou.

Třetí disciplína, potřetí pozice nasazených jedniček – a třetí výhra beze ztráty setu; to byla smíšená čtyřhra. Hana Milisová spolu se Standou Kohoutkem postupně přehráli páry Klupa-Drapáčová, Skočdopole-Ostrá, v semifinále po těsné koncovce první sady Jelínka s Kurzovou a ve finále sourozence Janáčkovy.

Stanislav Kohoutek přidal ještě výhru ve čtyřhře mužů. V dobře obsazené soutěži brzy vypadly turnajové jedničky Jelínek a Hošek. Až do finále překvapivě došla nově složená dvojice pražské Astry Lukáš Kurz-Jakub Zahrádka. K výhře se ale nakonec prosadili Stanislav Kohoutek a Michal Světnička, kteří zvládli dvě třísetové bitvy v rozhodujících kolech: v semifinále udolali dvojici Janáček-Stoklas, ve finále právě Kurze a Zahrádku.

Dvouhra mužů nabídla v semifinále hradecký souboj, v němž se z výhry nad turnajovou jedničkou Janem Hubáčkem radoval níže nasazený Michal Hamáček. Finále měl však pod kontrolou nasazený hráč číslo dvě, Ivo Stoklas, a po výhře 21:16 a 21:12 ovládl celý turnaj. Do tréninkového deníku si navíc může Ivo zapsat cenné skalpy Daniela Skrčeného, Jakuba Mazúra, Jaromíra Janáčka a Zdeňka Sváty.

Prohlédněte si: kompletní výsledky turnaje

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Velká cena Plzně: odveta za MČR vyšla páru Drančák-Provazník

Podruhé krátce za sebou se republiková špička sjela do Plzně – tentokrát na turnaj GPA dospělých. Ve finále čtyřhry mužů Pavel Drančák s Jiřím Provazníkem oplatili domácímu páru Rubáš-Sobota porážku z nedávného mistrovství ČR.

Velká cena Plzně: dvě zlata Hany Milisové

Republikový turnaj nejvyšší úrovně GPA dospělých v Plzni přinesl ve dnech 1.-3. března řadu překvapení, ale také potvrzení jedné jistoty: Hana Milisová na domácí půdě panuje - tentokrát získala první místo ve dvouhře a v deblu s ...

Velká cena města Plzně: tři zlaté pro Hanu Milisovou

GPA dospělých v Plzni je oblíbeným turnajem českokrumlovské Hany Milisové. Stejně jako loni získala tři zlaté medaile a stala se nejúspěšnější hráčkou celostátního turnaje dospělých. Mezi muži si nejlépe vedl dvojnásobný vítěz ...

Velká cena Brna: domácí turnajový experiment

Turnaj Grand Prix A dospělých v Brně přinesl dobré výkony juniorů, překvapení ve čtyřhře mužů a napínavé finálové drama v mixu. Především šlo ale o turnaj, kde se testoval nový systém se zrušenou kvalifikací.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS