O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

US Open: dobré výkony Petra Koukala

Ve světové formě zastihlo US Open Petra Koukala. Český singlista prošel dvěma koly turnaje Grand Prix Gold, porazil nasazeného Erica Panga a zajistil si opět pozici nejvýše postaveného Čecha na světovém žebříčku. Z výhry v turnaji se radovali zástupci pěti národů.

Češi v akci: Koukal získal body, brněnské naděje zkušenosti

Do turnaje zasáhli vedle Petra Koukala také dva mladí čeští badmintonisté Adam Mendrek a Michal Světnička. Druhý jmenovaný v singlu neprošel sítem kvalifikace. Adam byl z kvalifikačních bojů přesunut do hlavní soutěže, ale v prvním kole si neporadil s Antoniem Benjaminem Gadím z Filipín. A společně Michal s Adamem ve čtyřhře podlehli šesté nasazené dvojici Adrian Liu-Derrick Ng z Kanady.

Petr Koukal si vedl dobře i přes obtížný los. Už v prvním kole si poradil s rakouským soupeřem Lukou Wraberem 23:21 a 21:12. Následoval duel s desátým nasazeným Ericem Pangem z Nizozemska. Doposud ho tento soupeř čtyřikrát porazil, ale Petrovi se podařilo zápas zvládnout bravurně a po setech 21:10 a 21:11 postoupil do třetího kola. V něm už nestačil na nasazenou pětku Takumu Uedu z Japonska, proti němuž uhrál dvakrát 18 webů.

Finálový den: každý vítěz - "jiná ves"

Sobotní finálový program otevřela čtyřhra žen. Podle očekávání došlo na duel dvou čínských párů, úspěšnější byly první nasazené. A vysoko nasazení hráči uspěli i v dalších disciplínách. Dvouhry shodně vyhráli hráči číslo tři: Tien Minh Nguyen z Vietnamu a Sapsiree Taerattanachaiová z Thajska. A mix i čtyřhra mužů už opět patřily nasazeným jedničkám – hongkongské dvojici Lee Chun Hei-Chau Hoi Wah a japonskému páru Takeshi Kamura-Keigo Sonoga.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Byo Yixin, Zhong Qianxin - Yu Xiaohan, Huang Yaqiong (všechny Čína) 21:17 24:22
dvouhra mužů: Tien Minh Nguyen (Vietnam) – Wong Wing Ki (Hong Kong) 18:21 21:17 21:18
dvouhra žen: Sapsiree Taerattanachaiová (Thajsko) – Yuka Kusonoseová (Japonsko) 21:12 21:13
smíšená čtyřhra: Lee Chun Hei, Chau Hoi Wah (Hong Kong) – Yilv Wang, Yaqiong Huang (Čína) 21:8 21:14
čtyřhra mužů: Takeshi Kamura, Keigo Sonoda (Japonsko) – Liang Jui Wei, Liao Kuan Hao (Tchaj-wan) 21:16 27:25

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.07.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS