O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U15: Tereza Švábíková dominovala turnaji v Orlové

V Orlové se konal o víkendu 22.-23. února třetí republikový turnaj GPA starších žáků. Výsledkově se nejvíce prosadila Tereza Švábíková s bilancí dvou prvních a jednoho druhého místa.

Turnaj v Orlové se odehrál za účasti nejužší dívčí špičky včetně tří účastnic nedávného Mistrovství Evropy U15; Terezy Švábíkové, Michaely Fuchsové a Berty Ausbergerové. Ty se také prosadily k většině medailových pozic. Nejúspěšnější byla první jmenovaná. Tereza Švábíková ze Sokola Klimkovice vyhrála suverénně beze ztráty setu dvouhru dívek, ve finále porazila právě Bertu Ausbergerovou.

Ve čtyřhře dívek si užila zlatý úspěch třetí z reprezentantek, Fuchsová, když turnaj vyhrála spolu s pardubickou oddílovou spoluhráčkou Pavlínou Krpatovou. Švábíková ve spolupráci s Terezou Járovou brala stříbro.

Zatímco v dívčích disciplínách se plnily papírové předpoklady (například ve dvouhře do čtvrtfinále postoupily všechny nasazené hráčky), jakmile se do hry zamíchali chlapci, děly se zajímavější věci. V mixu se k výhře prosadil nasazený pár číslo dvě, Vojtěch Lapáček a Tereza Švábíková. Na úkor výše nasazených se ale k medailovým pozicím prosadily dvojice shodně v turnaji vedené jako 5/8 – stříbrní Martin Jindra s Veronikou Srncovou a také bronzoví Ondřej Král s Veronikou Dobiášovou a Kristian Lecian s Bertou Ausbergerovou.

Ve čtyřhře chlapců se dokonce až do finále dostal nenasazený pár Ondřej Král-Jaroslav Máchal. Mostecko-liberecká dvojice vyřadila i první nasazené Matěje Hubáčka s Martinem Jindrou, ve finále však po dvou vyrovnaných setech zvítězily nasazené dvojky, Marek Kufa a Cristian Savin.

Neúspěch z párových disciplín, v nichž opustil soutěž předčasně, si Matěj Hubáček naplno vynahradil ve dvouhře. Přes Jaroslava Máchala, Marka Kufu, Cristiana Savina a ve finále i Nicolu Sivigliu si došel pro druhé letošní vítězství na turnaji GPA. Druhé místo je velkým úspěchem pro českokrumlovského Sivigliu, který na své cestě turnajem vyřadil tři nasazené hráče.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra chlapců: Marek Kufa, Cristian Savin (Slavoj Český Těšín, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Ondřej Král, Jaroslav Máchal (Baník Most, Slovan Vesec) 22:20 21:16
dvouhra chlapců: Matěj Hubáček (Sokol Meteor Praha Radotín) – Nicola Siviglia (SKB Český Krumlov) 21:19 21:9
čtyřhra dívek: Michaela Fuchsová, Pavlína Krpatová (Polabiny Pardubice) – Tereza Járová, Tereza Švábíková (Astra Praha, Sokol Klimkovice) 14:21 21:15 21:18
dvouhra dívek: Tereza Švábíková (Sokol Klimkovice) – Berta Ausbergerová (SK Prosek Praha) 21:17 21:10
smíšená čtyřhra: Vojtěch Lapáček, Tereza Švábíková (Sokol České Budějovice, Sokol Klimkovice) – Martin Jindra, Veronika Srncová (Sokol České Budějovice, Sokol Židlochovice) 21:13 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.02.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

International preShow: české medailové úspěchy

Na Slovensku se konal ve dnech 16.-18. října mezinárodní turnaj mládeže do 13 let International Badminton preShow. Čeští badmintonisté si ze slovenské, maďarské, ukrajinské či chorvatské konkurence odvezli také několik medailí.

Slovak Junior: dvě výhry pro Adama Mendreka

Mezinárodní turnaj evropského circuitu juniorů hostila slovenská Dubnica. Dvojnásobným vítězem se stal Adam Mendrek, který k výhře v singlu přidal ještě prvenství v mixu. Dařilo se i českým zástupcům na souběžně konaném turnaji ...

RSL Cup: mezinárodní turnaj U15 vyhráli Dánové

Český Krumlov hostil o víkendu 7.-8. června mezinárodní klání. Turnaje RSL CUP se zúčastnil tucet týmů, v konkurenci klubů z ČR, Slovenska, Maďarska, Nizozemí, Slovinska či Neměcka zvítězili dánští badmintonisté z Roskilde.

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

RSL Cup: v Českém Krumlově zvítězili Dánové

Dvanáct týmů hostil na mezinárodním turnaji žákovských družstev Český Krumlov. V konkurenci českých, polských, nizozemských, rakouských, slovenských i německých týmů se prosadil k prvnímu místu dánský celek H.B.K. Rorskilde.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS