O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U15: dvě vítězství Jana Loudy v párových disciplínách

Republikový turnaj starších žáků, GPA U15, hostil o víkendu Český Těšín. Nejúspěšnějším hráčem vyrovnaného startovního pole se stal Jan Louda - plzeňský badmintonista ovládl obě párové disciplíny.

Dvouhra chlapců plná překvapení

Stejně jako minule v Českém Krumlově i tentokrát přinesla zejména dvouhra chlapců překvapivé výsledky: startovní pole “patnáctek” je vzácně vyrovnané a papíroví favorité mohou snadno ztratit pozici. Turnaj tak už ve druhém kole přišel o velkého favorita Ondřeje Klimeše – badmintonista s dynamickým a silovým projevem podlehl největšímu překvapení, Jindřichu Kukačovi z Křemže, který se přes Jakuba Klubala probil až do semifinále, kde nestačil na domácího Wojciecha Mendreka. Celkovým vítězem se stal šikovný levák menšího vzrůstu... ne, nemluvímě tu ještě o Janu Loudovi, ale o klimkovickém Janu Somerlíkovi, který právě nasazenou jedničku vyřadil už ve čtvrtfinále a klimkovickému oddílu zajistil jediné zlato.

Jan Louda si ovšem zklamání vynahradil v párových disciplínách. Západočeský badminton zřejmě umí vychovat výtečné páraře: finále mixu proti sobě svedlo dvě dvojice poskládané podle stejného klíče – kluci z Plzně, holky z Karlových Varů. Úspěšnější byli Jan Louda a Jana Panochová. Finálový soupeř Radek Pistulka si náladu společně s Janem Loudou spravil v deblu, když porazili dvojici Dokládal-Klimeš. Louda se tak se dvěma zlatými stal nejúspěšnějším hráčem turnaje.

Mezi dívkami při absenci Denisy Šikalové a Magdaleny Lajdové (nestartovala také dlouhodobě zraněná Kristýna Brunátová) dostaly šanci další hráčky z širšího kádru juniorské reprezentace. S nedoléčenou angínou startující Michaela Zelinková se rozloučila už ve čtvrtfinále, Eliška Kelnarová a Tereza Janoštíková v semifinále a ve finále Sabina Milová znovu předčila Moniku Světničkovou, tentokrát ve dvou setech. Ve finále čtyřhry dívek pak Janoštíková s Kelnarovou přehrály Zelinkovou a Budzelovou.

Turnaj v Českém Těšíně ukázal, jak moc je startovní pole kategorie U15 vyrované – a že mohou selhat i výrazní favorité. Tipovat medailisty letošního MČR tak zatím může jen hodně odvážný sázkař.

Kompletní výsledky finálových utkání:

dvouhra chlapců: Jan Somerlík (Sokol Klimkovice) – Wojciech Mendrek (Slavoj Český Těšín) 21:12 21:16
dvouhra dívek: Sabina Milová (SKB Český Krumlov) – Monika Světničková (Sokol Veselý Brno Jehnice) 21:17 21:16
čtyřhra chlapců: Jan Louda, Radek Pistulka (Bílá Hora Plzeň, USK Plzeň) – Roman Dokládal, Ondřej Klimeš (Baník Most, Slovan Vesec) 21:17 21:18
čtyřhra dívek: Tereza Janoštíková, Eliška Kelnarová (Sokol České Budějovice, BK Kopřivnice) – Michaela Zelinková, Dominika Budzelová (SK Prosek Praha, Sokol Klimkovice) 21:15 21:15
smíšená čtyřhra: Jan Louda, Jana Panochová (Bílá Hora Plzeň, Karlovy Vary) – Radek Pistulka, Kateryna Vatashchuk (USK Plzeň, Karlovy Vary) 21:19 21:11

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS